Плануючи самостійну подорож в Чорногорію, важливо відвідати якомога більше цікавих місць. Зробити це нескладно: Чорногорія – країна компактна, і на переїзди піде не так багато часу. У маршрут можна включити як найколоритніші міста або древні монастирі, так і природні пам’ятки. Що подивитися в Чорногорії без участі туроператорів і гідів?
пам’ятки Чорногорії
пам’ятки Чорногорії

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Цетинський монастир
Безумовно, найзнаменитішим монастирем Чорногорії є Острог. Але самостійно без екскурсій до нього незручно добиратися.
Замість Острогу можна відвідати Цетинський монастир – його історія не менш дивовижна. Обитель була заснована в 1484 році, але в XVII столітті зруйнована турками до основи. Після відновлення послідувала черга нових руйнувань. Але Цетинський монастир не припинив існування і повністю відродився в 1927 році.
Цетинський монастир
Цетинський монастир

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Будучи резиденцією митрополитів Чорногорії, він зберігає безліч святинь. Можна вклонитися часткам Животворящого Хреста, мощам Петра Цетинського і правиці Іоанна Крестителя, яка майже півстоліттям вважалася безповоротно загубленою. Серед інших важливих реліквій Цетинського монастиря – корона Стефана Дечанського, старовинні церковні прапори, епитрахиль і перша друкарська книга на південно-слов’янській мові (XV століття)
Стара Будва
Прогулянка по Старому місту Будва – можливість познайомитися відразу з рядом важливих пам’яток без необхідності купувати екскурсію. Історична частина цього міста буквально наповнена пам’ятниками архітектури і зручна для самостійного дослідження. Старе місто опоясане потужною кріпосною стіною. У її межі поміщені релігійні святині різних періодів.
Стара Будва
Стара Будва

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Можна відвідати церкву Св. Савви XII століття з фресками, створеними ще в рік її створення, церкву Св. Трійці – спорудження XVIII століття у візантійському стилі, унікальну за значимістю церкву Св. Марії IX століття – єдина будова, яка залишилася від монастиря, що стояв тут.
У Старій Будві працює ряд цікавих музеїв. У Археологічному музеї можна побачити знахідки, виявлені на території міста і в інших регіонах Чорногорії. А Галерея сучасного мистецтва дозволить побачити ти, чим багата чорногорська культура сьогодні.
Окрему увага під час прогулянки по Старій Будві варто звернути на звичайні житлові будинки. Усі вони – пам’ятники історії і хранителі традиційного духу Чорногорії. Багато будинків переоблаштовані в затишні ресторани або апартаменти.
Ловчен
У числі головних і самих відвідуваних пам’яток Чорногорії – Ловчен. Цей національний парк розташований близько відразу до декількох популярних курортів, у тому числі Котору і Будви, тому дістатися до нього не складе труднощів. Ловчен притягує незайманою природою. Його пейзажі – це струмки і долини, пагорби і печери, а живий світ національного парку представлений рідкісними птахами і ендемічними рослинами.
Ловчен
Ловчен

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Але природні багатства – не єдина пам’ятка Ловчена. Тут розташовані автентичні села, в черзі яких особливе місце займає Негуши. Селище зберегло старовинну архітектуру, а його жителі не забувають про традиції, влаштовуючи фольклорні шоу для гостей.
Ще одна мета туристів – мавзолей Петра Негоша, розташований на одному з найвищих піків гірського масиву. Правитель Чорногорії сам вибрав місце для поховання. Сьогодні в мавзолеї можна подивитися на монументальні скульптури: дві охороняють вхід, а ще одна із зображенням Негоша стоїть усередині споруди.
Але головне – можна окинути поглядом простори національного парку з висоти оглядового майданчика. Для багатьох туристів цей момент виявляється таким, що найбільш запам’ятовується під час перебування в Ловчені.
Ловчен. Вид зі смотрової площадки
Ловчен. Вид зі смотрової площадки

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Жабляк
З великих курортних міст Чорногорії щодня вирушають автобуси в Жабляк. Він може запропонувати відразу декілька варіантів для самостійних екскурсій.
По-перше, з Жабляка можна дістатися до каньйону річки Тара. Хтось приїжджає сюди, щоб вчинити екстремальний сплав по гірських річках, а хтось просто оглядає каньйони з боку, але отримує не менш яскраві враження. В якості «оглядового майданчика» можна вибрати міст Джуржевича. На ньому зупиняються як екскурсійні автобуси, так і самостійні туристи на орендованих автомобілях.
По-друге, Жабляк розташований близько до найкрасивішого національного парку Дурмитор. Тут варто оглянути мальовничі льодовикові озера. Національний парк популярний серед любителів альпінізму і пішого туризму. А взимку – серед сноубордистів і лижників.
Жабляк
Жабляк

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Сам Жабляк теж заслуговує на увагу, хоча оглянути його можна за короткий час. Це одне з самих високогірних міст на Балканському півострові. У Жабляку є Старий центр, постраждалий під час воєн. У ньому зберігся храм Св. Перетворення XIX століття. Також місто пропонує багато варіантів для відпочинку: від затишних готелів до ресторанів чорногорської кухні.
Монастир Морача
У маршрут самостійних туристів часто входить монастир Морача – дістатися до нього можна по хорошій трасі, що сполучає північ Чорногорії з Подгорицею. Морача був заснований в XIII столітті, але повторив долю багатьох православних святинь на Балканах – був розграбований при нашесті турок. Відновлений в XVI столітті, він зміг зберегти історичну архітектуру. Монастир побудований в рашскому стилі і рисами романського стилю.
Монастир Морача
Монастир Морача

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Екстер’єр досить скромний, проте убрання вражає багатством. Усередині храм монастиря прикрашений кращими зразками балканського іконопису і фресками із зображенням релігійних сцен. Деякі фрески датуються XIII століттям, але більшість – творіння XVII століття і пізніших періодів. У числі важливих монастирських реліквій – рукописне Євангеліє і древні друкарські книги.
Територію монастиря не можна назвати величезною, але екскурсія вийде насиченою. Сьогодні в комплекс входить церква Успіння – важливий середньовічний пам’ятник, невелика церква Св. Ніколи з красивим розписом на стінах, чернечі келії, дзвінниця і святе джерело. При Морачі працює пасіка – монастирський мед, як і освячену маслинову олію, туристи із задоволенням відвозять в якості сувеніра.
Ульцинь
Ульцинь – місто унікальне і самобутнє. Історично тут переважало мусульманське населення, тому воно помітно відрізняється від інших міст Чорногорії. Сюди їдуть не лише за пляжним відпочинком, але і заради пам’яток, які в Ульцині на кожному кроці.
Основні пам’ятники зосереджені в Старому місті. Воно переходило від одних «власників» до інших, а тому в архітектурі простежуються найнеймовірніші змішення. Тут є і східний базар, і венеціанські палаци, і перебудовані з церков мечеті.
Ульцинь
Ульцинь

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Уся історія Ульциня компактно зібрана в Міському музеї. Він повідає про усі перипетії минулого. У колекції – археологічні знахідки, зібрані в місті і на прилеглих територіях. А сама будівля – старовинна мечеть-церква, що переобладнувалася в музей.
Подорож в Ульцинь можна поєднати з поїздкою в древнє місто Свач, за яке в різний час велися запеклі бої. Місто прославилося тим, що нібито мало на своїй території більше 300 церков. Насправді при розкопках знайшли значно менше церков, але Свач не втратив свою цінність.
У колись могутньому місті можна побачити руїни кафедрального собору, храмів, кріпосних стін, францисканської церкви, монастиря – всього 15 об’єктів плюс фундаменти житлових будівель. Територія Свача велика. Оскільки місто розташоване на піднесеності, туристи їдуть сюди ще і за красивими видами.
Місто Дукля
Недалеко від Подгориці розташовані руїни давньоримського міста Дукля. Вхід вільний, а туристичні натовпи відсутні, що робить об’єкт відмінним місцем для самостійного вивчення. Дукля – об’єкт важливий, але і досі не оцінений ні гостями Чорногорії, ні організаціями по збереженню древньої спадщини. Проте, деякі фрагменти на його території дійшли до нас в напрочуд хорошому стані.
Місто Дукля. Чорногорія
Місто Дукля. Чорногорія

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

На руїнах Дукли лежать вцілілі капітелі, колони, кам’яні плити з написами і залишки базилік, виразно видно кріпосні стіни, фундаменти будинків і контури вулиць. Свого часу Дукля стояв на важливому місці, що сполучає сучасну Чорногорію з Іспанією. Тому римляни влаштувалися тут надовго і звели безліч будов.
Періодично Дукля переживав набіги завойовників і остаточно ліг після руйнівних землетрусів. Поки і ця спадщина не зникла, варто помилуватися єю під час подорожі в Чорногорію. З Подгориці до Дукли можна доїхати як на автомобілі, так і недорого на таксі всього за 8 євро.
Червона скеля
До маловідомих пам’яток країни належить Червона скеля. Це печера з виявленою древньою стоянкою часів палеоліту, розташована недалеко від села Петровичи. При розкопках Червона скеля явила ученим тисячі артефактів, і відтоді місце притягує туристів.
Червона скеля. Чорногорія
Червона скеля. Чорногорія

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

До речі, розкопки, проведені тут, досі вважаються найбільшими і одними з найтриваліших на Балканах – вдалося зняти більше 30 культурних шарів. Хоча роботи не завершені і поруч немає ніяких стендів з інформацією, при відвідуванні без зусиль можна уявити собі побут напівкочового народу, що населяв печеру.
Окремої уваги гідна природа навколо Червоної скелі. З одного боку вона оточена безживними горами, з іншої – квітучими полями і блакитним озером. Нещодавно для зручності туристів до Червоної скелі провели дорогу шириною 3 м з покажчиками. Найближче село, з якого туристи починають шлях, – Петровичи.
Червона скеля. Чорногорія
Червона скеля. Чорногорія

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Чорногорія – одна з найзручніших країн Європи для самостійної подорожі. І справа не лише в розташуванні пам’яток. Вона притягує доступними цінами на харчування, можливістю довгий час знаходитися в країні без візи і недорогим транспортом для переміщення між містами.

14 липня 2016

Автор:

Пам’ятки Чорногорії : що подивитися самостійно Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук