30 квітня 1237 року Берлін уперше був згаданий в літописах. За віки існування в місті накопичилася величезна безліч незвичайних пам’яток. Про найцікавіші з них ми розповімо.

Ведмеді Бадді
Гуляючи по вулицях німецької столиці, де не так давно пролягала межа між прогресивним Заходом і консервативним Сходом, важко не зустрітися ніс до носа з ведмедями. Яких тільки ведмедячих скульптур не побачиш в закутах Берліна, символом якого цей звір, що вселяє повагу, є вже майже 800 років. Тут є і танцюючі ведмедики, що підняли лапи вгору, і брати-акробати, що гарцюють на передніх кінцівках, і милі чотириногі друзі, що твердо стоять на своїх чотирьох. Симпатяги Бадді уперше з’явилися перед жителями і гостями міста у рамках міжнародної виставки 2001 року, що пройшла під девізом “мистецтво і толерантність”. Ведмедики швидко перетворилися на символи Берліна – їх підносять в дар містам-побратимам, розміщують біля німецьких посольств і відправляють подорожувати по світу. Серед сотень берлінських ведмедів не знайдеться двох схожих, а тих з них, кого не встигли розмалювати до Чемпіонату світу по футболу, можна придбати і, прикрасивши на свій лад, поставити біля домашнього ганочку.

Ведмеді Бадді у Берліні
Ведмеді Бадді у Берліні

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

Музей коноплі
За невеликою вивіскою із зображенням конопляного листа у берлінському кварталі Ніколаіфіртель ховається унікальна експозиція, пов’язана із забороненою культурою. Музеїв, подібних до берлінського Музею коноплі, у світі усього п’ять. Найвідоміший з них знаходиться в Амстердамі, найбільший і новіший – у Барселоні, а простіші колекції – у французькому містечку Бліні і на японському острові Хонсю. У восьми невеликих кімнатках, що розкинулися на 250 квадратах, сконцентрувався увесь життєвий цикл природного наркотика. Відвідувачів музею чекає невеликий екскурс в історію його розведення, знайомство з правилами збору урожаю і продуктами, які дарує світу коноплярство. Але не думайте, що усе по-науковому нудно: на території музею улаштована затишна кімната з кальяном і диваном, а також симпатичне кафе. У магазинчику конопляної продукції можна купити чай і шоколад з матеркі та посконі (так називаються “дівчатка” і “хлопчики” цієї чудової культури). Двері берлінський музею конопель відкриті з 10 ранку до 8 вечора по буднях (окрім понеділка) і з 12 до 8 вечора по вихідних.

Музей коноплі у Берліні
Музей коноплі у Берліні

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

Хакскі двори
На початку 20 століття на вулицях Берліна панували блиск і убогість. Хоча тут працювала безліч текстильної мануфактури, що подарувала німецькому поселенню славу столиці готового одягу, а їх власникам – тугі гаманці і розкішні будинки, робочий клас страждав від бідності і помирав від туберкульозу. Тоді за справу взявся архітектор Курт Берндт, що сповідував ідеї реформаторів життя. Створені їм Хакскі двори стали не лише найбільшим в Німеччині комплексом закритих приміщень, але і символом єднання розкоші з природою. У восьми патіо на площі Хакешер Маркт, прикрашених необарочними дахами, фонтанами і єгипетськими обелісками, розмістилася найдорожча берлінська нерухомість минулого століття: престижні офіси і елітні фабрики, корпуси для банкетів і кращі в місті квартири з балконами і сучасними зручностями. Переживши зльоти і падіння, Хакскі двори нині знову в моді. Затишні зелені майданчики стали частиною дорогих кафе, стіни прикрашені найкрутішим у Берліні стріт-артом, а місце фабричних верстатів зайняли магазинчики і кінотеатри.

Хакскі двори у Берліні
Хакскі двори у Берліні

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

Підземелля
У 1945 році, коли радянська армія увійшла до Берліна, місто лежало в руїнах. Хоча безцінні пам’ятники архітектури були стерті з лиця землі численними бомбардуваннями і жорстоким штурмом, не уся історія Німеччини зникла під вибухами артилерійських снарядів. Справжнє підземне місто, що розкинулося під Берліном, і зараз відкрите для відвідувань. Багато скарбів і таємниць зберігали заплутані лабіринти прихованих споруд: тут ховалося вивезене Шліманом золото Трої і шедеври, викрадені з міланських музеїв, величезні запаси вибухівки і бойові літаки, готові до запуску. Суспільство ентузіастів під назвою “Берлінські підземелля” говорить, що розробило значну програму екскурсійних турів і навіть створило не менш вражаючий тематичний музей. Окрім огляду Бункера матері і дитини, здатного вмістити до 6500 чоловік, і тайників під Берлінською стіною, гостей чекають чотири поверхи підземної виставки, присвячені знахідкам німецького андерграунду і військовим бомбардуванням. Вибрати відповідну прогулянку по глибинах безкрайніх берлінських підземель можна на сайті суспільства ”Берлінські підземелля”.

екскурсії по підземеллям Берліну
екскурсії по підземеллям Берліну

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

Кройцберг
Якщо ви запитаєте корінного берлінця, де зосереджена уся міська “туса”, він напевно вкаже на Кройцберг. Цей колоритний куточок, що розкинувся в самому серці мегаполісу, славиться самим богемним місцем Берліна. Кройцберг нікого не залишить байдужим: охоронці чистоти і порядку з жахом побачать тут міський смітник і оплот анархії, а інакомисляча молодь – найстильнішу зону відпочинку і справжній оплот вседозволеності. На інтернаціональному острівці свободи можна знайти усе: від неформальних кафе з кухнею усіх народів світу до мініатюрних книжкових магазинів, що пропонують найскандальнішу літературу за викидними цінами. Тут процвітає мистецтво, і малюються самі непристойні граффіті, збираються панки і представники контр-культури, і ніколи не закінчується свято. Кожне літо на мосту, розділяючому Кройцберг і Фрідріхсхайм, розгортається неабияка битва: за божевільною берлінською традицією розвеселі молодчики закидають один одного гнилими помідорами і обливаються з водометів. Для тих же, хто віддає перевагу розвагам поспокійніше, відкриті двері Берлінської галереї і музею “Топографія терору”.

Берлін. Кройцберг
Берлін. Кройцберг

Розмір оригіналу:   670x450
Тип: jpg   Дата:

23 січня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук