Кінні походи вихідного дня – правила і види кінного туризму сьогодні користуються популярністю, а такий напрям відпочинку затребуваний у населення.

Кінний туризм – один з варіантів відпочинку, який розкриває спортивні якості туриста, зміцнює здоров'я, відновлює життєву енергію під час насолоди красотами природи.

Єднання з природою, можливість розслабитися в оточенні спокійних тварин, доступність для людей будь-якого віку – плюсів у прогулянок на конях множина. Саме тому вони так затребувані, є хорошим подарунком для близьких людей в особливих випадках.

Де ж можна навчитися кататися на коні? Куди відправитися туристові, щоб дійсно відпочити?

Зміст

 1. Що таке кінний туризм?
 2. Суть туризму верхи
 3. Особливості верхового туризму
 4. Види кінних турів по мірі складності
 5. В яких країнах розвинений кінний туризм?
 6. Кінні тури вихідного дня
 7. Безпека в кінному туризмі
 8. Екіпіровка

Що таке кінний туризм?

Кінний туризм – це міжнародний напрям спорту і відпочинку, що дозволяє відвідати сотні красивих місць, куди інші види транспорту просто не проїдуть. Романтичні прогулянки – спосіб відволіктися від побуту, зануритися в себе або активно провести час.

Перший кінний маршрут був прокладений в 1971 році і з кожним роком популярність цього виду туризму росла.

Сьогодні безліч варіації кінних походів: одночасові прогулянки і багатоденні маршрути, з супроводом і окремою доставкою харчування, зі змаганнями, з навчанням, походи в упряжках та ін.

Кінний туризм в преріях
Кінний туризм в преріях

Розмір оригіналу:   2000x828
Тип: jpg   Дата:

Коней почали використовувати в туристичних цілях десятки років назад, при цьому покататися можна:

 • верхи, відправившись в найцікавіший кінний похід, правда, тут потрібна хороша фізична форма і підготовка – доведеться навчитися сидіти в сідлі довго;
 • у возах – такі прогулянки переважні на короткі дистанції, наприклад, на весіллях і інших урочистостях в приємній обстановці;
 • на санях в упряжці – цей вид туризму є екстремальним, але відноситься до традиційно українського, актуальний виключно в холодну пору року, в засніженій місцевості.

Також непідробний інтерес представляє кінний спортивний туризм – відвідати заходи можна не лише в якості учасника, але і глядача, насолодившись скачками.

Змагання по кінному туризму – це захоплююче видовище, а найбільш зацікавлені люди можуть навіть зробити ставку і збільшити вкладені гроші.

Суть туризму верхи

Подорож з кіньми – цей напрям спортивного і екстремального туризму, що має багато спільного з організацією звичайного походу.

Якщо маршрут триває більше за один день, то переходи займають 5-6 годин, а в решту часу туристи розбивають табір, облаштовують місце нічлігу, готують обід і відпочивають на природі.

Подорож з кіньми
Подорож з кіньми

Розмір оригіналу:   1200x796
Тип: jpg   Дата:

До щоденного зайняття додається догляд за твариною, закріпленою за туристом, і спілкування з нею.

Поїздки на поні, ослах, оленях, верблюдах і навіть слонах можуть також називатися кінними походами.

Під час літніх поїздок, залежно від туру, пропонується віз для подорожей, взимку – сани.

Туриста такий відпочинок притягає відразу декількома можливостями:

 • незвичний для городян спосіб пересування;
 • можливість за одну відпустку відвідати декілька місць відпочинку – річку, ліс, місцеві пам'ятки;
 • психологічне і фізичне оздоровлення;
 • спілкування з твариною і можливості догляду за нею.

Націлена більшість туристичних програм на новачків в спілкуванні з кіньми.

Діти до 12 років повинні супроводжуватися дорослим.

Ще знаходячись на турбазі, учасники екскурсії проходять спеціальну підготовку і отримують початкові знання і навички їзди на коні.

Подорож проходить неспішним кроком, тому витримати її можна навіть з невеликою фізичною підготовкою у будь-якому віці.

Особливості верхового туризму

Кінні тури відрізняються від звичайних походів в першу чергу тим, що увесь багаж турист не несе на собі, а упаковує в спеціальні сумки, які кріпляться з боків сідла. Це значно полегшує процес переходів з одного місця нічлігу на інше.

Враховується і той факт, що у коня є свій характер, звички і бажання. Трохи вивчити їх і пристосуватися до особливостей "супутника" у туриста виходить вже на другий день подорожі.

кінний туризм
кінний туризм

Розмір оригіналу:   1231x755
Тип: jpg   Дата:

Кінні прогулянки і спілкування з конем чинять позитивну дію на психологічному і фізичному рівнях:

 • природна боротьба із стресом;
 • психологічна допомога при замкнутості;
 • розвиток почуття відповідальності;
 • поліпшення роботи вестибулярного апарату;
 • зміцнення м'язів;
 • профілактика і лікування сутулості.

Види кінних турів по мірі складності

Тури верхи – це не простий вид відпочинку, що вимагає підготовки і фізичного здоров'я. Такі походи підрозділяються по мірі складності на 3 категорії:

 1. найпростіші – в дорозі близько 6 днів, пройдений маршрут – до 150 км. Істотних перешкод по дорозі немає, шлях пролягає через рівнини, горбисту місцевість, лісові стежки;
 2. середня складність8 днів в дорозі і до 200 км. Тут вже доводиться долати лісові зарості, неглибокі річки, перевали, проходити по засніжених стежках;
 3. складні походи – за 10 днів вдається здолати до 300 км шляху. Рельєф неоднорідний, в траві можуть бути приховані ями, місцевість болотиста, передбачені переправи через річки.

Новачкам слід вибирати найпростіші маршрути з мінімальною кількістю перешкод і часом в дорозі до 5 діб.

Набуваючи достатнього досвіду, навантаження можна збільшити, а напрями подорожей значно різноманітити.

У яких країнах розвинений кінний туризм?

Прогулянки на конях можна знайти у будь-якій країні, але десь вони просто є доповненням до організованого відпочинку, а десь – справжньою фішкою, популярною у туристів.

У число самих кращих країн, де проводяться кінні тури, входять:

 • Франція – відчуйте себе справжнім мушкетером, гуляючи верхи по селах і старовинних замках. Відмінним місцем для відвідування стає Дордонь – красивий південний регіон із зеленими лісами і прямовисними скелями;
 • Італія – відправитися можна в Тоскану, де багато середньовічних церков, розташовано озеро Больсена, заповідник Ламона і безліч цікавих пам'яток;
 • Кенія – в цій африканській країні вдасться побувати на справжньому сафарі, правда, подорожувати самостійно строго заборонено. Вибравши маршрут через Амбоселі, ви відвідаєте місцевість, де зустрічаються гієни, буйволи, леви і інші екзотичні тварини;
 • Іспанія – верхи по узбережжю Гібралтара і поблизу сплячих вулканів Гарочча – це унікальні екскурсії для допитливих туристів, які хочуть помилуватися природою;
 • Марокко – прогулятися по пустелі Сахара, побачити гори Атлас і Атлантичний океан зможуть тільки досвідчені наїзники, новачкам тут буде важко;
 • Домінікана – за верховою їздою вирушайте на курорт Пуерто Плата, де природа вражає красою, пам'яток трохи, проте в ресторанах смачно готують. Хочете завоювати любов коня – почастуйте його бананами, ці ласощі тут в честі. Прогулянки проходять спільно з інструктором.

Навіть якщо закордон ви їдете заради пляжного відпочинку, досить виділити один або пару днів, щоб покататися верхи. Вибирайте інструктора, який говорить на зрозумілій вам мові, і тоді подорож буде не лише видовищною, але і цікавою.

Кінні тури вихідного дня

Прогулянки верхи на пару днів – це ідеальний варіант для людей, які не можуть дозволити собі повноцінну відпустку, але бажають відпочити від одноманітних буднів. У вихідні можна замовити тур з романтичними і насиченими прогулянками на природі, і тоді життя не здаватиметься таким нудним і сірим. Кінні походи хороші у будь-яку пору року – у березні, жовтні, липні.

Кінний тур – це відмінний відпочинок і для себе, і для близьких людей. Подарувавши батькам, дітям або чоловікові путівку на пару днів, вдасться піднести дійсно оригінальний презент.

І навіть якщо ваш родич раніше не їздив верхи, досвідчені інструктори навчать його всьому – тури вихідного дня є гідним вибором новачків.

Безпека в кінному туризмі

Техніка безпеки в кінному туризмі – це правила, яких треба неухильно дотримуватися, втім, як і у будь-якій подорожі. Але з кіньми складніше – з тваринами треба звертатися особливо уважно, щоб уникнути травм під час відпочинку. Існує декілька норм, які слід враховувати туристові:

 • Завжди виконуйте усі вказівки інструктора, навіть якщо вважаєте, що відмінно розбираєтеся в тваринах. Не підходьте до коней без дозволу, не давайте пригощання, не запитавши про це;
 • Вибирайте правильне спорядження для кінного туризму – надівайте штани вільного крою (не джинси), взуття без рельєфної підошви і гострих деталей. Пам'ятайте, що довгі нігті зазвичай заплутуються в гриві, а гілки дерев – у волоссі, про зачіску слід потурбуватися заздалегідь;
 • Звертайтеся до коня ласкаво і спокійно – не можна його бити, хльостати, дратувати, замахуватися, ляскати по крупу, підходити несподівано і голосно кричати. Також не слід дивитися в очі коня, якщо він нервує;
 • Не підходьте до коня ззаду і виключіть різкі рухи, спілкуючись з ним – тварина може злякатися.

Екіпіровка

Кінні екскурсії припускають спеціальну екіпіровку.

По-перше, це чоботи, спеціальні для поїздок верхи, офіцерського крою або просто кирзового. Без них навіть при короткій прогулянці є шанс стерти гомілки.

По-друге, міцні брюки вільного крою. У них повинно бути зручно закидати ногу, а шви мають бути м'якими, щоб не натирати при їзді.

Так само в поїздці згодяться спортивний костюм, кеди, теплі шкарпетки, вітрівка і тонкий светр, головний убір і водонепроникний плащ.

Повний інструктаж по техніці безпеки завжди проводиться перед прогулянками верхи. Усіх правил треба обов'язково дотримуватися, щоб не завдати шкоди ні тварині, ні собі, адже падіння з коня – малоприємне і хворобливе задоволення.

Кінний туризм в Україні, Білорусі, Молдові і інших країнах світу – це популярний і знову набуваючий популярності напрям відпочинку.

Для тих, хто любить природу, тварин, чисте повітря, хоче провести час насичено і різноманітно, такі тури – істинний подарунок.

Відправитися в поїздку в сідлі можна навіть на пару днів, наприклад, в найближчі вихідні – це цікаво і захоплююче.

25 серпня 2019

Автор:

Подорожі верхи (кінний туризм) Оцінка: 3.00 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук