Саксонська Швейцарія – німецький національний парк, розташований в східній частині країни. Відомий завдяки унікальним скелям з піщанику і численним середньовічним фортецям.

Національний парк Саксонська Швейцарія
Національний парк Саксонська Швейцарія

Розмір оригіналу:   2272x1069
Тип: jpg   Дата:

Загальні відомості

Це один з найвідоміших і популярніших національних парків Німеччини. Розташований в східній частині країни, на кордоні з Чехією. Займає площу в 93 кв. км. Ця місцевість стала відома завдяки Ельбським Пісчаниковим горам, що мають незвичайну і унікальну форму.

Назва у заповідника з'явилася в 18 столітті – молоді художники Цінгг і Графф, які були вихідцями зі Швейцарії, якось помітили, що ця частина Німеччини вражаюче схожа на їх Батьківщину. Популяризував нову назву відомий публіцист того часу Гетцінгер.

Цікаво, що раніше назва у національного парку "Саксонська Швейцарія" була набагато менш мальовничою. Цю місцевість іменували "плато Майсена".

Пам'ятки

Міст і скелі Бастай
Міст і скелі Бастай

Розмір оригіналу:   1920x943
Тип: jpg   Дата:

Практично усі пам'ятки, на які приїжджають подивитися туристи, створені природою. Окрім знаменитих скель Бастай і фортеці Кенігштайн, в "Саксонській Швейцарії" ви обов'язково знайдете багато інших цікавих місць.

Міст і скелі Бастай

Головним символом і самим впізнанним місцем парку "Швейцарії" вважаються міст і скелі Бастай. Це ряд піщаних гір (їх висота досягає 288 м), уздовж яких йде масивний кам'яний міст, якому вже більше 200 років. Тут же знаходиться один з кращих оглядових майданчиків заповідника. 

Фортеця Кенігштайн

Кенігштайн – старовинна фортеця 13 віків, побудована серед гір і прямовисних скель. Ця пам'ятка "Саксонської Швейцарії" знаходиться в північно-західній частині заповідника. Як і інші подібні будови, вона була покликана захищати свою країну від ворогів і приховувати у своїх надрах недоброзичливців королівської сім'ї.

Фортеця Кенігштайн
Фортеця Кенігштайн

Розмір оригіналу:   1231x745
Тип: jpeg   Дата:

Так, на початку 18 століття в темницю Кенігштайна посадили алхіміка Беттера. Надалі, саме ця людина розробила формулу фарфору, завдяки чому в Німеччині скоро запрацювала знаменита Мейзенська мануфактура.

Під час Другої світової війни в замку ховали картини зі знаменитої галереї в Дрездені, а в 1955 році в Кенігштайне відкрили музей, який щорічно відвідує більше 1.5 млн. туристів в рік.

Фортеця Кенігштайн згори
Фортеця Кенігштайн згори

Розмір оригіналу:   1599x935
Тип: jpg   Дата:

Відвідавши воєнно-історичну експозицію, можна дізнатися про:

 • будівництво фортеці Кенігштайн в "Саксонській Швейцарії";
 • знаменитих ув'язнених, що містилися в підземеллі;
 • долі королівської сім'ї, яка ховалася в замку під час повстання 1849 року;
 • роль Кенігштайна в Першій і Другій світовій війнах.

Цікаво, що у фортеці знаходиться найглибший колодязь Саксонії і другий по глибині в Європі (152 м).

Окрім музею, у фортеці знаходяться:

 • ресторан німецької кухні;
 • сувенірна крамниця (найбільша на території заповідника).
Ліхтенхайнський водоспад

Ліхтенхайнський водоспад – одно з наймальовничіших і красивіших місць національного парку. Мабуть, це перша пам'ятка на території парку, яку почали відвідувати туристи. На початку 19 століття місцевий житель відкрив біля водоспаду ресторан, а після поставив крісла, на яких можна було відпочивати (коштувало це задоволення від 2 до 5 золотих марок).

Ліхтенхайнський водоспад
Ліхтенхайнський водоспад

Розмір оригіналу:   1983x1160
Тип: jpg   Дата:

Сьогодні водоспад є центром національного парку, адже тут починаються відразу декілька піших туристичних маршрутів. Наприклад, тут беруть початок:

 • стежка до воріт Кушталь;
 • дорога художників (це найбільш красива місцевість, де любили гуляти і творити знамениті європейські живописці);
 • учбова стежка (тут можна знайти таблички з описом різних тварин і рослин).
Кушталь

Кушталь – це скельні ворота, висота яких досягає 337 м. Свою назву вони дістали через те, що у давнину місцеві жителі (а за іншою версією розбійники) тримали тут худобу під час воєн.

Кушталь в національному парку
Кушталь в національному парку

Розмір оригіналу:   1919x972
Тип: jpg   Дата:

І в 19 столітті, і зараз Кушталь дуже популярний у туристів. Сюди приходять для того, щоб:

 • Поглянути на небесні сходи. Це дуже довгі і вузькі (двоє не пройдуть) сходи, які ведуть на вершину скелі, де знаходиться оглядовий майданчик.
 • Пообідати в кращому ресторані "Швейцарії", відкритому в 1824 році. Звичайно, з того часу його не раз перебудували і збільшили в розмірах, але блюда залишилися такими ж смачними і ситними.
 • Подивитися на панораму національного парку з висоти 330 метрів. Багато туристів говорять, що це кращий оглядовий майданчик в національному парку.
Фортеця Штольпен

Штольпен – стратегічно найважливіша і потужніша фортеця заповідника "Саксонська Швейцарія". Раніше вона знаходилася на межі графства Мейсен із слов'янськими територіями, що робило її значимою військовою і торговою точкою на карті.

Цікаво, що у фортеці Штольпен був викопаний найглибший базальтовий колодязь у світі. Його будівництво обійшлося хазяїну фортеці в 140 гульденів (колодязь в Кенігштайні вийшов в 4 рази дешевше).

Фортеця Штольпен
Фортеця Штольпен

Розмір оригіналу:   1279x892
Тип: jpeg   Дата:

Ще дивовижнішим є той факт, що перша вода з колодязя була здобута тільки через 30 років після його будівництва. Як підсумок, колодязем користувалися дуже рідко, а в середині 19 століття і зовсім засипали. Проте на початку 20 століття він знову міг виконувати свою основну функцію.

Штольпен вважається фортецею, що найдобріше збереглася, на території "Саксонської Швейцарії" в Німеччині. Тут можна:

 • побачити вежу графині Козель (найзнаменитіша мешканка фортеці);
 • відвідати камеру тортур (тут і сьогодні виставлені жахливі інструменти);
 • заглянути в глибокий колодязь;
 • послухати цікаві історії екскурсовода про масивних кріпаків стінах;
 • піднятися на оглядовий майданчик Seigerturm, де можна зробити красиві фото "Саксонської Швейцарії".

У внутрішньому дворику фортеці знаходиться невелике кафе, в якому готують блюда по старовинних німецьких рецептах.

Ратенський скельний театр

Ратенський скельний театр, розташований в низині, і з усіх боків оточений скелями, є єдиним місцем на території національного парку, де періодично проводяться масові заходи – концерти, спектаклі і барвисті музичні шоу. Скельний ландшафт стає незвичайною і колоритною декорацією.

Ратенский скельний театр
Ратенский скельний театр

Розмір оригіналу:   1799x1262
Тип: jpg   Дата:

Це одна з найбільш нових пам'яток парку, створена в 1936 році жителями курорту Ратен. Цікаво, що і в 1930-х рр., і сьогодні в театрі ставляться постановки за мотивами німецького письменника Карла Мая, який створив цикл розповідей про пригоди індійця.

Всього за рік проходить більше 250 театралізованих вистав. Відвідати їх може будь-хто з бажаючих, заздалегідь ознайомитись з розкладом і планом заходу можна на офіційному сайті театру.

Як добратися з Праги

Добратися з Праги в "Саксонську Швейцарію", які розділять 112 км, можна досить швидко (менш, ніж за 2 години), адже межі між Німеччиною і Чехією немає. Зробити це можна на:

Потягу

Необхідно сісти на потяг Ec. на Центральному залізничному вокзалі Праги. Вийти на станції Bad Schandau (містечко Бад-Шандау). Далі можна сісти на таксі і проїхати близько 13 км. Проте найбільш бюджетний варіант – поїздка на електричці або автобусі до Ратена (курорт). Перед поїздкою обов'язково перевіряйте розклад, оскільки в деякі дні з Бад-Шангау до Ратена не ходять потяги.

Курорт Бад-Шангау
Курорт Бад-Шангау

Розмір оригіналу:   1520x910
Тип: jpg   Дата:

Завершальний етап поїздки – пором. Необхідно від зупинки Ратен дійти до поромної переправи (менше 300 метрів) і сісти на пором, який менш ніж за 5 хвилин перевезе вас на протилежний берег Ельби. Тепер можна йти вгору і захоплюватися видами, які відкриваються із скель на навколишні міста і села.

Загальний час в дорозі – 2-2.5 години. Вартість квитків :

 • на потяг Прага-Бад-Шангау – 25-40 євро;
 • на потяг Бад-Шангау-Ратен – 2.5 євро (чи автобус за таку ж ціну);
 • пором через Ельбу – 3.6 євро (ціна туди і назад).

Зверніть увагу, що потяги курсують досить рідко, тому перед виїздом перевіряйте розклад. Придбати квитки на потяг можна в касах Центрального залізничного вокзалу Праги і на станції Бад-Шангау.

Курорт Ратен
Курорт Ратен

Розмір оригіналу:   1399x846
Тип: jpg   Дата:

Таким чином, доїхати з Праги в "Саксонську Швейцарію" самостійно просто. На жаль, дістатися до "Саксонської Швейцарії" без пересадок не вийде, проте доїхати можна досить швидко.

Ціни на сторінці приведені на липень 2019.

Корисні поради
 • Запасіться водою і візьміть з собою їжі – ціни в ресторанах національного парку досить високі, і немає гарантії, що ви захочете піти саме а ту частину заповідника, де вони розташовані.

Вид на національний парк
Вид на національний парк

Розмір оригіналу:   2992x2010
Тип: jpg   Дата:

 • Грамотно розраховуйте свої сили, адже практично уся територія національного парку складається з гір і височин.
 • Одягніть зручний спортивний одяг. Забудьте про джинси і речі, що сковують рух.
 • Окрему увагу приділіть взуттю – оскільки вам доведеться багато підніматися вгору, не одягайте босоніжок або шльопанці, в які можуть потрапити дрібні камені.
 • Візьміть з собою засіб від укусів комах.
 • Бажаючих поїхати з національного парку на громадському транспорті досить багато, тому купуйте квитки заздалегідь.

Саксонська Швейцарія – хороше місце відпочинку для тих, хто любить природні пам'ятки.

 

29 липня 2019

Автор:

Парк Саксонська Швейцарія – що подивитися і як добиратися Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук