Знайти людину, яка жодного разу не відпочивала в сонячній Туреччині, зараз вже складно. Але все одно при цьому багато туристів не знають, де і на чому можна заощадити на покупках в Туреччині.
Зазвичай в кожному курортному містечку є вулички з приватними магазинами. Красиві вітрини, завжди готові допомогти продавці, величезний вибір товарів. У таких магазинах ви знайдете знаменитий турецький текстиль, дитячий і дорослий одяг, красиві сумки, якісне взуття. І ще, звичайно ж, високі для Туреччини ціни. Причому ціну швидше за все вам назвуть “із стелі”, оскільки фіксованих цін в туристичних магазинах немає. Запам’ятаєте: жоден місцевий житель ніколи і нічого не купуватиме в подібному магазині. Тому що те ж саме у іншому місці коштуватиме значно дешевше. Якщо ж вам щось сподобалося в такому магазині, то враховуйте декілька простих рекомендацій.
По-перше, намагайтеся розплачуватися місцевою валютою – турецькими лірами. А то в деяких магазинах вам на здачу з євро\доларів дають ліри. І звичайно, курс перерахунку буде самий невигідний, та і грошові махінації простіше організувати. По-друге, обов’язково торгуйтеся, збивайте ціну, говоріть, що в “магазині за кутом” цей же товар коштує дешевше. Можете навіть почати йти з магазину – і тоді вам запропонують нижчу ціну. У третє – не поспішаєте з покупками. Можливо те, що ви хочете – в іншому магазині або іншому місці коштуватиме дійсно дешевше.
На фото - сувенірний магазин в Туреччині
На фото - сувенірний магазин в Туреччині

Розмір оригіналу:   670x445
Тип: jpg   Дата:

Куди ж ще можна піти за покупками, окрім магазинів для туристів?

У ідеалі – піти туди, де закуповуються самі турки. А це:
1 Великі торгові центри
2 Місцеві базари ( по-турецьки базар – теж базар )
3 Магазини для місцевих жителів
4 Продуктових мережі

Розглянемо тепер детальніше.
Великі торгові центри. По структурі вони нічим не відрізняються від наших українських. Ті ж групи товарів : одяг, взуття, косметика, дитячі товари, зазвичай один великий продуктовий гіпермаркет, декілька кафе-ресторанів. Продаються в основному відомі турецькі і європейські бренди. У кожного товару є цінник і торгуватися тут безглуздо. І звичайно, в таких магазинах завжди бувають скидки і акції – зимові і літні. Особливо хороші скидки бувають після Нового року. І декілька слів про великі ТЦ Анталії, бо саме на відпочинок в Анталію приїжджають більшість українських туристів. MarkAntalya -новий великий торговий центр, знаходитися недалеко від історичного центру Анталії, можна поєднати прогулянку по знаменитому Старому місту Анталії з відвідуванням цього ТЦ.  Migros 5m і Тerra Siti – теж великі і популярні ТЦ, знаходяться не в центрі.
На фото - ТЦ MarkAntalya
На фото - ТЦ MarkAntalya

Розмір оригіналу:   670x445
Тип: jpg   Дата:

Місцеві базари. Особливість турецьких базарів – майже усі вони пересувні і бувають тільки по певних днях раз на тиждень. Наприклад, в Анталії в різних місцях є базар щоп’ятниці, по вівторках, по середам. Базар складається з речового і овочевого відділу. Дізнайтеся, по яких днях буває базар в місці вашого відпочинку – і сміливо вирушайте.ні, не за покупками. Погуляти, фотографувати, подивитися на сам базар. “Чому ж не за покупками”? – запитаєте ви. А тому що, швидше за все ви потрапите на базар для туристів. Знову ж таки – на такому базарі ви не зустрінете покупців-турків, проте побачите завищені ціни в євро і доларах. Чи варто щось купувати на базарі – вирішувати вам. У будь-якому випадку, рекомендації по купівлі такі ж, як і для туристичних магазинів. Якщо вам повезло і ви виявилися на речовому базарі, де закуповуються самі турки – то сміливо можете зайнятися шопінгом. Але і в туристичному базарі є приємні моменти – це відділи, де продаються овочі і фрукти. Ось туди-то якраз і ходять місцеві жителі за свіжими продуктами. Ціни тут цілком прийнятні і в лірах, продавці пропонують спробувати свіжі фрукти. Отже якщо бажаєте свіжої полуниці, апельсинів, різних сухофруктів – то кращого місця для покупок, ніж овочевий базар немає.
Магазини для місцевих жителів. Такі магазини ви зустрінете в некурортних районах, далеко від готелів і вулиць з магазинами туристичними. Асортимент і якість різні, але і ціни теж різні і іноді, дійсно, дуже низькі. У деяких магазинах є цінники, в деяких немає ( значить, можна торгуватися). На курорті Анталія є популярна вулиця з такими магазинами – вона називається Гюллюк і знаходитися теж недалеко від історичного центру.
Продуктові мережі.
Продуктові магазини є у будь-якому місці Туреччини. І якщо це не приватний магазин, а мережевий – то ціни там будуть однакові для усієї мережі. Відрізнити мережевий магазин просто – співробітники завжди одягнені у форму магазину, є друкарська реклама акцій і скидок в магазині. У таких магазинах за нормальними цінами ви завжди можете купити знамениту турецьку маслинову олію, чай, мило, деякі турецькі солодощі, каву і інше.
Ну і наприкінці декілька слів про магазини при готелях і поїздках на шопінг з гідами. Як ви вже здогадуйтеся: звичайна якість на рівні – але і ціни завищені. Іноді сильно завищені, адже магазинам треба і прибуток отримати і виправдати високу орендну плату готелю.
Шопінг від гідів – в слушний для вас час подається комфортабельна машина до дверей готелю. Зазвичай везуть в магазини золота і виробів з шкіри. Створені ці магазини спеціально для туристів. Речі в них високої якості, зазвичай надається гарантія – але і ціни теж високі.
Приємного і вигідного вам шопінгу в Туреччині!

18 липня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук