У багатьох народів світу існували священні гаї, які охоронялися споконвіку за релігійними мотивами. Ці гаї прирівнювалися до божеств і забезпечували притулок духам. Вони були живими посланнями предків і місцем проживання священних тварин, знаходження священних водойм або священних дерев. У будь-якому випадку, ці гаї не експлуатувалися людиною, а охоронялися і дуже рідко використовувалися для релігійних обрядів.
Священні гаї в Індії
Священні гаї в Індії

Розмір оригіналу:   592x401
Тип: jpg   Дата:

У древні часи в Індії священними гаями вважалися шість відсотків земель усього півострова Індостан. Охота і заготівля лісу строго заборонялися на цих ділянках землі. Дозволялося тільки збирати сухі гілки і займатися бортничеством. Священні гаї знаходилися під захистом або племінних союзів, або храмових громад. Потрібно відмітити, що в сучасній Індії природних заповідників набагато менше. У 2002 році в Індії був введений закон про державний захист священних гаїв, таким чином уряд Індії спробував відновити древні традиції Індії, які поступово почали зникати.
Священні гаї в Індії
Священні гаї в Індії

Розмір оригіналу:   592x450
Тип: jpg   Дата:

У деяких штатах і районах Індії збереглися священні гаї. Так, мало хто знає, що в маленькому туристичному штаті Гоа в племенах колов і кунбісів поклоняються священним гаям. У джунглях на межі штату Гоа і Карнатакі знаходяться ділянки лісу, які належать місцевим божествам. Ніхто не може вступити у священні гаї і що-небудь зібрати там. Навіть опале листя вважається священним і недоторканним. Жінкам туди заходити заборонено. Місцеві дослідники вважають, що джахер – священний гай – є символом культурної автономії племен і захищає їх права на самоврядування. Тому досі представники племен дуже “трепетно” відносяться до цих ділянок землі.
Священні гаї в Індії
Священні гаї в Індії

Розмір оригіналу:   592x506
Тип: jpg   Дата:

Проблема збереження священних гаїв гостро стоїть в Індії. У зв’язку з цим чотири роки тому Академією Лаліт Калу був організований фестиваль Священних гаїв, який проходить у Бхопалі і призначений зберегти зникаючі обряди та традиції Індії. Він присвячений збереженню біорізноманітності і природних ресурсів. На фестивалі зачіпаються питання про негативні дії урбанізації не лише на природу, але і на людські співтовариства, які мають унікальну культуру і проживають в лісових або гірських лісових районах, далеко від “шуму міського”. На фестивалі виконуються унікальні танці племінних співтовариств Індії, такі як “Чхау”, який бере витоки в древніх епосах “Махабхарата” і “Рамаяна”, а також в місцевому фольклорі. Танець чхау виконується на сході Індії в штаті Західна Бенгалія. У зв’язку з ростом урбанізації цього регіону, мистецтво танцю чхау поступово зникає. На фестивалі священних гаїв глядачі можуть зіткнутися зі зникаючим мистецтвом баулів – бенгальських менестрелів-містиків і танцем Гумура Одіша (Ghumura Odisha)

16 лютого 2014

Автор:

Традиції Індії. Священні гаї Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук