Швейцарське місто Сьйон (фр. Sion) знаходиться на південному заході Швейцарії і вважається самим сонячним містом цієї альпійської країни. Назва цього красивого і старовинного швейцарського міста з багатою історією і з населенням трохи більше 33 000 чоловік на німецькому звучить як Зіттен (нім. Sitten). Втім, німецька мова тут усе більш витісняється французькою. В середині 19-го століття половина жителів зеленого і теплого Сьйону говорила на німецькому. На даний момент на французькому говорять 70% мешканців міста, на німецькій – 25%  і ще 5% на італійській мові.

За оцінками істориків, основою Сьйона стало одно з прадавніх поселень Швейцарії, що виникло більше 7 000 років тому. Археологічні розкопки підтверджують, що ця місцевість була населена ще в епоху неоліту. Раніше Сьйон був важливим перевалочним пунктом між Францією і Італією. А ще це місто здавна славилося своїм чистісіньким гірським повітрям.

Розташування міста

Вид на Сьйон
Вид на Сьйон

Розмір оригіналу:   679x381
Тип: jpg   Дата:

Місто знаходиться на висоті 510 метрів над рівнем моря по обох сторонах річки Рона (фр. Rhône). Ця річка бере свій початок на Ронському льодовику в Лепонтинських Альпах на висоті 1 753 метри і – протікаючи через Женевське озеро – впадає в Ліонську затоку Середземного моря. Сьйон є адміністративним центром кантону Вале (фр. Valais, нім. Wallis). У цьому кантоні мешкають більше 335 000 жителів. На французькому тут говорять 62%,  на німецькому 28%  на італійському 2%  на інших мовах (у тому числі – на рето-романскій) 8%  населення.

У кантоні Вале знаходиться гора під назвою пік Дюфур (нім. Dufourspitze). Пік Дюфур з висотою в 4 634 метри є найвищою вершиною Швейцарії.

місто Сьйон
місто Сьйон

Розмір оригіналу:   614x388
Тип: jpg   Дата:

Пам'ятки Сьйону

фортеця-базиліка Валер
фортеця-базиліка Валер

Розмір оригіналу:   630x417
Тип: jpg   Дата:

На двох великих пагорбах, які височіють над північним сходом Сьйону, розташувалася фортеця-базиліка Валер (фр. Basilique de Valère) і замок Турбійон (фр. Château de Tourbillon). Фортеця Валер була побудована на протязі 12-го і 13-го віків. У фортеці можна побачити цілий комплекс будівель: високі і потужні стіни, мости, вежі і будинки. Тут знаходиться найстаріший функціонуючий орган у світі, який був побудований в 1430 році.

Почути звуки цього органу, розписаного знаменитим художником Петером Маггенбергом, можна з середини липня до середини серпня по суботах з 16: 00 години. Зараз в цьому замку знаходиться кантональний історичний музей, в колекції якого входять роботи середньовічного іконопису, зразки древньої зброї і уніформи, а також римські і готичні прикраси.

замок Турбійон
замок Турбійон

Розмір оригіналу:   1034x695
Тип: jpg   Дата:

Замок Турбійон, який височів на крутій скелі в оточенні глибокого рову і високих кріпосних стін, був побудований в 13 столітті. У 1788 році замок був зруйнований пожежею. До наших днів збереглися лише руїни замку. Проте можна побачити в'язницю замку, годинну вежу і каплицю. Незважаючи на серйозні руйнування, руїни замку Турбійон визнані об'єктом культурної спадщини Швейцарії. Від замку відкривається приголомшливий панорамний вид на мальовничу долину річки Рони.

Кафедральний собор

У Старому місті Сьйона знаходиться величний кафедральний собор "Kathedrale Notre-Dame-du-Glacier", будівля якого була побудована в 11-му столітті і перебудовувалася в 15-м столітті. Особливу атмосферу створюють високі стелі, спрямовані вгору зведення і красиві вітражі. Кафедральний собор відомий ще своїми дзвонами, які відбивають кожну чверть години.

Важливий регіон виноробства

Виноградники біля Сьйону
Виноградники біля Сьйону

Розмір оригіналу:   695x311
Тип: jpg   Дата:

Сьйон є також центром одного з найважливіших виноробницьких регіонів Швейцарії. Площа, зайнята виноградниками, складає в кантоні Вале 5 070 гектар. Це майже третина від площі виноградників усієї Швейцарії. Особливо відомі три сорти вина з цієї кантони: біле вино "Fendant" і червоні вина "Pinot Noir" і "Dôle". При цьому лише 2% вина, виробленого в Швейцарії, випивається за її межами. Виноградники є таким же символом міста, як і старовинні замки.

Авіасалон в Сьйоні

Щорічне авіашоу в Сьйоні
Щорічне авіашоу в Сьйоні

Розмір оригіналу:   1034x734
Тип: jpg   Дата:

Кожні чотири роки в Сьйоні проводиться авіасалон "Breitling Sion Airshow". На ньому представлені найрізноманітніші моделі літаків, що виконуюють фігури вищого пілотажу над приголомшливим гірським рельєфом. Кожного разу тут збирається більше 100 000 глядачів зі всього світу. У 2017 році авіасалон проходив 15 – 17 вересня. На авіасалоні виступали пілотажні групи "Patrouille Suisse", "PC-7", "Breitling Jet Team" і інші.

Зимовий і літній відпочинок

Зимовий відпочинок в Сьйон
Зимовий відпочинок в Сьйон

Розмір оригіналу:   1034x714
Тип: jpg   Дата:

У літній час Сьйон пропонує альпінізм, прогулянки з гідом, катання на гірських велосипедах, дайвінг, походи на льодовики і скелелазіння. Взимку тут можна кататися на гірських лижах, зайнятися прогулянками на снігоступах, гірськими походами або походами до замерзлих водоспадів. На північний схід від Сьйону розташований відомий гірськолижний курорт Кран-Монтана (фр. Crans – Montana), де в 1987 році проходив чемпіонат світу по гірськолижному спорту. Сьйон тричі боровся за право проведення зимових олімпійських ігор – в 1976, 2002 і 2006 роках, проте без успіху.

У 2006 році це місто програло італійському місту Турін.

Як добратися

Дістатися до Сьйона можна на потягу з Цюріха. Залежно від маршруту поїздка триватиме від 2,5 до 3,5 годин. Квиток другого класу туди і назад коштує близько 200 франків, квиток першого класу – близько 350 франків.

Відео: місто Сьйон. Швейцарія

23 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук