Собор Святої Софії в Стамбулі, мабуть, одна з найзнаменитіших пам’яток міста. За свою більш ніж півтори тисячі літню історію, він був патріаршим православним собором, мечеттю, а зараз це відомий на весь світ музей. Саме з цією будівлею, частенько, асоціюється словосполучення “християнський Стамбул”.
Собор Святої Софії в Стамбулі
Собор Святої Софії в Стамбулі

Розмір оригіналу:   670x461
Тип: jpg   Дата:

Собор був побудований як православний храм в 4 столітті нашої ери за часів Візантії як символ всесвітньої могутності імперії. Після захоплення Константинополя османами в 1453 році Собор Святої Софії перетворений наказом султана Мехмеда II в мечеть Айя-Соф’я. У 1936 році вже за часів Турецької республіки за наказом Мустафи Кемаля Ататюрка у Святій Софії був відкритий музей, існуючий нині. До сьогоднішнього дня не вщухають суперечки про повернення музею статусу, як церкви, так і мечеті.
Архітектурний комплекс музею включає як саму будівлю храму Святої Софії, так і численні будівлі – усипальні султанів, фонтани, бібліотеку і інші правління султана Мурада III, при якому пройшла велика реконструкція мечеті, яка відноситься до часу.
Музей Святої Софії в Стамбулі цікавий не лише з архітектурної точки зору, але також і інтер’єрами, які добре збереглися, фресками і артефактами як візантійського, так і Османа періоду.
Експозиції музею відкриті для відвідування щодня, окрім понеділка.

9 червня 2014

Автор:

Собор Святої Софії в Стамбулі Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук