Загальновідомий факт: гранітна брущатка – надійний, довговічний матеріал, який, по-перше, не боїться ніяких наших погодних умов, маючи несприйнятність до різких перепадів температур, а, по-друге, виглядає красиво, не ординарно і багато. Так, вона недешева (гранітна брущатка grant-st.com - ціни і фотографії). Але термін служби гранітної брущатки, що обчислюється сотнями років, непримхливість у відході перекривають цей, мабуть, єдиний її «недолік». Бетон, приміром, навряд чи збереже свій зовнішній вигляд довше за декілька років.
Кам’яну брущатку використовують для мощення парковок і майданчиків, садових і під’їзних доріжок, зон барбекю.
гранітна брущатка
гранітна брущатка

Розмір оригіналу:   1100x870
Тип: jpg   Дата:

Залежно від типу поверхні гранітна брущатка буває пиляною, пиляною з фаскою, коленою, пиляно-коленою, постареною. Кожна з них має свої переваги. Колена брущатка, наприклад, має добре виражений протиковзкий ефект, що грає велике значення в зимовий час. Для майданчиків, по яких бігатимуть діти, хорошим вибором стане пиляна брущатка з термообробленим верхом. Легко надати ділянці унікальному вигляду, використовуючи комбінації різних кольорів і типів поверхні.
Пиляна гранітна брущатка
Виходить шляхом розпилювання граніту з усіх боків. Таку брущатку також називають повнопиляною. Усі її грані рівні. Поверхню роблять термообробленою – граніт обпалюють при високій температурі, крупинки матеріалу оплавляються, верх матеріалу стає шорстким.
Стандартна товщина – 3 см. По індивідуальному замовленню можна розпиляти брущатку і більшої товщини.
Пиляна брущатка найбільш зручна як для самого процесу мощення, так і для ходьби. Її чіткі розміри дозволяють вести укладання без швів. Укладання робиться на основу з бетону.
Сфера застосування пиляної брущатки необмежена: доріжки, майданчики, під’їзні шляхи, автостоянки, мощення на індивідуальній ділянці, мощення в громадському місці.
Пиляна гранітна брущатка з фаскою
Це повнопиляна брущатка, у якої чотири верхні грані мають технічну (5 мм) або закруглену фаску. Гранітна брущатка з фаскою дорожча, але вигляд у неї естетичніший і привабливіший. При укладанні шви не залишають, оскільки наявність фаски створює візуальне відчуття швів.
Поверхня – термооброблена.
Застосування: найчастіше індивідуальне будівництво і «червоні» лінії в громадських місцях.
Така брущатка поставляється під замовлення.
Колена і колено-пиляна брущатка
Чотири бічні грані колені, верх і низ колені або мають натуральну поверхню – це колена брущатка. Виготовляється на кам’яно-кольному верстаті. Буває, що коленими залишають тільки бічні грані, а верхню грань роблять термообробленою.
Колена гранітна брущатка обходиться дешевше за пиляну, оскільки її виробництво простіше і не вимагає дотримання точних розмірів. Оскільки грані нерівні, то укладати доводиться зі швами 10 мм. Колена брущатка може дуже помітно «грати» по товщині – різниця складає до 10 мм, в окремих випадках – до 15 мм. Втім, це несуттєво, оскільки укладання ведеться на піщану або цементно-піщану основу, яка дозволяє нівелювати різницю в товщині.
Результат укладання коленої брущатки – майданчик, що має вигляд середньовічної бруківки, коли нерівні грані масажують стопи, знімаючи втому з ніг і дозволяючи очам відпочити від прямих форм і ліній, що приїлися.
Колено-пиляна брущатка відрізняється тим, що у неї дві грані – колені, дві – пиляні. Пиляні грані дозволяють зробити кладку рівнішою, спрямованою.
Постарена брущатка
Постарену брущатку отримують в процесі, при якому усі кути округляються. На вигляд брущатка як буд то би стара, така, що вивітрилася, пролежала багато сотень років. Постарена гранітна брущатка має особливий шарм і робить ваш двір незвично затишним. Цю серію замовляють ті клієнти, які хочуть брущатку «як на Римській площі».
У постареної брущатки усі грані згладжені, немає гострих або таких, що виступають кутів. Верх брущатки шорсткий, але при цьому рівний (відшліфований).
Укладається з невеликим швом, виглядає акуратно і солідно. Округлі форми брущатки надають благородного, античного вигляду. Поєднання постареної брущатки в сукупності з сучасними архітектурними контурами будівель дозволяє проекту не випадати з історичного контексту.

29 липня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук