У Талмуді говориться, що світу було дано десять мерилу краси, і девя ть з них дісталися Єрусалиму. Судячи з усього, в проекті "Сім нових чудес світу" (N7W) про це не чули, оскільки серед фіналістів сучасного конкурсу на звання одного з семи нових чудес світу немає жодного представника Єрусалиму.

список нових чудес світу
список нових чудес світу

Розмір оригіналу:   2000x1207
Тип: jpg   Дата:

"У топ-21 не потрапив жоден ізраїльський пам'ятник, і я повинна сказати, що в числі 77 фіналістів теж, наскільки я пам'ятаю, не було ізраїльських пам'яток, – заявила у вівторок в інтерв'ю The Jerusalem Post представник  Тиа Виринг. – Ми отримували електронні повідомлення про Стіну Плача, і я знаю, що і в Єрусалимі, і в Ізраїлі є інші прекрасні місця, але мені здається, жодне з них не потрапило в число вибраних".Благодійний фонд з штаб-квартирою в Швейцарії був заснований в 2000 році і призначив 07.07.07 (ця дата доводиться на суботу) вдень, коли будуть названо нові сім чудес світу під час грандіозного медіа-події в Лісабоні, яке транслюватиметься по всьому світу.

Жюрі, що складається з семи експертів в області архітектури з колишнім керівником ЮНЕСКО професором Федерико Майором на чолі, скоротило список з 77 номінантів (які, у свою чергу, були вибрані серед 200 названих в ході всесвітнього голосування) до шорт-листа, в якому залишився 21 фіналіст. Нещодавно проект  почав світове турне, в ході якого планується відвідати усіх кандидатів.

Громадяни світу можуть голосувати за сім чудес світу в інтернеті або по телефону. Мета фонду – пропаганда світової культурної спадщини за допомогою сайту для голосування .

Гучна рекламна кампанія (яка, як стверджують, вже притягнула увагу чверті населення планети) обіцяє "перше у світовій історії і саме усеосяжне всесвітнє голосування".

Поки що, за словами Виринг, у світі проголосували близько 20 млн чоловік; вона призвала ізраїльтян також прийняти участь в голосуванні: "Чим більше представницьким воно буде, тим краще. Щоб розібратися, вимагається деякий час, але все-таки напишіть про це у вашій газеті. Скажіть друзям і вашим дітям. Це прекрасний проект для школярів. Це дійсно демократія у дії, вищий прояв демократії".

Об'єкти в списку повинні були відповідати єдиному критерію – вони мають бути відкриті або побудовані до 2000 року.

Чи розглядалися якісь ізраїльські пам'ятники? Як щодо трьох будівель в Старому місті, священних для трьох монотеїстських релігій: це не лише Стіна Плача, але і храм Труни господня, і мечеть Куббат ас-Сахра? Якщо говорити про пам'ятники за межами Єрусалиму, то чи голосував хто-небудь за бехаитский храм в Хайфі?

"Я не думаю, що які-небудь ізраїльські пам'ятники увійшли до списку 77 самих часто згадуваних кандидатів, який був складений на основі початкового списку 200 об'єктів, за які голосували по всьому світу, – говорить Виринг. – Але ви, якщо хочете, можете перевірити це на нашому сайті в розділі "Інформація для преси".

Звичайно, перевірка на сайті показала, що ізраїльських кандидатів там не було.

Сайт  містить інформацію про те, як голосувати, про світовий турн організаторів, прес-релізи і повчальні матеріали для дітей і шкіл. Там також є дуже різноманітний інтернет-магазин, де можна купити безліч товарів, у тому числі туристичні путівки, книги, одяг, монети і марки, іграшки, CD і DVD.

Світове турне , що почалося минулого місяця, пройде у супроводі велетенського аеростата і високотехнологічного дирижабля. Організатори відвідають усіх фіналістів, щоб дати їм можливість продемонструвати своє культурне значення.

Турне розпочалося з 5 вересня 2006 року афінського Акрополя і закінчиться 6 березня 2007 року у статуї Свободи в Нью-Йорку. Кожному кандидатові під час спеціальної урочистої церемонії у присутності преси буде вручений офіційний сертифікат фіналіста. Цього тижня у вівторок турне відвідало Альгамбру біля Гренади, а наступна зупинка відбудеться біля Великої китайської стіни 7 листопада.

"За винятком пірамід, семи древніх чудес світу більше не існує, – говорить Виринг. – Ми тільки що були в Гренаді, і це було приголомшливо. Про це зараз говорять в новинах, тому що ми об'їжджаємо 21 пам'ятник і тільки що закінчили європейський етап нашого турне".

Піраміди Гиз и, дійсно, єдине із старих чудес, названих Филоном Візантійським в 200 році до н.е., яке є присутнім і в новому списку.

З пірамідами змагаються інші древні споруди – Стоунхендж у Великобританії і римський Колізей, а також пам'ятки нового часу, такі, як Ейфелева вежа і будівля Сіднейської опери (це наймолодший фіналіст).

Ізраїль може тішитися тим, що навіть світова наддержава не змогла побудувати хмарочос, який пройшов би за конкурсом.

Єдина будівля в Сполучених Штатах, що вийшла у фінал, – статуя Свободи. За іронією долі вона була подарована США Францією і після 11 вересня закрита для відвідувачів (цікаво, увійшли б до списку вежі-близнюки?).

Організатори уклали контракт про телетрансляції з Європейським союзом теле- і радіомовлення, відомим як організатор конкурсу пісні "Євробачення".

Фонд  був спонтанно заснований у рамках святкування міленіуму Бернардом Вебером – швейцарсько-канадським мандрівником, кінопродюсером, куратором і льотчиком. Завдяки угодам про партнерство з провідними корпораціями проект виріс до потужної мультимедійної кампанії.

"Інтернет, можливо, єдиний демократичний засіб поширення інформації по всьому світу, оскільки він є безкоштовним для тих, у кого є доступ до комп'ютера і телефонної лінії, – говориться в заяві Вебера. – Тому ми закликаємо населення світу брати участь у вільному голосуванні, яке віддає данину поваги нашій загальній світовій культурній спадщині".

Половина усіх доходів, отриманих , буде спрямована на фінансування реставраційних робіт по всьому світу. У прес-релізі, випущеному штаб-квартирою в Цюріху минулого місяця, було оголошено про запуск нового міжнародного проекту – реконструкцію велетенської статуї Будди в Афганістані, яка була зруйнована у березні 2001 року.

Деякі релігійні пам'ятники потрапили в топ-21 (наприклад, статуя Христа Спасителя в Ріо-де-Жанейро). Є і один об'єкт на Близькому Сході, що пробився у фінал, – це Петра, древнє набатейский місто з червоного каменю, що коштувало життя декільком ізраїльтянам, які спробували відвідати його до укладення мирного договору з Йорданією.

Раз в списку немає ізраїльських пам'ятників, Петра і піраміди – найближчі ізраїльтянам кандидати в нові чудеса світу. А оскільки Йорданія і Єгипет – єдині арабські країни, з якими Ізраїль підписав мирний договір, можливо, ізраїльтяни будуть не проти проголосувати за них.

"Ми приїдемо на Близький Схід в січні; у другий вівторок місяця ми будемо в Петре, а в останній вівторок – в Каїрі, – сказала Виринг і, подумавши, додала: – Ми будемо дуже раді бачити там ізраїльських журналістів".

19 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук