Пампорово – найпівденніший гірськолижний курорт Болгарії. Він знаходиться в 70 км на південь від Пловдиву. У Пампорово, як і у Боровці, дуже багато туристів з Європи, настільки багато, що з двох стартових станцій підйомників (Ski Center 1 і Ski Center 2) одна (Ski Center 1) працює, за деякими відомостями, виключно на ірландців – українців туди пускають не завжди.
Пампорово розташоване біля підніжжя гори Сніжанка на висоті 1600 м над рівнем моря. На вершині цієї гори встановлена телевежа – своєрідна пам’ятка Пампорово, яку можна побачити на безлічі листівок з видами Пампорово. На телевежу можна піднятися і зробити прекрасні фотографії природи Родопських гір і селища.
Телевежа в Пампорово
Телевежа в Пампорово

Розмір оригіналу:   670x409
Тип: jpg   Дата:

По древніх легендах в Родопських горах народився міфічний співак Орфей. У найближчому містечку Смолян навіть встановлений пам’ятник Орфею. У Пампорово і його околицях продається дуже багато сувенірів із зображенням Орфея та Евридіки. Готелі на курорті самі різні і за розміром і за якістю обслуговування. При виборі готелю для відпочинку зверніть увагу на його розташування. Готелі буквально розкидані в лісі, і від деяких добиратися до підйомників досить далеко, доводиться викликати таксі, а таксисти теж не бояться, просячи за пару кілометрів поїздки по 5-10 євро.

Неформально:
Якщо ви добираєтеся до схилу на таксі, то ви можете спробувати домовитися з таксистом, щоб возив вас дешевше, за умови, що ви користуватиметеся тільки його послугами. Так робить багато хто. Як правило, виходить.

Для гірськолижників і сноубордистів
Зима в Пампорово тепла. Але це не заважає щедрим снігопадам – висота снігового покриву може досягати півтораметрової відмітки. Як правило, кататися тут можна з січня по березень (у путівниках говориться, що з грудня по квітень, але реально таке буває рідко). Курорт має 10 гірськолижних трас, є траси і для бігових лиж. Максимальний перепад висот – 476 метрів. Тут працює відома гірськолижна школа. Зона катання постійно патрулируется рятувальниками.
Траса "Сніжанка 2" в Пампорово
Траса "Сніжанка 2" в Пампорово

Розмір оригіналу:   670x429
Тип: jpg   Дата:

Неформально:
Пампорово повільно, але вірно стає усе більш привабливим курортом для гірськолижного відпочинку. На початку 2011 року лідерство, безумовно, тримав Банско. 60 кілометрів трас на декілька десятків готелів, траси на будь-який смак, сучасна інфраструктура. Але у міру забудови склалася ситуація, що на схилах Банско нині не проштовхнутися, ті ж 60 кілометрів трас обслуговують вже декілька сотень готелів. У Пампорово такої проблеми доки не існує. На трасах відносно вільно.

Основні параметри району катання (за станом на 2011 р.) :
  • найвища точка – 1926 м
  • найнижча точка – 1600 м
  • протяжність трас – близько 18 км
  • гондольні підйомники – ні
  •  крісельні підйомники- 5
  • бугелі – 4
Екскурсії, розваги, Apres Ski
У Пампорово в усій своїй самобутності представлена родопська кухня. Практично у будь-якому ресторані або механі пропонується меню в об’ємі 20-40 сторінок. У селищі працюють нічні клуби і дискотеки. Як правило, вони розташовуються безпосередньо в готелях. Крім того, практично в кожному готелі є сауна і більярд. У готелі “Перелік” є боулінг і басейн. Поряд з готелем “Мургавець” знаходиться каток.
Вид на Пампорово зі схилу
Вид на Пампорово зі схилу

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

У Пампорово, як правило, пропонують екскурсії в Пловдив, Чепеларе, етнографічне селище Широка Лика, Бачковський монастир. Бурхливого нічного життя в Пампорово немає. Тобто у деяких готелях є нічні заклади, але на вулиці, після 11 години вечора вже зовсім тихо.

26 січня 2015

Автор:

Пампорово. Опис курорту Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук