Місто Ченнаі (Chennai) у минулому носило ім’я Мадрас. Ченнаі знаходиться на півдні Індії і є адміністративним центром штату Тамілнад. При площі в 181,06 кв. км воно має населення близько 4,5 мільйонів чоловік, що  приводить до невтішної щільності 25 000 чоловік на кв. км.
місто Ченнаі
місто Ченнаі

Розмір оригіналу:   670x452
Тип: jpg   Дата:

Відразу треба сказати, що Ченнаі – не туристичне місто, навіть зовсім не туристичне. Аромат пахощів тут не справляється із запахами сміття і покидьків, річки украй забруднені, а чверть міського населення живе в трущобах. До плюсів можна віднести те, що усе тут дуже дешево, ну і, звичайно, екстремально екзотично.
Індія. Ченнаі
Індія. Ченнаі

Розмір оригіналу:   670x407
Тип: jpg   Дата:

Іноземців в Ченнаі приймають дуже привітно, здебільшого тому, що вони – невичерпне джерело грошей, причому, з урахуванням місцевого обмінного курсу, досить великих. Тому не варто забувати, що люб’язність місцевого жителя ніколи не перешкодить йому недодати вам здачу або заламати ціну утридорога.
Вулиці Ченнаі
Вулиці Ченнаі

Розмір оригіналу:   670x375
Тип: jpg   Дата:

Водії моторикш в Ченнаі – абсолютно особлива каста людей, як правило, пов’язаних з тими або іншими крамницями або готелями з системою послуг і відкатів. Простіше кажучи, коли ви сядете в рикшу, водій буде украй настійно рекомендувати вам до відвідування тієї або іншої установи, які йому за таку рекламу приплачують. Більшість водіїв не приховують цього. Також вони охоче виступають гідами по місцевих нечисленних пам’ятках, проте все одно намагаються обдурити при розрахунку.
водій моторікши
водій моторікши

Розмір оригіналу:   670x516
Тип: jpg   Дата:

Моторикші неодмінно доставлять вас до храму Капалісварар, присвяченому богу Шиві. Не тому, що Шива доплачує за рекламу, а оскільки це одна з найяскравіших пам’яток Ченнаі. Храм був споруджений в 7 столітті і справляє  досі велике враження. З фундаменту до даху він прикрашений яскравими скульптурними композиціями, тут є птахи, тварини, люди, а також різні інкарнації Шиви.
храм Капалісварар
храм Капалісварар

Розмір оригіналу:   670x688
Тип: jpg   Дата:

У Ченнаі поклоняються не лише Шиві, але і Ісусові – наприклад, в кафедральному соборі Святого Хоми і в церкві Діви Марії. Тут досить багато християн, вони дуже спокійно уживаються з індуїстами.
християне в Чіннаі
християне в Чіннаі

Розмір оригіналу:   670x348
Тип: jpg   Дата:

Форт святого Георгія – це перша будова в місті, вона розташована в самому його центрі. Форт побудувала в 1654 році британська влада, а коли Індія стала незалежною, він був пристосований для засідань уряду штату. Тому всередину вас не пустять, проте можна відвідати довколишній музей, що містить експонати часів створення міста.
Форт святого Георгія
Форт святого Георгія

Розмір оригіналу:   670x470
Тип: jpg   Дата:

Ще одна з нечисленних причин, по яких варто поїхати в Ченнаі, – найнебезпечніша індійська кухня, в якій завжди поєднується непоєднуване. Б’юся об заставу, що далеко не усі її блюда вам сподобаються, проте деякі приємно здивують, особливо якщо ви любите погарячіше. Найбільш пристойні ресторани ви знайдете на Khader Nawaz Khan rd. Там же є зосередження магазинів, але націнка в них (спеціально для туристів) колосальна. Набагато дешевше будь-який товар можна придбати в нетуристичних куточках міста, хоча це, думаю, і так зрозуміло.
індійська кухня
індійська кухня

Розмір оригіналу:   670x470
Тип: jpg   Дата:

З середини грудня до середини січня в Ченнаі проводиться музичний фестиваль Мадрас, де виступають декілька сотень колективів, виконуючих музику карнатік і хіндустані. Якщо ці два слова про що-небудь говорять вам, або ж ви є прихильником етнічної індійської музики і танців, то неодмінно варто відвідати цей захід. Отже, зваживши усі “за і проти”, поїхали б ви до Ченнаі?
музичний фестиваль Мадрас
музичний фестиваль Мадрас

Розмір оригіналу:   670x600
Тип: jpg   Дата:

6 серпня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук