Храм Труни Господня
Храм Труни Господня

Розмір оригіналу:   960x640
Тип: jpg   Дата:

З неділі одна з центральних пам'яток Єрусалиму – Храм Труни Господня, стала недоступна для туристів. Храм був закритий за ініціативою представників християнських конфесій, як «безпрецедентна міра» у відповідь на вимогу влади по сплаті податків. На даний момент екскурсії по Єрусалиму не відміняються, проте основну пам'ятку туристам доводиться дивитися лише зовні.

Основна проблема в тому, що невідомо, скільки вирішуватиметься «суперечка господарюючих суб'єктів» між мерією Єрусалиму і представниками християнських церков. Головне – щоб він встиг вирішитися до Пасхи.

Причиною «безпрецедентного рішення» стала сума в 650 мільйонів шекелів(близько 180 мільйонів доларів), яку влада Єрусалиму вирішила стягнути з християнських конфесій в якості боргів по податках на ті комерційні площі, що належать церквам і розташовані в межі міста. Муніципалітет Єрусалиму заявив, що планує зібрати цю суму у вигляді податків з 887-ми об'єктів нерухомості, якими володіє християнські конфесії.

Підкреслюється, що не йдеться про церкви і безкоштовні готелі для паломників – серед об'єктів, що викликали інтерес податківців, числяться звичайні готелі, ресторани, ремісничі майстерні і місця торгівлі сувенірами, а також інші об'єкти нерухомості. При цьому «боржниками» оголошені усі конфесії: стверджується, що всього «недостача» із-за знижок, що надаються церквам, складає 185 млн шекелів(€43 млн), причому Єрусалимська Православна Церква заборговувала €116 тис., католицька – €2,8 млн, англіканська – €2,6 млн, вірменська – €465 тис. При цьому представники церков вже висловлюються про те, що сплатити такі кошти єдиномоментно неможливо.

Відповідно, представники церкви назвали цю заяву ще одним кроком влади в «систематичній кампанії зловживання церквами і християнами». «Ми, голови церков, відповідальних за Храм Труни Господня, і статус-кво, регулюючі різні християнські святині в Єрусалимі, – грецька Православна Патріархія, Хранительство Святої Землі і Вірменського Патріархату, з великою заклопотаністю стежимо за систематичною кампанією проти церков і християнської общини, що ведеться на Святій Землі, кричущим порушенням існуючого статус-кво», – повідомляється в спільній заяві патріарха Єрусалимського Феофіла III, Єрусалимського патріарха Вірменської апостольської церкви Нурхана Манукяна і Кустода Святої Землі Франческо Паттона.

Спочатку «запобіжний захід» передбачалося ввести на 1 годину в неділю, проте на момент понеділка ситуація не змінилася. «Як повідомляють співробітники з офісу в Єрусалимі, на момент першої половини понеділка Храм Труни Господня залишається закритий». Ситуація може змінитися у будь-який момент і мониторится «в реальному часі», – повідомив експерт по ізраїльському напряму Олег Драгунський. За словами експерта, ситуація є «суперечкою господарюючих суб'єктів» – йдеться про податки з комерційних структур, що належать церкві, – магазинів, ресторанів, готелів, самі храми не оподатковуються. «Швидше за все, за ситуацією доведеться стежити в оперативному режимі, закривати і відкривати храм можуть кілька разів, поки сторони не дійдуть компромісу», – відмітив Олег Драгунський.

Туроператори, працюючі по напряму, інформацію про закриття підтвердили. Поки екскурсійні програми серйозно не переглядаються – при усій своїй ключовій ролі Храм Труни Господня, це тільки одна з пам'яток Єрусалиму в екскурсійній програмі. «Інформація про закриття Храму відповідає дійсності, але на наших туристах ситуація не відобразилася. Ситуація спокійна, екскурсії не відміняються, оскільки окрім відвідування самого Храму, наші екскурсії включають ще масу інших точок і активностей», – прокоментували в прес-службі туроператора TUI. «Наші туристи, як і усі інші, звичайно ж, зіткнулися з цією ситуацією, адже багато хто їде в Єрусалим, щоб відвідати саме Храм Труни Господня. Зараз екскурсії йдуть за розкладом, але без відвідування Храму. До якого числа усе це продовжиться, на жаль, поки невідомо», – повідомила Ганна Філатовська, директор департаменту прямих продажів, реклами і PR туроператора «ICS Travel Group».

При цьому, за оцінками експертів, головне, щоб конфлікт не затягнувся, оскільки вже почався Великий Піст, і вже не за горами Пасха – основний сезон для паломницьких турів, які можуть серйозно постраждати у разі, якщо конфлікт затягнеться.

26 лютого 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук