Давайте на хвилинку замислимося: що зве нас в дорогу, заради чого ми вирушаємо в подорож, їдемо в інші країни і міста? Хтось хоче просто відпочити, хтось – помилуватися екзотичною природою, вивчити історичні або культурні пам’ятки. А комусь більше до душі місця, які не даремно називають “святими”, – там усе по-іншому, і сам неначе стаєш іншим.
І одне з таких місць на карті світу – Греція, а саме острів Родос. На острові Родос знаходиться безліч православних храмів, у тому числі, декілька відомих монастирів, кожен з яких – одночасно і святиня, і архітектурний пам’ятник, і просто красиве місце. Самий відвідуваний з них – монастир і храм Богородиці Цамбікі, який знаходиться поряд з селом Архангелос. На місцевому діалекті слово “цамбо” означає “світло”, “спалах” або “іскра”; ікона Богородиці Цамбікі – об’єкт паломництва багатьох жінок, які хочуть, але ніяк не можуть народити дитину. Проте монастир цікавий і сам по собі, його проста і благородна архітектура є живописним видовищем: білосніжні стіни і куполи з теракотової черепиці на тлі сліпуче-синього неба Греції.
острів Родос - храм Богородиці Цамбікі
острів Родос - храм Богородиці Цамбікі

Розмір оригіналу:   576x384
Тип: jpg   Дата:

Зовсім інакше виглядає церква Філеримської ікони Божої Матері. Ця сувора, велична будівля з сірого каменю побудована за зразком храму, колись зведеного на Родосі хрестоносцями. Не дивлячись на те, що сама будівля не відноситься до древніх, в храмовий комплекс входять залишки ранньохристиянського святилища, що знаходилося на цьому місці в період I, – IV віків нашої ери, а до цього тут був храм богині Афіни. У бухті Панормітіс розташований однойменний монастир, покровителем якого вважається архангел Михайло; на великі церковні свята сюди з’їжджаються паломники зі всього світу.
острів Родос - церква Філеримської ікони Божої Матері
острів Родос - церква Філеримської ікони Божої Матері

Розмір оригіналу:   576x384
Тип: jpg   Дата:

Перерахувати усі монастирі, храми і церкви, що знаходяться на Родосі, навряд чи можливо: що не село – то каплиця або церква, іноді і не одна. Православні храми тут можна побачити не лише в населених пунктах, але і в чистому полі, біля дороги, далеко від всякого житла. Вони незачинені, точніше, в двері вставлений ключ – відкривай і заходь: помолитися, подумати, побути в тиші і спокої. Саме заради цього багато і приїжджають на святий і древній острів Родос.

23 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук