Монастир – це місце, куди люди йдуть в прагненні ізолюватися від метушні зовнішнього світу. Тому недивно, що деякі монастирі знаходяться в таких місцях, добратися в які не просто проблематично, а дуже і дуже важко.
Таунг Калат, Мьянма
Один з найкрасивіших буддистських монастирів розташовується на вершині згаслого сотні років назад вулкану, на відмітці в 737 метрів, і овіяний безліччю легенд. Місцеве населення вважає, що в глибинах вулкану живуть духи, яких називають “нати”. Всього в надрах гори проживає 37 натів, причому вони є не просто духами, а напівбогами. Декілька віків назад народ намагався добитися розташування цих містичних істот, приносячи в жертву тисячі домашніх тварин. З часом ця традиція віджила своє, проте досі деякі паломники несуть з собою свіже м’ясо в якості дару натам. Варто відмітити, що робити це найсуворіше заборонено – вважається, що духи-захисники гори можуть сильно розсердитися. Також паломники, відвідуючі монастир, віддають перевагу червоному і чорному одягу, оскільки існує думка, що тільки ці кольори подобаються натам.
монастир Таунг Калат
монастир Таунг Калат

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

Для того, щоб дістатися до Таунг Калата, треба піднятися по сходах з 777 східців, які колись самостійно побудував буддистський чернець Кханді. Крім того, що підйом сам по собі не легкий, варто враховувати те, що на горі проживає безліч макак, які не знають правил хорошого тону, тому усім туристам рекомендують уважно стежити за своїми речами.
шлях до Таунг Калата
шлях до Таунг Калата

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

Паломники, що дісталися до вершини, будуть винагороджені не лише прекрасною архітектурою і залученням до буддистських святинь, але і прекрасним видом на околиці.
монастир Таунг Калат
монастир Таунг Калат

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

Такцанг-Лакханг, Бутан
Буддистський монастир Такцанг-Лакханг (у перекладі – “Гніздо тигра”), розташований на скелі заввишки 3120 метрів, є найбільшим релігійним центром Бутана. Цей храмовый комплекс був заснований в 1692 році поряд з печерами, в яких ченці жили вже упродовж декількох віків. У 1998 році монастир осягнула велика біда – він практично повністю згорів. На щастя, через 7 років його відновили. Не дивлячись на те, що дістатися до монастиря дуже складно, Такцанг-лакханг відвідує безліч туристів. І це недивно, адже там є на що подивитися: на релігійних пам’ятниках розташовані балкони, з яких відкривається приголомшливий вид на прекрасні ландшафти, а усередині скель знаходяться приміщення, в яких можна помилуватися різними скульптурами і статуями Будди.
монастир Такцанг-Лакханг
монастир Такцанг-Лакханг

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

Дістатися до монастиря можна по гірських дорогах через сосновий бор або кам’янисте плато. Для зручності туристів, маршрут розбитий на три сектори. Між ними розташовуються кафе, де можна трохи передихнути і випити каву. Піднятися на вершину гори можна пішки – такий підйом займає біля 2-3 годин, залежно від фізичної підготовки туриста, – або на мулові – в цьому випадку подорож займе в два рази менше часу. Проте в дощову погоду підніматися в гору верхи настійно не рекомендується.
шлях до монастиря Такцанг-Лакханг
шлях до монастиря Такцанг-Лакханг

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

Панагія Сумела, Туреччина
Православний монастир Панагія Сумела висічений в скелі на висоті 1200 метрів. Він був заснований ченцями Варнавієм і Сафронієм. За переказами, до ченців явилася сама Божа Мати і наказала їм забрати ікону з її лицем, написану святим Лукою, помістити її у важкодоступному місці на горі Мела і там же побудувати монастир. Слух про будівництво швидко поширився по околицях, і на допомогу Варнавію і Сафронію прийшли і інші ченці. Ще до закінчення будівництва Панагія Сумела став місцем паломництва православних християн. В той же час, ченцям доводилося переживати набіги варварів, не дивлячись на те, що монастир знаходився у важкодоступному місці. Проте ікону, написаною святим Лукою, грабіжники не торкнули. Упродовж багатьох віків монастир знаходився під заступництвом правителів – навіть в той час, коли місто Трапезунд, в якому він знаходиться, перейшло у володіння імперії Османа. Султан Селімо I і усі його нащадки внесли величезний внесок у розвиток монастиря і захищали православних ченців від негативно налагоджених ісламістів.
монастир Панагія Сумела
монастир Панагія Сумела

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

Панагія Сумела процвітав до 1863 року, коли патріархат позбавив його усіх привілегій. У кінці XIX століття турки розграбували і знищили внутрішнє убрання монастиря, тому сьогодні паломники вже не можуть побачити його в усій минулій пишності. Ікону Божої Матері, написану святим Лукою, перевезли в Грецію, в місто Науса. Проте усі три церкви і чернечі келії, висічені в скелі, відкрито для відвідування. Щоб дістатися туди, треба пройти дуже складний шлях по крутих схилах гори, оскільки ніяких сучасних доріг там досі не побудували.
монастир Панагія Сумела
монастир Панагія Сумела

Розмір оригіналу:   670x410
Тип: jpg   Дата:

5 червня 2015

Автор:

Самі важкодоступні монастирі у світі Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук