Планування купівлі насіння

Перед тим, як вибрати магазин, що продає насіння овочів треба все чітко спланувати та продумати. Необхідно провести ревізію того насіння, що залишилось з попереднього року, перевірити дати придатності та викинути застаріле та непридатне насіння. Потім треба провести оцінку насіння овочевих культур, що відповідає термінам придатності та не зіпсоване та помітити кількість та сорта до своєї чернетки, проаналізувати ці дані та визначитися з ти, яке насіння необхідно придбати в магазині.

овочеві культури з якісного насіння
овочеві культури з якісного насіння

Розмір оригіналу:   880x619
Тип: jpg   Дата:

Також треба попередньо відпрацювати план посівів та визначитися для себе з критеріями та сортами для кожного овоча. Необхідно ознайомитися з інформацією про врожайність та призначення даного сорту овочів, визначити їх намір використання в подальшому (для консервації або для вживання в сирому чи вареному вигляді). При виборі овочевої культури зверніть увагу на період дозрівання та стійкість до погодних умов вашого регіону. Деякі сорта овочів потребують до себе особливого догляду, а деякі не вибагливі до землі та вологості, це теж треба брати в розрахунок. Вивчивши особливості тієї або іншої сортової овочевої культури ви зможете краще визначитися з придбанням насіння.

Перевірені продавці насіння

Коли ви виираєте виробника або магазин по продажу насіння овочевих культур намагайтеся слідувати наступним порадам:

  • зробіть попереднє дослідження: прочитайте відгуки інших клієнтів, поспілкуйтеся на спеціалізованих форумах аграрного напряму, прислухайтесь до порад фахівців по вирощуванню овочів;
  • зупиніть свій вибір по придбанню насіння овочів на виробниках, що завоювали добру репутацію серед аграріїв та мають достатній період розвитку на аграрному ринку;
  • покупати насіння бажано тільки с спеціалізованих магазинах, у них зазвичай більший асортимент, такі точки продажу щільно співпрацюють з виробниками насіння та фірмами, що займаються селекцією рослин, вони мають спеціалізовані місця для зберігання насіння в необхідних умовах. В крайньому разі, в таких магазинах проще проводити обмін насіння, що не задовольнило вимогам та повернення коштів. До речі, агрокомпанія “Vse Roste” користується великою повагою серед фермерів та огородників України та має широкий асортимент насіння овочевих культур https://vseroste.com.ua/ru/nasinnia-ovochevih-kultur-1. Клієнти компанії “Vse Roste” отримують тільки якісний посівний матеріал, який пройшов сертифікацію та має відмінні характеристики селекції;
  • у разі придбання насіння в спеціалізованій компанії, ви маєте право вимагати від продавця надати вам для ознайомлення сертифікат якості, технічну документацію або декларацію, які підтвердять посівні характеристики насіння, також ви можете перевірити даний сорт серед зареєстрованих сортів в держаному реєстрі досягнень селекції;
  • не дивлячись на комфортні умови оформлення купівлі, треба бути дуже уважним при придбанні насіння овочевих культур в інтернет-магазинах або у невідомих вам приватних підприємців. Зокрема, чудовий онлайн-магазин, такий як “Vse Roste”, має наступні характерні особливості: великий асортимент посівної продукції, можливість оплати насіння за допомогою різних видів сплати, можливість вибору перевізника для доставки товару, наявність стислого та повного опису по кожному сорту рослини, великий досвід на ринку насіння, гарна та ефективна робота служби підтримки клієнтів, можливість зв'язку з магазином декількома способами.
На що звернути увагу при купівлі насіння овочевих культур

1. На терміни придатності. Звичайно терміни придатності даються виробником найчастіше із запасом і багато прострочених продуктів ще який той час цілком життєздатні. Проте вони написані на упаковці не просто так. Перш ніж з'явилися ці цифри, проводилося багато досліджень. Тому якщо раптом таке насіння зійде погано, не дружно і т. д., нарікати треба тільки на себе.

2. При купівлі насіння найчастіше ми можемо зустрітися з наступними неприємностями: пересорт, невідповідність ваги або кількості. Тому завжди звертайте увагу на виробника. Виберіть для себе найнадійнішого, якому ви довірятимете. На жаль на це йде не один рік і вибір здійснюється методом проб і помилок. Список з кількістю насіння в 1 грамі можливо трохи вам допоможе:

  • дрібні (морква, ріпа, салат, селера, петрушка) – більше 350 штук;
  • середні (помідори, капуста, лук, баклажани, перець) – 150 – 350 штук;
  • великі (редька, огірок, редис, буряк, ревінь, пастернак, шпинат) – 10 – 100 штук;
  • дуже великі (кавуни, квасоля, кабачки, гарбузи, боби, горох) – не більше 10 штук.

3. Навіть якщо ви початкуючий садівник-городник, ви напевно вже чули, що насіння може бути сортовим або гібридним. Що вибрати? І у того і у іншого є плюси і мінуси. Гібриди зазвичай дають більший врожай, стійкі до хвороб і шкідників. Проте свої сортові якості вже на другий рік вони втрачають, тому насіння з них збирати немає сенсу, доведеться йти і купувати нове. У сортів подібної проблеми немає, хоч і врожайність, звичайно, нижче.

Проте, у багатьох джерелах стверджують, що в овочах, вирощених з сортового насіння, більше корисних речовин. Якщо гібрид першого покоління, на ньому стоїть значок – "F1".

4. Якщо ви вже заздалегідь почитали літературу і вирішили яке саме насіння, які найменування і сорти купуватимете – ви просто молодець! Якщо ж ви ще не визначилися до кінця, і вже стоїте в магазині – читайте уважно етикетку. Найчастіше усю необхідну інформацію виробник вказує на етикетці. Зверніть увагу, чи адаптована рослина для вашого регіону. Якщо купуєте квіти – чи влаштовує вас період їх цвітіння.

5. Не набирайте все, що вам сподобалося, заспокоюючи себе, що посадите зайве наступного року. Треба вирішувати заздалегідь скільки яких рослин ви посадите цього року, виходячи з особливостей вашої ділянки і особистих побажань.

Експериментуйте, шукайте цікаві сорти овочевих культур, однак проявляйте при цьому обережність. Вдалих вам врожаїв на своїх присадибних ділянках та на огороді!

8 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук