У наш час стала популярна реклама спортивного харчування. Ще це називається харчові добавки. Останнім часом вони стали доступніші для покупців. У цій статті я хочу пояснити що таке спортивне харчування зрозумілою мовою, без зайвих розумних слів і наукових термінів. Так що б це було зрозуміло тим людям, які в цьому погано розбираються. Писати про усі добавки не має сенсу, але найпопулярніші з них я опишу. Це протеїн, креатин, гейнер, амінокислоти. Ще існують жироспалювачі, але їх я розглядати тут не буду, оскільки вони без дієти не працюють. Та і взагалі вони використовуються рідше, ніж той же протеїн, приміром, про який я напишу детальніше. Раніше я не особливо довіряв добавкам, але пізніше переглянув своє відношення до них, випробувавши їх на собі.
Спортивне харчування для росту м’язів
Спортивне харчування для росту м’язів

Розмір оригіналу:   1200x500
Тип: jpg   Дата:

Багато людей думають, що це якісь препарати, ніби як ліки. І чи не шкідливо це для здоров’я. Але це зовсім не так. Спортивне харчування це звичайне харчування, з якого видалене усе зайве. Ніякої хімії в ньому немає. І небезпечного теж нічого, хіба що якщо воно не якісне або прострочене. Про дозування писати нічого не буду, це залежить від ваги людини. На різну вагу і дозування різні, а на упаковці про вагу нічого не сказано. Так само про фірми виробники писати немає сенсу. Це дуже спірне питання. А ось про придбання такого харчування хочу сказати пару слів. Підбирати спортивне харчування краще за все на спеціалізованих сайтах, я можу підказати вам такий інтернет-магазин спортивного харчування http://www.biceps-shop.com, в якому дуже різноманітний вибір даних товарів. Увесь спектр пропонуємого харчування пройшов обов’язкову сертифікацію і відповідає усім вимогам, що висуваються до товарів даної категорії. На сайті також багато корисної інформації про порядок застосування спортивного харчування, а також дані поради, які допоможуть  досягти кращих результатів у нарощуванні м’язів.
Протеїн
Основні види протеїну це:
Соєвий протеїн. Зараз соєвий протеїн не так вже і часто можна зустріти у продажу. Тому, що сироватковий і яєчний види протеїнів, популярніші серед покупців і виробників. У соєвому протеїні менше амінокислот, якщо порівнювати з молочним приміром. Але тут теж не так все однозначно, соя містить багато потрібного.
Яєчний протеїн найдовший при засвоєнні, засвоюється приблизно 7-8 годин. З одного боку це погано, але з іншого його корисно випити на ніч. Нехай собі засвоюється. У ідеалі вживати разом з сироватковим протеїном.
Сироватковий протеїн. У ньому найбільше різьблених амінокислот, особливо ВСАА. Цей протеїн називається сироватковим, оскільки його роблять з сироватки, яка утворюється при виготовленні сиру. Він засвоюється швидше за інші протеїни – не більше 4-х годин.
На упаковці з сироватковими протеїнами можна побачити напис: ізолят, концентрат, гідролізат. Це спосіб обробки цього протеїну. Ізолят – очищені білки, засвоюються приблизно впродовж 30 хвилин. Концентрат – найпростіше очищення сироватки, яка засвоюється не більше двох годин. Гідролізат – білки, які засвоюються майже миттєво, тому що вже розщеплені до амінокислот. Самий кращий сироватковий протеїн очищений усіма видами очищення. Так що якщо вже купувати, то саме його.
Протеїн продається в порошковій формі і розмішується з водою або молоком в спеціальній банці, яка називається шейкер. У ідеалі пити упродовж усього дня невеликими порціями сироватковий, а на ніч яєчний. Але все індивідуально, організми усі різні, треба пробувати. Так само це залежить від кількості грошей, які людина може витратити на купівлю протеїну.
Гейнер
Гейнер це суміш білку з вуглеводами. Відмінність гейнерів в співвідношенні білків з вуглеводами. Де вуглеводів приблизно 50-80%. Так як вуглеводи це джерело енергії для наших організмів, то ця добавка дуже корисна. Гейнер треба підбирати під себе. Якщо людина схильна до повноти, і має повільний обмін речовин, тоді йому підійде гейнер в якому високий вміст білків. Якщо ж навпаки, обмін речовин швидкий, то вибір падає на гейнер, в якому переважають вуглеводи.
Гейнер вживається відразу після тренування, що б поповнити витрати втраченої енергії. Продається в порошковій формі, розмішується з водою все в тому ж шейкері. Вартість гейнера дешевша за протеїн. Але зловживати їм не стоїть. Особливо тим, хто легко набирає вагу.
Амінокислоти
Амінокислоти – це будівельний матеріал для м’язів. Протеїн, який знаходиться у білках, розщеплюється до амінокислот. Тому амінокислоти незамінні для людини, яка займається бодібілдінгом. Ми щодня вживаємо різні амінокислоти із звичайною їжею щодня. Але цього не вистачає для організму, який піддається сильним фізичним навантаженням. Крім того амінокислоти, які знаходяться в їжі засвоюються не відразу, а на протязі 2-3 годин. Адже їжа повинна перетравиться.
Амінокислоти діляться на: незамінні (треба споживати щодня з їжею), умовно замінимі (можуть утворитися з інших кислот в організмі) і замінимі (теж утворюються з інших амінокислот). Корисні властивості перераховувати не буду, що б не розтягувати статтю.
Тільки назви:
Незамінні – ізолейцин, лейцин, валін, гістидин, лізин, метіонін, фенілаланінтреонін, триптофан.
Умовно замінимі – агрінін, цистеїн, Тирозин.
Замінимі – аланії, аспарагінова кислота, цистин, глутамінова кислота, глутамін, гліцин, орнітин, пролін, серін, таурін.
Як вибрати потрібні амінокислоти ? Ясна річ, що найкорисніші і цінніші це незамінні амінокислоти. Значить, йдемо в магазин і дивимося склад, який написаний на банці. Чим більше там незамінних амінокислот, тим ефективнішим буде цей амінокислотний комплекс. Але інші амінокислоти так само корисні, тому бажано вживати декілька різних амінокислотних комплексів. Є такі амінокислоти, як ВСАА, так там всього три амінокислоти, але вони усі незамінні (ізолейцин, лейцин, валін).
В основному вживається на сушці разом з ще якимись амінокислотами. Детальніше про амінокислоти можна почитати в підручнику по органічній хімії. Варто ще сказати, що амінокислоти продаються в різній формі. Пігулки, у вигляді рідини, в порошку, в капсулах, жувальні. Природно ті, які рідкі засвоюються швидше. Вживати треба відразу після тренування. Мені більше подобається в пігулках. З ними менше мороки. І легко визначити дозу. Але вибирати їх треба індивідуально, як і усі інші добавки.
Ціна, фірма, склад – все має значення.
Креатин
Креатин це добавка, яка сприяє підняттю сили. Найдієвіша з усіх добавок. І при тому найдешевша. Його вистачає на довго, тому що дозування не великі в порівнянні з тим же протеїном або гейнером. Зараз існує дуже багато видів креатину. Але найдешевшим і популярнішим є креатин моногідрат. Відмінність інших креатинів від нього тільки в тому, що там ще прицілена молекула ще чогось окрім молекули води. Наприклад, креатин цитрат містить молекулу лимонної кислоти, креатин фосфат – молекулу фосфату і так далі.
По суті, різниця тільки в ціні. Креатин продають в порошках, у вигляді жувальних пігулок, в капсулах, і в рідкій формі. Найкращий в порошку, найзручніший в капсулах. Жувальний на любителя, ходити і жувати його не кожному сподобається. А той, який в рідкій формі має маленький термін зберігання, великий ризик купити прострочений. Ще треба знати, що креатин в порошку погано розмішується у воді і його треба добре запивати.

2 вересня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук