Озеро Піч-Лейк
Озеро Піч-Лейк

Розмір оригіналу:   300x225
Тип: jpg   Дата:

Одне з самих дивних озер нашої планети – озеро Піч-Лейк, яке розташоване на південному заході острова Тринідад, поблизу селища Ла-Бреа, в двадцяти п’яти кілометрах на південний захід від міста Сан-Фернандо.
У цьому озері не можна поплавати, в ньому немає риби і водоростей, в ньому просто немає – води. Але по цьому озеру можна .ходити! Піч-Лейк (у перекладі – бітумне озеро) складається з чистого рідкого асфальту.
Площа озера – близько 40 га, глибина – близько 80 м Запаси асфальту оцінюються у більш ніж 6 млн. тонн, десятки тисяч з яких добуваються щороку.
Поверхня озера пружна і масляниста, якщо спробувати “зачерпнути” його “воду”, вона потягнеться нитками густого бітуму. Це озеро ніяк не назвеш нерухомим: в ньому проходить своє життя, правда, зовсім не схожа на життя в інших озерах. У глибинах Піч-Лейк постійно щось вирує і відбувається.
Згідно з легендою на місці, де розташовується озеро, знаходилося поселення племені індійців Чима. Після перемоги над ворожим плем’ям індійці влаштували свято з бенкетом, де вони з’їли велике число священних птахів колібрі, забувши, що за повір’ями вони є духами їх предків. В якості покарання боги розгорнули землю і викликали смільне озеро, що поглинуло усе село і її мешканців.
Озеро Піч-Лейк – резервуар природного асфальту відкрив Уолтер Рели в 1595 році, який відразу знайшов йому застосування, – бітум використовувався для осмолення дерев’яної обшивки кораблів. Нині є туристичною пам’яткою, яку за рік відвідують близько 20 тис. чоловік. Крім того, з озера добувають високоякісний асфальт, який йде на експорт.
У всьому світі можна виділити декілька подібних об’єктів, серед яких Венесуельський асфальтовий басейн Гуанако і Ранчо-Ла-Брі в Лос-Анджелесі. Асфальт, який витягається з озера Питч-Лейк, використовують для будівництва самих кращих доріг в усій земній кулі.
Таким же асфальтом викладена знаменита алея під назвою Пелл-Мел, яка веде прямо до відомого на весь світ Букингемскому палацу в Лондоні.

9 лютого 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук