Відмовлятися від майбутньої подорожі – не найприємніша справа, але в житті може статися всяке. Ми спробували з'ясували, в яких популярних авіакомпаніях можна без зусиль повернути гроші за вчасно відмінену броню, а коли можна відразу попрощатися зі своїми кровно заробленими.

повернення авіаквитка на літак
повернення авіаквитка на літак

Розмір оригіналу:   1488x884
Тип: jpg   Дата:

Головне, що треба знати при відміні броні авіаквитка

Перше, на що треба звернути увагу при купівлі квитка – тариф. Саме від нього залежить, чи зможеш ти згодом здати свій квиток. Зазвичай чим дорожче тариф, тим більше шансів, що гроші повернеш без проблем.

У кожної авіакомпанії є свої нюанси і правила відміни бронювання і повернення грошей за авіаквиток. Найчастіше в традиційній повносервісній авіакомпанії квиток повернути можна, нехай іноді і з чималими штрафами. А ось з лоукостерами треба спочатку готуватися до того, що квитки будуть або неповоротні, або доведеться заплатити переконливий збір за відміну бронювання. І цей збір може навіть перевищити вартість самих квитків.

Акційні ж квитки, куплені на розпродажах зі знижками, в 99% випадків є неповоротними практично у усіх існуючих авіакомпаній. Тому перед тим, як накидатися на розпродаж, треба ще раз гарненько прокрути в голові свої плани.

У будь-якому випадку, перед тим, як кликнути "сплатити", уважно прочитай умови тарифу, по якому береш квиток. І, якщо є вірогідність, що плани можуть помінятися, вибери тариф, який дозволить здати квиток. Але це, само собою, і підвищить вартість.

При виникненні форс-мажорів або якихось конкретних питань, зверніться безпосередньо до перевізника, у якого був куплений ваш квиток. Існують ситуації, які можна вирішити з компанією в індивідуальному порядку.

Повернення авіаквитка у "МАУ"

В українській авіакомпанії повернути гроші за квитки без штрафу можуть пасажири з "Бізнесом" і "Гнучким економом", причому навіть після вильоту рейсу. В МАУ можна відмінити броню і повернути гроші по усіх тарифах, окрім спецпропозицій. Щоб це зробити, треба заповнити спеціальну форму на сайті, після чого представники компанії зв'яжуться з пасажиром. А заразом і вичислять суму повернення відповідно до тарифу, по якому був куплений квиток. Повернути гроші "МАУ" обіцяють максимум через 7 днів після поводження з усіма потрібними даними.

Відмінити бронювання "МАУ" цілком реально, треба лише заповнити форму на офіційному сайті МАУ та слідувати підказкам.

Lufthansa

У Lufthansa все по-німецьки чітко і відпрацьовано. Бронювання простіше простого відмінити онлайн, заповнивши форму на сайті. Головне, зробити це за добу до вильоту. Гроші прийдуть назад на ту ж карту, з якою квитки оплачувалися при купівлі. Але знову ж таки, дивіться на тариф: Economy Light і Economy Classic не надають права повернути квиток.

Turkish Airlines

Турецькі авіалінії також можуть повернуть гроші за квитки за допомогою окремого сервісу на сайті. Правда, нарахують за повернення штрафи, залежно від напряму і тарифу.

Wizz Air

Угорський лоукостер теж передбачає повернення коштів за квиток, але тут вже встає питання доцільності такої відміни. Штраф за відміну замовлення у Wizz Air – від € 60 до € 80. Враховуючи вартість самих квитків, в деяких випадках збір за відміну може практично дорівнювати ціннику на самі квитки. Для відміни бронювання треба відправити претензію через сайт, яку обіцяють розглянути не пізніше, ніж через 30 днів.

Якщо часто користуєшся послугами компанії, а плани мають ризик помінятися, є сенс скористатися опцією Wizz Flex. Вона дозволяє відмінити бронювання у будь-який час не пізніше, ніж за 3 години до вильоту. Гроші при цьому повернуться не назад на карту, а на рахунок Wizz. Впродовж 90 днів їх можна буде витратити на оплату квитків і послуг лоукостера. Коштує така послуга 10€ з людини.

Доречі ми писали раніше, про скандал який відбувся з українськими туристами в Португалії із-за затримки рейсу лоукостера Wizz Air по маршруту Лісабон – Київ майже на добу, при цьому компанія Wizz Air відмовилась проводити розміщення та організовувати харчування пасажирів, що придбали квитки на даний рейс.

Ryanair

Лоукостер, купуючи квитки на який, відразу треба розуміти – гроші назад ти вже не повернеш. У Ryanair немає тарифу, який дозволяв би відмінити бронювання. Єдине, чим можна врятувати ситуацію – змінити маршрут і дати вильоту. Але за це доведеться доплатити від € 30 до € 90 залежно від рейсу і сезону.

14 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук