Система all inclusive завдає збитку бізнесу і потребує перегляду – з такою "вимогою" звернулися торговці і ремісники курортів Сіде і Алан’я до міністерства туризму і культури Туреччини. Відомство отримало відповідний лист від Торгово-промислової палати Манагавта – в ньому міститься прохання змінити стандарти all inclusive, а також "визначити райони, в яких робота готелів в цьому форматі не завдаватиме збитку іншому бізнесу".

Турецькі торговці призвали змінити систему all inclusive
Турецькі торговці призвали змінити систему all inclusive

Розмір оригіналу:   1049x638
Тип: jpg   Дата:

Як заявляють автори листа, фактично all inclusive в Туреччині знищує їх бізнес. "Туристи сидять в готелях, не подорожують по країні і не витрачають гроші на гастрономію і покупки за межами готелів", – скаржаться вони. При цьому, наприклад, в Алан’ї президент місцевої палати торговців і ремісників Нурі Демір заявляє, що, хоча готелі повні, магазини стоять порожніми. При цьому, заявляє він, багато підприємців брали кредит, щоб відкрити магазини до сезону, і тепер не знають, як повертати кошти.

При цьому витрати сектора торгівлі виросли на 20% в порівнянні з 2018 роком, а доходи не ростуть.

Відповідно, підприємці Алан’ї виступають за кардинальніші зміни і вимагають повної заборони системи all inclusive в центрі міста. Проте експерти сумніваються, наскільки цей захід може спрацювати. Нагадаємо – експерти відмічають, що основним "трендом" українських туристів стала жорстка економія під час відпочинку на усіх додаткових послугах – туристи не виїжджають на екскурсії, не їдять поза готелями і не витрачають гроші на шопінг.

При цьому розмови про заборону "все включено" йдуть вже декілька років, причому не лише в Туреччині. Так, на початку 2015 року відмовитися від готелів all inclusive і повернутися до класичної моделі монетаризації, що дозволяє заробляти ресторанам, барам і іншим підприємствам малого бізнесу в окрузі призвав новий прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас. "Ми не хочемо подальшого розвитку поточної агресивної моделі інтенсивної експлуатації туризму", – заявив новий прем'єр-міністр Греції.

Відмітимо, що туроператори тоді заявляли, що не чекають негативної дії на турпотік заяви нового прем'єр-міністра Греції Алексіса Ціпраса про необхідність скорочувати в країні число цих готелів. Більше того, ця позиція ними стримано вітається. За оцінками експертів, загальне число готелів в Греції, працюючих за системою "all inclusive", відносно невелике – не більше 30-40%, і в основному вони зосереджені на найпопулярніших курортах Греції.

При цьому рік тому українські туристи яскраво продемонстрували своє відношення до спроб турецького бізнесу дістати зайві гроші з їх кишень. 87% українських туристів заявили, що поміняють своє відношення до Туреччини, якщо в країні відмінять систему "Все включено". Більше того, 20% наших співвітчизників і зовсім відмовляться від відпочинку на курортах республіки.

В той момент також звучала заява, що Туреччина розглядає варіант скоротити кількість туристів, що приймаються за системою all inclusive, або зовсім відмовитися від "Все включено", щоб підвищити витрати відпочивальників. На цьому фоні сервіс "TRIPMYDREAM" провів опитування користувачів, щоб дізнатися, як українські мандрівники відносяться до цієї ініціативи і чи зміниться їх відношення до Туреччини у разі ухвалення такого рішення. У опитуванні брали участь користувачі, які за останні п'ять років хоч раз їздили на пляжний відпочинок в Туреччину.

Як розповіли кореспондентові нашого блогу про подорожі в компанії, 87% опитаних призналися, що, якщо в Туреччині відмінять "all inclusive", вони змінять своє відношення до відпочинку в цій країні. 67% відповіли, що уважніше порівнюватимуть пропозиції Туреччини з іншими курортами. А ось 20% вказали, що при відміні "все включено" відмовляться від поїздок на турецькі курорти.

15 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук