У центральній частині Греції, недалеко від міста Трикала знаходиться селище Ропото. Колись воно було одним з найбільших і жвавих в районі, проте в 2012 році усі жителі його покинули: хтось переселився до родичів в сусідні населені пункти, інші живуть неподалік в тимчасових вагончиках, безуспішно воюючи з місцевою владою в надії отримати компенсації за залишене житло. Що ж сталося? Чому Ропото спустіло і перетворилося на постапокаліптичне селище-примару?
селище Ропото
селище Ропото

Розмір оригіналу:   620x320
Тип: jpg   Дата:

Селище Ропото було засноване приблизно 150 років тому в дуже живописному районі серед зелених пагорбів. Жителям цього населеного пункту нічого не погрожувало аж до 60-х років минулого століття – тоді після сильних дощів декілька будівель було зруйновано в результаті зсувів. У 1982 році в селі побували геологи, які повинні були оцінити міру ризику виникнення нових зсувів. Їх висновок – ніякої небезпеки немає, в результаті в Ропото почалося будівництво нових об’єктів.
селище Ропото
селище Ропото

Розмір оригіналу:   620x320
Тип: jpg   Дата:

На жаль, прогноз фахівців був помилковим – в 2011 році були сильні зливи, а через декілька місяців, вже в 2012 році почалися зсуви, в результаті яких так чи інакше були пошкоджені практично усі будівлі міста і близько 800 чоловік залишилися без житла.
селище Ропото
селище Ропото

Розмір оригіналу:   620x320
Тип: jpg   Дата:

Люди розповідають, що сталася справжня катастрофа, яка зруйнувала більше 100 будинків, церкву, таверну і школу. Через майже 4 роки після трагедії, будівлі як і раніше продовжують осідати, поступово руйнуючись все більше і більше. Ропото зараз перетворилося на справжнє селище-примару, хоча людей там час від часу все ж можна зустріти – це або колишні жителі, які приходять за своїми речами, або роззяви-туристи, кому цікаво постежити незвичайні постапокаліптичні пейзажі.
селище Ропото
селище Ропото

Розмір оригіналу:   620x320
Тип: jpg   Дата:

Усі 4 роки, які пройшли з моменту катастрофи, жителі Ропото вимушені воювати з владою, яка не хоче ніяк допомогти людям, що залишилися на вулиці. Вони не готові ні виплатити компенсації за втрачене майно, ні спробувати відновити селище. Жителі навіть підготували проект осушення місцевості для запобігання виникненню нових зсувів, проте влада говорить, що засобів для фінансування немає і не буде передбачено.

9 травня 2016

Автор:

Ропото: селище-примара в Греції Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук