Серед багатьох свят сикхів – представників однієї з релігійних громад Індії, найважливішим є духовний день народження першого гуру (Вчителя) – Гуру Нанак Дева, який є засновником релігії. Не дивлячись на те, що Нанак народився в квітні, його день народження відмічають традиційно в повний місяць місяця Картік, що зазвичай доводиться на листопад місяць. Одним з основних місць святкування стає невелике місто на кордоні Індії з Пакистаном Дера Баба Нанак. Гуру Нанак тут народився, жив, проповідував вчення і помер в 1539 році. Багато сикхських паломників задовго до основного дня свята приїжджають з Індії в Пакистан для того, щоб підготуватися до свята і послужити гурудварі, яка споруджена в цьому пакистанському місті.
Золотий храм, вид зі сторони річки
Золотий храм, вид зі сторони річки

Розмір оригіналу:   561x367
Тип: jpg   Дата:

Цей день з особливою урочистістю і блиском відмічають в усіх гурудварах (храмах) не лише штату Пенджаб, але і по усій Індії, в Пакистані, а також в усіх сикхських громадах за кордоном. Особливо барвисто він проходить в головній святині сикхів – Золотому храмі в амритсарі на півночі Індії, де зберігається головна реліквія сикхів – священна книга Гуру Грант Сахіб.
Золотий храм на півночі Індії
Золотий храм на півночі Індії

Розмір оригіналу:   565x429
Тип: jpg   Дата:

Свято починається за три тижні. Рано вранці через усе місто проходять барвисті процесії.
Свято Гуру Нанак Джанті
Свято Гуру Нанак Джанті

Розмір оригіналу:   559x336
Тип: jpg   Дата:

За три дні до основного свята священна книга, уквітчана, у супроводі музикантів, прапорів і озброєних сикхів в традиційному одязі, виноситься з гурудвари. Очолюють процесію Пандж П’яре (п’ять улюбленців) – п’ять перших членів Кхалсі – сикхської общини воїнів-святих.
святкова процесія на святі Гуру Нанак Джанті
святкова процесія на святі Гуру Нанак Джанті

Розмір оригіналу:   563x389
Тип: jpg   Дата:

Після процесії усі віддаляються у величезну громадську їдальню, де усі члени общини обідають. Їжа проста – рис, дал (сочевиця) і чапаті (коржі). Їдальня в гурудварі в Амритсарі відома на весь світ. Багато туристів приїжджають сюди спеціально, щоб подивитися це заворожливе видовище – в звичайні дні в їдальні годують до 40 000 паломників. У святкові дні кількість людей подвоюється! Проводити сівбу (добровільні роботи на благо гурудвари або громади) в дні великих свят – велика честь для будь-якого сикха.
їдальня в гурудварі в Амритсарі
їдальня в гурудварі в Амритсарі

Розмір оригіналу:   561x352
Тип: jpg   Дата:

 
 

16 лютого 2014

Автор:

Свята Індії. Гуру Нанак Джанті Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук