Компактні металеві дров'яні печі для дачі потіснили кам'яні і цегляні вогнища. Сталеві і чавунні джерела тепла не потребують додаткового фундаменту, облицювання і періодичного ремонту. При необхідності прилад нескладно переставити або перевезти в інше місце. Відносно легка вага виробів дозволяє розміщувати їх на другому поверсі. Установка готової печі не вимагає спеціальних знань і тривалої підготовки. Найскладніше – не помилитися у виборі потрібної моделі.

Класифікація металевих дров'яних печей для дачі

Робота металевих печей ґрунтована на принципі конвекції – холодне повітря, згідно із законами фізики що опускається вниз, поступає через спеціальні отвори в конвективні труби, де нагрівається розігрітими газами і, піднімаючись вгору, покидає корпус приладу. По суті, сучасні печі можна віднести до повітряно-нагрівальних котлів. Дров'яні печі для дачі прийнято класифікувати за призначенням, функціональністю, виду топки, матеріалу корпусу.

Призначення і функціональність металевих генераторів тепла

Залежно від конструкції, твердопаливні джерела тепла можна розділити на декілька груп. Опалювальні печі орієнтовані на швидкий обігрів і підтримку комфортної температури в дачному будинку, гаражі, наметі. Як правило, на корпусі сучасних моделей є можливість розігріти їжу або підігріти воду. Опалювально-варильні печі оснащені повноцінною варильною плитою, що дозволяє готувати різні блюда.

Багато моделей з цього сегменту мають духову шафу, що істотно розширює кулінарні можливості. Печі з водяним контуром – потужне устаткування, заміняюче собою опалювальний котел. За допомогою такої моделі нескладно організувати на дачі повноцінне водяне опалювання декількох несуміжних кімнат. Банні кам'янки – окрема категорія печей, які користуються величезною популярністю у дачників.

Металеві печі для дачі бувають зі вбудованою і виносною топкою, мають закриті і відкриті кам'янки, можуть бути обладнані водогрійними баками і відрізняються високим ККД.

У металевих печах останнього покоління найчастіше зустрічається топка тривалого горіння – її конструкція забезпечує тривале згорання палива, при якому виділяється максимальна кількість тепла. При цьому істотно економляться дрова і скорочується кількість завантажень. Звичайні пічні топки потіснили збільшені камінні з прозорими скляними дверцями. Вогнетривке скло герметично закриває паливну камеру, але дозволяє милуватися полум'ям і робить вогнище прикрасою будинку.

Збільшений паливник вміщує максимальну кількість дров, забезпечуючи тривале горіння.

Матеріали для виробництва

Для виготовлення пічного устаткування використовують чавун і жароміцну сталь. Чавунні дров'яні печі для дачі традиційно вважають ефективнішими, тепломісткими і довговічними. Цей матеріал не боїться термічних навантажень, не схильний до корозії і не змінює хімічні і фізичні властивості упродовж усього періоду експлуатації. Чавунний корпус довше прогрівається, але зберігає тепло тривалий час – по теплопровідності і теплоємності цей матеріал найбільш наближений до цеглини.

Основний недолік чавуну – велика вага, тому в деяких випадках підлога доведеться додатково зміцнити.

Сучасні сталеві вогнища промислового виготовлення практично не поступаються чавунним аналогам. У пічному виробництві застосовують спеціальну сталь завтовшки до 3 мм, що у поєднанні з конструктивними особливостями дозволяє підвищити ККД до 80 збільшити термін служби виробу до 20 років. Огляд популярних дачних печей з металу Кожен власник заміського житла мріє купити ефективну і довговічну дров'яну піч для дачі недорого і швидко. В допомогу дбайливим дачникам – невеликий огляд найбільш відповідних моделей.

Буржуйка – класика жанру

Буржуйка – одна з перших металевих печей, що з'явилася в першій половині минулого століття. Сьогодні вона повертається не лише на дачі, але і у будинки постійного проживання. Враховуючи потреби дачників, виробники випускають недорогі моделі, призначені для садових будиночків. У продажу можна знайти спрощені варіанти бюджетного класу із сталі і довговічні чавунні теплогенератори з конфоркою для посуду.

Сучасна буржуйка
Сучасна буржуйка

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Класичні буржуйки оснащені простими топками, тому не відрізняються економічністю і ефективністю. У моделях нового покоління використовують збільшені топки з системою повторного дожигу димових газів. Це дозволяє підвищити ККД вогнища і понизити температуру відпрацьованих газів, що поступають в димар.

Булер’ян – потужний нагрівач повітря

Заслуженою популярністю у власників заміських ділянок користуються дров'яні печі для дачі Булер’ян, що виконані з суцільнометалевого корпусу з численними трубами усередині.

Така конструкція забезпечує примусову конвекцію, сприяючу швидкому нагріву повітря і його рівномірному розподілу по приміщенню.

Булер’ян - потужний повітрянагрівач
Булер’ян - потужний повітрянагрівач

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

ККД печі Булер’ян досягає 80%, при цьому під час роботи корпус не розжарюється, як у звичайної «буржуйки». Унікальне облаштування топки забезпечує горіння однієї закладки до 12 годин. Ось вже декілька років виробник випускає продукцію під маркою «Бренеран», але звична назва стала прозивною і продовжує залишатися в ужитку. На основі канадської розробки схожі прилади навчилися робити багато виробників. У продажу нескладно знайти прості печі Булер’ян і моделі з варильною поверхнею, розташованою під відкидною кришкою.

Камінні печі – джерело тепла і прикраса інтер'єру

Печі-каміни не лише гріють, але і прикрашають житло. До цієї категорії відносять твердопаливні прилади опалювання, що об'єднують декоративні можливості відкритого каміна і ефективність закритої печі. Скло захищає приміщення від гару, кіптяви і випадкових іскр. За формою камінні вогнища можуть бути круглими, квадратними, прямокутними, кутовими. Для невеликих приміщень ідеально підходять кутові моделі.

кутова камінопіч в інтер’єрі дачі
кутова камінопіч в інтер’єрі дачі

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

На кутові дров'яні печі для дачі також варто звернути увагу у тому випадку, якщо планується зовнішній монтаж димаря – в кутку труба виглядає набагато привабливіше, ніж на рівній стіні.

Установка металевої дров'яної печі для дачі може бути проведена своїми руками, але не варто забувати про серйозність монтажу димаря. При будь-яких сумнівах у власних силах краще звернутися до професіоналів.

28 серпня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук