Поки в нашій державі продовжують рости тарифи на житлово-комунальні послуги, для українців залишається актуальним процес по оформленню субсидії.

отримання субсидії в 2018 році
отримання субсидії в 2018 році

Розмір оригіналу:   1156x713
Тип: jpg   Дата:

Субсидія це грошова підтримка, яка дістається завдяки державі малозабезпеченим сім'ям на погашення коштів за житлово-комунальних послуг. Але з такими темпами зростання цін скоро усіх нас сміливо можна буде вважати малозабезпеченими. У цій статті ми пройдемося з усіх ключових питань: кому покладена субсидія в Україні, як її розрахувати і оформити, який перелік паперів необхідний для субсидії, що робити, якщо в квартирі зареєстровані більше проживаючих, ніж мешкає фактично.

Хто має право на оформлення субсидії?

Ви маєте право на субсидію, якщо ви:

  • зареєстровані(маєте прописку) в оселі(будинку, апартаментах, квартирі);
  • сплачуєте оренду за житло на підставі зобов’язання оренди оформленого відповідним письмовим актом.

Субсидія призначається на кожну людину, що має реєстрацію в даній житловій площі. Тобто якщо в квартирі зареєстровано 4 людини, досить щоб із заявою звернулася тільки одна з них.

У яких випадках субсидія вам відкажуть в оформленні субсидії?

В усіх випадках субсидія не буде Вам надана, якщо на протязі 12 місяців до того як подати заявку на субсидію та або інша особа, зареєстрована в даній житловій площі(чи той, хто фактично мешкає за актом оренди), купив на сукупну суму більше 50 тисяч гривен що-небудь з нижче перерахованого: нерухоме майно(земельну ділянку, квартиру, будинок); автомобіль або інший транспортний засіб; будівельні матеріали, або інші товари для довгострокового вживання(які це товари в законодавстві не уточняється); послуги будівництва, ремонту квартири(оселі) або машини.

Але не зважаючи на вище перелічені випадки субсидія може бути частково або в повній мірі призначена на підставі акту обстеження ваших матеріально-житлових умов спеціальною комісією з державної адміністрації. Так само, на підставі акту комісії, субсидія 2018 призначається орендарям, а також власникам будинків, які не прийняті в експлуатацію.

Держава не призначить Вам субсидію, якщо в житловій площі зареєстрована виключно неповнолітня дитина, у якої є офіційні опікуни або батьки.

Які документи потрібні для субсидії

Документи для субсидії:

  • заява на одержання субсидії загальновідомої форми(скачати актуальний зразок заяви на субсидію можна тут https://subsidium.com.ua/documentation);
  • декларація про доходи і витрати осіб, які зареєстровані в помешканні загальновідомої форми (теж є на порталі Subsidium).

В окремих випадках треба подати додаткові документи:

  • для орендарів житла письмовий договір оренди;
  • для тих, хто прагне, щоб при призначенні субсидії був взятий в розрахунок дохід його сім'ї не за рік, а за останніх 3 місяці довідки про доходи з місця роботи або навчання;
  • якщо в житлі зареєстровані особи, які там фактично не мешкають, підтверджувальні протоколи, акти та інші юридичні папери.
Якими документами можна підтвердити, що людина, зареєстрована в житлі, фактично там не проживає

В усіх випадках, коли у вашій оселі зареєстровані особи, які фактично там не мешкають, для оформлення субсидії вам треба це довести. Здійснити це можна за допомогою одного з документів договору оренди(якщо відсутня людина орендує десь житло); довідки про оплату такою людиною житлово-комунальних послуг в іншому житлі; інших довідок, аналізуючи які можна побачити, що людина дійсно працює, вчиться, лікується, відбуває покарання в іншій області. Якщо жодного з цих документів немає, тоді треба просити про призначення комісії, про яку ми вже говорили вище. У такому разі рішення прийматиметься після виходу комісії у ваше житло, проведення його обстеження і складання акту обстеження матеріально-житлових умов. Про те, що у вас в квартирі особи, які зареєстровані, але не мешкають потрібно зазначити в примітці до декларації про доходи, яка подається для призначення субсидії.

18 лютого 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук