ремонт турбокомпресора
ремонт турбокомпресора

Розмір оригіналу:   550x412
Тип: jpg   Дата:

Міф про ремонт турбокомпресора своїми руками
Сьогодні досить часто можна зустріти опис ремонту турбокомпресора своїми руками. “Знавці” навперебій дають поради, як відремонтувати той або інший ТКР. Мовляв, великий розум тут не потрібно, зате економія коштів.
Це основний аргумент, на який “ведуться” автомобілісти. Але це ж є і першим міфом. Посудіть самі, на додаткові запчастини витратитися доведеться. Вірно? Потрібно буде витратити особистий час, який можна було б витратити з більшою користю. Згодні? І, нарешті, як показує практика, турбокомпресор, відремонтований своїми руками, або відразу виходить з ладу, або працює дуже нетривалий час. Цей факт можуть підтвердити сотні автовласників, які зважилися на подібний експеримент в цілях економії.
На ділі ж виходить зовсім навпаки – замість економії, зайві витрати. А тепер розглянемо, чому.
Причини поломки.
Найбільш часта поломка будь-якого турбокомпресора – знос або деформація підшипників ковзання, які утримують ротор. При нормальній роботі ТКР між віссю і підшипником виникає, так званий, масляний клин, що виключає тертя металу об метал.
Але варто залити в турбокомпресор не те масло, і навіть при стандартних навантаженнях масляний клин зникає. Відбувається це через те, що при рості температури агрегату в’язкість масла падає. Те ж саме трапляється, коли турбіна працює тривалий час на максимумі, внаслідок чого настає її перегрівання. А якщо об’єднуються обидва ці чинники, то готуйтеся до того, що турбонаддув в двигуні зникне дуже швидко.
Отже, масло потекло. Потрібно робити заміну підшипників. Це перше, що спадає вам на думку. Проте досвідченіший водій піде іншим шляхом. Навіть якщо він упевнений, що проблема в підшипниках ковзання, не можна виключати і інші варіанти. Тому він вирушає на СТО для проведення діагностики.
Діагностика
Діагностика турбокомпресорів припускає перевірку турбіни по усіх параметрах. Починаючи від візуального вивчення ТКР фахівцем з їх ремонту, і закінчуючи “прогоном” його на стенді. Забігаючи наперед, відмітимо, що діагностикою починається ремонт турбокомпресора, нею ж він і закінчується.
Після того, як з’ясовані усі неполадки, в спеціалізованій організації починають їх усувати. При кустарному ремонті зазвичай використовуються дешеві аналоги, амортизаційний ресурс яких на порядок нижчий.
Ще один момент – при руйнуванні підшипників ковзання можливе ушкодження крильчатки ротора. Цей елемент турбокомпресора виконується із спеціального сплаву і не підлягає ремонту. В цьому випадку потрібно його заміна. Інакше, навіть незначні зміни в геометрії крильчатки здатні повністю порушити технічні параметри ТКР.
Діагностика дозволяє виявити і критичний відсоток зносу інших елементів турбіни. Іншими словами, тих, які ще функціонують, але вже на грані.
Тепер ви розумієте важливість попередньої грамотної діагностики турбокомпресора перед його ремонтом.
Ремонт без “своїх рук”
Нормальний ремонт можливий тільки після повної дефектації деталей. Але перш ніж провести цю процедуру, турбокомпресор слід правильно розібрати. Наголос на слові “правильно”! За відсутності досвіду ви просто додатково пошкодите деталі ТКР, і тим самим ще більше ускладните собі завдання по ремонту.
Потім увесь комплект проходить очищення: деякі деталі піскоструять, а деякі проходять тільки ультро-звуковую ванну. Тільки так турбокомпресору можна повернути початковий вид, що дозволить точніше визначити проблемні зони.
Наступний крок – дефектація. Шляхом огляду визначаються деталі, що вийшли з ладу, а вимірами – вузли з високою мірою зносу.
Професійний ремонт турбокомпресора в обов’язковому порядку припускає заміну наполегливого підшипника, підшипника ковзання, втулки газодинамічних кілець, компресійних і ущільнювачів кілець. Це так званий, ремкомплект.
Після того, як видалені усі дефектні деталі і підібрані нові, робиться балансування. Насамперед балансируется вал турбіни, потім компресорне колесо. На третьому етапі балансируется вал у зборі. Будь-який дисбаланс має бути видалений. Це найважливіший етап ремонту ТКР, оскільки турбокомпресор навіть з невеликим дисбалансом може вийти з ладу за пару секунд при високих обертах двигуна.
Наступна стадія ремонту турбокомпресора – зборка деталей в корпус. І після цього виконується балансування картріджа.
Завершується процес ремонту монтажем картріджа в “равлики”, установкою перепускного клапана і загальним регулюванням турбокомпресора.
Чи зможете ви в звичайних умовах виконати усі перелічені вище дії? Відповідь очевидна. Тепер ви згодні, що ремонт турбокомпресора своїми руками – це не більше, ніж міф?! Саме з цієї причини ми рекомендуємо звернутися до послуг фірми з професійного ремонту компресорів. З переліком робіт, що проводяться, і цінами на ремонт компресорів ви можете ознайомитися тут. Ця фірма займається професійним ремонтом турбін (турбокомпресорів), які використовуються в легкових автомобілях, мікроавтобусах, вантажівках і спеціалізованій техніці на території усієї країни.

23 жовтня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук