Греція – дивна країна, її засвідчена історія налічує більше двох тисяч років. Тут, в Древній Елладі, були створені прекрасні поетичні твори, що досі чинять вплив на творчість письменників і поетів, тут зародилися і розвивалися багато видів сучасних мистецтв, наприклад, театр. Без сумніву можна сказати, що старогрецька цивілізація стоїть у витоків сучасної європейської цивілізації, адже навіть алфавіт, яким ми нині користуємося, має старогрецьке походження. Особливо цікаво побувати на цих землях, просочених історією, адже тут в Елладі оживають древні міфи і легенди, прочитані колись в книгах.

Ущелина Фермопіли
Ущелина Фермопіли

Розмір оригіналу:   570x398
Тип: jpg   Дата:

 

Відправившись в туристичну подорож до Греції, можна побачити не лише легендарні Афіни, але і гору Парнас, яку древні елліни вважали центром Землі і обителлю муз, – покровительок мистецтва. Тут же знаходиться місце витікання ключа Кастальского, що дарував здатність до пророцтва, а на південно-західному схилі гори знаходяться руїни древніх Дельф. У Дельфах знаходився храм Аполлона і знаменитий дельфийский оракул, де знаходилася пророчица-піфія. Добратися в ці чудові місця можна з Ламії – головного портового міста регіону. Дорога між Ламію і Дельфами дуже живописна, але дуже завантажена, оскільки по ній багато хто спрямовується в ще одно історичне місце, де сталася легендарна подія – це Фермопіли. Це слово в перекладі означає – "Теплі ворота" – таку назву місцевість дістала із-за гарячих сірчаних джерел, що знаходяться неподалік. У античні часи тут знаходився єдиний прохід з Фессалії в Середню Грецію, тому місцевість мала важливе оборонне значення.

Ущелина Фермопіли
Ущелина Фермопіли

Розмір оригіналу:   570x428
Тип: jpg   Дата:

 

Ущелина Фермопіли стала місцем, де сталася легендарна Фермопільська битва. Згідно з повідомленнями античних істориків, спартанський цар Леонід на чолі загону з трьохсот спартанців і декількох сотень представників інших областей Еллади, обороняв Фермопільський прохід від тієї, що перевершує за чисельністю, персидською армією, даючи можливість іншим еллінським військам відступити і підготуватися до оборони. Елліни знаходилися у вигідному становищі, адже у вузькому проході можна було оборонятися від численних супротивників. Героїчна битва тривала три дні, згідно з легендою, на ранок третього дня цар Леонід звернувся до військ із словами: "Давайте поснідаємо, бо вечеряти ми будемо вже на тому світі". До кінця дня еллінський загін був знищений, а в живих залишилася тільки одна людина. Згідно з джерелами, персам допоміг зрадник, що показав обхідну стежину.

Нині ущелина виглядає зовсім не так як в давнину – ширина проходу досягає 5 кілометрів, а на місці битви встановлені пам'ятники Леоніду і полеглим героям. На південний захід від цього місця, що є нині національною святинею греків, знаходиться курортна зона Греції і комплекс гарячих джерел.

18 травня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук