Чорногорія – справжній рай для тих, хто любить поєднувати розслабляючий пляжний відпочинок з шопінгом. Важко не розгубитися в різноманітті товарів, запропонованих в торгових центрах і на місцевих ринках, тому пропонуємо ознайомитися з нашим гідом по чорногорських продуктах і сувенірах.
шопінг в Чорногорії
шопінг в Чорногорії

Розмір оригіналу:   670x420
Тип: jpg   Дата:

У Чорногорії можна дуже довго і неквапливо бродити у пошуках свіжих продуктів від постачальників. Міські ринки просто неба рясніють фруктами, овочами і сирами. Усі вони, природно, спрямовані на підтримку традицій здорової середземноморської дієти. Місцеві оливки і олію легко знайти в широкому доступі, а до оливок краще всього купити шинку нжегускі прсут (njeguski prsut). Серед інших чорногорських продуктів популярністю користуються інжир і шавлієвий мед. Окрім цього, на ринках можна купити недорогий пляжний одяг і товари для будинку.
Особливості торгівлі залежать від міста. Літній базар на набережній Будви – відмінне місце для купівлі чорногорських сувенірів і інших дрібничок. А Герцег-Нові пропонує картини і скульптури місцевих майстрів. У Подгориці, головному місті країни, можна прогулятися по торгових центрах і відомих магазинах одягу.
У Цетін’є всюди продаються репродукції картин відомих чорногорських художників, декоративні лампи, скатертини, елементи національних костюмів. Деякі магазини торгують розписними тарілками, вазами, кухлями, дзвіночками і скриньками.
У Которі теж немає дефіциту брендових магазинів. Окрім цього, варто заглянути в сувенірні і ювелірні крамнички, антикварні магазини і кондитерські. У Старому місті завжди працює базарчик, на якому можна купити фрукти, овочі, біжутерію, листівки, чарки, магніти і інші приємні дрібниці.
Для того, щоб спогади про відпочинок залишилися надовго, придбайте чорногорські напої. Місцевий лікер Амаро Монтенегро складається з 40 і більше трав, апельсина і ванілі, але оригінальний рецепт зберігається в таємниці. Уперше його виготовили в XIX столітті на честь княгині Олени Чорногорської. Вважається, що амаро краще пити в жару після обіду, щоб заспокоїти шлунок.
Інший популярний напій – ракія, яка під схожими іменами відома у багатьох балканських країнах. Вона може бути дуже міцною, і тоді напій називають “препек”. Приготована із слив ракія називається “слив’янка”, інші її види готуються з додаванням трав, груш, айви, яблук і меду.
Під час шопінгу в Чорногорії треба порівнювати ціни. Вартість може розрізнятися, а вигідніші пропозиції знайти можна завжди.

1 листопада 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук