Підводний світ прекрасний і цікавий! Де ще побачиш таке буйство фарб і різноманітність флори і фауни? Хто плавав в Єгипті хоч би з маскою і трубкою, той мене зрозуміє відразу, а іншим залишається дивитися на фотографії.
Щоб повною мірою насолодитися усіма принадами підводного царства, треба поринути туди з головою. А для цього не обійтися без уміння використовувати акваланг. Акваланг – це система, що складається з балона з дихальною сумішшю, регулятора, вантажів і компенсаційного жилета. Використовуючи акваланг можна занурюватися на глибину десятків метрів і, неспішно, проводити там досить часу, щоб усе розгледіти. Звичайно, ти можеш обмежитися маскою і трубкою, але це все одно, що дивитися фільм на чорно-білому лінзовому телевізорі замість сучасного кінотеатру!
занурення з аквалангом
занурення з аквалангом

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Разові занурення
Хочеш відчути що таке дайвінг – Інтродайв для тебе! Разове занурення з інструктором (Інтродайв) ти зможеш здійснити у будь-якому дайвінг-центрі в рідному місті або на закордонному курорті. Тобі запропонують пірнути в міському басейні (не знаю, на скільки це може бути цікавим, та все ж таки послуги мають попит), на озері, в морі або в океані.
Інструктор проведе експрес-підготовку (10 хвилин) і ви відразу відправитеся у воду. Правда, тут треба бути насторожі – пірнання з аквалангом це не прогулянка по парку і вимагає серйозного відношення. По-перше, часто інтродайви проводять відразу для групи людей, що підвищує ризик зробити щось неправильно. По-друге якщо інструктор не має практики викладання, його в принципі буде складно зрозуміти. Адже розповідати він буде життєво важливі речі. Найпоширеніші травми під час інтродайву – ушкодження внутрішнього вуха із-за неправильного продування вух. На курортах інтродайви поставлені на потік для заробляння грошей і не завжди інструктори діють строго по техніці безпеки. У таких речах краще покладатися на власні знання.
Навіщо навчатися
Щоб навчитися працювати з устаткуванням, пересуватися під водою з використанням акваланга, самостійно контролювати ситуацію і справлятися з труднощами.
Плавання з аквалангом специфічне уміння. Перше, що сказав інструктор, коли ми прийшли на курси – “Забудьте, що ви умієте плавати без акваланга”. Але нічого сильно складного теж немає – треба просто цьому навчитися.
Підводний світ
Підводний світ

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Після проходження навчання і складання іспитів видають сертифікат, який можна назвати водійським посвідченням під водою. Без нього ти зможеш занурюватися тільки з інструктором і тільки в “туристичних” місцях (на невеликій глибині, де часто обламані корали). А показавши “кірочку”, можна у будь-якому куточку світу узяти устаткування на прокат і пірнати собі на втіху. Єдине правило – тобі знадобиться сертифікований напарник. Поодинокі занурення практикуються украй рідко і, м’яко кажучи, не вітаються навіть серед професіоналів.
Системи навчання

Існує декілька стандартів навчання дайвінгу : PADI, NAUI, CMAS, SSI, IANTD, TDI і так далі. Але великих відмінностей (для новачків) в цих стандартах немає – базу усі дають однаково. Тому ми вибрали для навчання найбільш популярний PADI.
PADI – це Професійна Асоціація Дайвінг Інструкторів. Вона орієнтується на любительський дайвінг.
Детальніше про різні системи навчання можна знайти на форумах дайверів

Як проходить навчання
уроки дайвінгу
уроки дайвінгу

Розмір оригіналу:   344x346
Тип: jpg   Дата:

Наука ця не така складна – стандартний початковий курс PADI – 5 занурень у басейні і 4 занурення в реальній водоймі з практичним іспитом + теоретичний екзамен (тест) з підручника середньої товщини. Після цього видають сертифікат “OpenWater Diver” (перший рівень сертифікованого дайвера). Після отримання першого рівня навчання можна продовжувати, удосконалювати навички, отримувати нові знання. Крім того, є сертифікати нижчого рівня для дітей і тих, хто вирішив відкласти іспити до відпустки.
Під час навчання ти навчишся і відпрацюєш як знімати і одягати акваланг під водою; знімати, одягати, очищати маску під водою; регулювати свою плавучість. Багато уваги присвячено відробітку аварійних ситуацій. Також ти дізнаєшся про важливі особливості підводного світу, навчишся розраховувати максимальний час перебування на заданій глибині, дізнаєшся як уникнути кесонної хвороби, баротравм.
Остаточний іспит повинен проходити у відкритій водоймі – це може бути будь-яке озеро (не обов’язкове море), головне щоб глибина дозволяла.
Де навчатися
Пройти навчання можна поряд з будинком (у басейні, а потім скласти іспит в озері поряд з рідним містом або на загальному виїзді на курорт), а можна поєднати навчання з поїздкою на море.
Навчання поза відпусткою має ряд плюсів :
  • у тебе буде досить часу для спокійного вивчення теорії
  • і ти і інструктор, швидше за все, відповідальніше підходитимуть до навчання
  • ти не втратиш дорогоцінного часу у відпустці і зможеш відразу пірнати в цікавих місцях
  • у дайвклубі ти зможеш познайомитися з цікавими людьми, з якими потім ще не раз куди-небудь з’їздиш.
Між іншим, навіть в звичайних озерах в середній смузі занурюватися цікаво!
підводні знахідки
підводні знахідки

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

У Києві і інших містах є безліч клубів, які займаються навчанням занурення з аквалангом. Найголовніше – вибрати “твій клуб”, адже усе залежить від конкретного інструктора, від атмосфери.
Ціни також відрізняються досить сильно. Окрім цього варто цікавитися чи входить у вартість сертифікація, прокат устаткування, учбові матеріали, довідка для басейну, виїзд на іспит).
Зручно займатися в маленькій групі, оскільки під водою вправи виконують усі по черзі і якщо група велика, то чекати переходу до наступної вправи стомливо. Нам повезло і ми займалися удвох (зазвичай, 2 людини – це віп програма).
Також важливо дізнатися коли і де проводитиметься практичний іспит – адже у басейні його не проводять – для цього треба шукати відповідну водойму у ваших краях або вирушати на море.
І, звичайно, розклад і його гнучкість.
дайвінг на морі
дайвінг на морі

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

Адреси дайвінг-клубів
  •  дайв-клуб “Katran”: Україна, м. Київ, вул. Сергієнко, 2/3 , Палац Підводного Спорту, club@divekatran.kiev.ua
  • дайв-центр PADI S-35665 “ЛА-Клуб”: Україна, м. Київ, бульвар Дружби Народів 26/1 к.2, dive@la-club.com.ua
  • дайвінг клуб ZODIAC: Україна, м.Київ, вул. Поліська, 8, оф.1, zodiac@tiran-diving.com.ua
Дайвінг. Охота на раків
Дайвінг. Охота на раків

Розмір оригіналу:   296x526
Тип: jpg   Дата:

Устаткування
Зазвичай клуби надають усе устаткування (окрім купальника і тапочок =)). Для занять будуть потрібні балон, регулятор, компенсатор плавучості, маска, можливо трубка, мокрий гідрокостюм, ласти, вантажний пояс. Також для дайвера будуть дуже корисними підводний комп’ютер і підводний ніж.
Ті, хто серйозно захоплюються дайвінгом, зазвичай, в першу чергу купують свій підводний комп’ютер, який показує необхідні під час занурення відомості і допомагає розраховувати час між зануреннями. Своя маска, підібрана по твоїй особі, також буде корисна. Балони і вантажі майже завжди беруть в прокат в місці занурень, якщо тільки ти не збираєшся відкрити свій дайв-клуб.
Які перспективи
Сертифікат Open Water Diver надає право пірнати з напарником на глибину не більше 18 метрів. Якщо підводний світ захопить тебе, то ти зможеш пройти курси глибоководного нирця (до 40 метрів), зайнятися підводною фотографією, обстеженням затонулих кораблів і підводних печер, стати інструктором і багато чого ще. Для усього цього є відповідні тренінги і сертифікати, які підтверджують твої навички.
Звичайно, дайвінг особливо цікавий, коли є можливість виїжджати в екзотичні місця для занурень, але зазвичай такі поїздки обходяться досить дорого. Хоча є багато цікавого і в звичайних водоймах середньої смуги, наприклад охота на раків і риб, підлідні занурення (у спеціальному сухому костюмі).
Фото
Найвідоміший підводний фотограф Девід Дубіле (David Doibilet). Знімки у нього дійсно заворожливі, іноді здається, що це суцільний фотошоп.
Його фотографії використані при оформленні статті. Але навіть ці фото не передають усіх фарб які можна побачити своїми очима при зануренні!
Дайвінг. Фото Девіда Дубіле
Дайвінг. Фото Девіда Дубіле

Розмір оригіналу:   670x440
Тип: jpg   Дата:

4 серпня 2014

Автор:

Про занурення з аквалангом, дайвінг Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук