Мілан – дуже популярне місто серед туристів всього світу, які приїжджають подивитися, наприклад, на змагання Формули-1 в Монці, матчі кращих футбольних клубів на Сан-Сіро, концерти в Ла Скала або покази іменитих світових дизайнерів, що зробили Мілан столицею світової моди. Процвітає тут не лише подієвий туризм, адже окрім усього вищепереліченого, Мілан упродовж сотень років є одним з найбільших і найважливіших міст Італії, а тому тут немало і різних архітектурних, історичних пам’яток для огляду яких сплановано немало екскурсійних турів.
Мілан. Кафедральний собор Дуомо
Мілан. Кафедральний собор Дуомо

Розмір оригіналу:   620x460
Тип: jpg   Дата:

Отже, що подивитися в Мілані? Почати свою подорож по місту і огляд пам’яток, ми рекомендуємо з граціозного міланського Кафедрального собору Дуомо, побудованого на честь Санта Марії Нашенте, який височіє на П’яцца Дуомо – в самому серці Мілана. Цю масивну споруду, оздоблену мармуром білого кольору і  виконану в стилі пізньої готики, прикрашають 3400 статуй. Ліворуч від собору розташовуються, Королівський палац, який став музеєм, і будівля адміністрації міста – палаццо Реале. Неподалік знаходиться стара церква Санта-Марія прессо Сан-Сатіра, яка закладена ще до 879 року, проте сьогоднішню споруду звели в 15 столітті. Вона, до речі, зберігає в собі фрески часів правління Каролінгів.
Галерея Віктора Емануїла. Мілан
Галерея Віктора Емануїла. Мілан

Розмір оригіналу:   620x460
Тип: jpg   Дата:

Знаменита Галерея Віктора Емануїла II  розташовується праворуч від собору Дуомо. Вона являє собою свого роду критий перехід між площами делла Скала і площею Дуомо. Зараз галерею удосконалили різними модними бутиками, знаменитими кафе і ресторанами. Закінчивши прогулянку по галереї, варто вийти на красиву площу делла Скала, в її центрі розташована красива скульптурна композиція.
Мілан. Театр Ла Скала
Мілан. Театр Ла Скала

Розмір оригіналу:   620x460
Тип: jpg   Дата:

Знаменитий театр Ла Скала розташований на цій же площі. Свою назву він дістав від місцерозташування – церкви Санта-Марія делла Скала, і був відкритий в 18 столітті. Відразу за собором розташовується Торгова площа, на якій розташована красива граціозна будівля палацу Юрисконсульта. Палац налічує історію завдовжки майже в 450 років.
Замок Сфорца. Мілан
Замок Сфорца. Мілан

Розмір оригіналу:   620x460
Тип: jpg   Дата:

Як Ви вже зрозуміли, в Мілані є що подивитися, тут безліч пам’яток і старовинних будинків гідних уваги. Наприклад, Амвросіанська базиліка являє собою приклад такої архітектури. Амвросій Медіоланський заклав у базилику перший камінь ще в 379 році, а сучасний вигляд вона придбала в 1099 році. Своєю античністю також вражає і замок Сфорца. До його внутрішнього убрання доклали руку такі майстри як Ліппі, Мантен’ї, Леонардо да Вінчі, Мікеланжело, Белліні. Біля входу в замок можна помилуватися на красивий фонтан.
Церква Санта-Марія
Церква Санта-Марія

Розмір оригіналу:   620x460
Тип: jpg   Дата:

Церква Санта-Марія делле Граціє також заслуговує уваги мандрівників. Саме тут в трапезній дивним чином збереглася фреска да Вінчі “Таємна Вечеря”, намальована таким чином, що продовженням столу, що стоїть посередині, був стіл за яким приймали вечерю Ісус Христос з Апостолами. Спорудження Базиліки Сан-Лоренцо-Маджоре датується 4 століттям. Відвідавши її, ви будете уражені красою внутрішнього убрання : давньоримськими колонами і пізньоантичними мозаїками. Пізніше біля базиліки побудували скульптурні пам’ятники Лазарю і Костянтину.
Мілан. Пінакотека Брера
Мілан. Пінакотека Брера

Розмір оригіналу:   620x460
Тип: jpg   Дата:

Цінителям мистецтва слід відвідати пінакотеку Брера. Тут можна буде помилуватися картинами великих художників, а також барочним палацом Брера. Ті, хто відправиться в Мілан на потягу, будуть уражені красою вступного слова архітектурних чудес – Центральним залізничним вокзалом.
Перераховувати, що подивитися в Мілані, можна нескінченно довго, це дивне місто, одночасно древнє і сучасне, яке дуже підходить для любителів міського туризму. Мілан – серце Західної Європи, хранитель її традицій і історії, а тому незалежно від того, які пам’ятки, вулиці і площі вас зацікавлять – все одно, свою подорож ви закінчите з ноткою легкого смутку, оскільки ви жалкуватимете за тим, що не встигли побачити ще так багато.

29 жовтня 2014

Автор:

Що подивитися в Мілані? Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук