поїздка на квадроциклах
поїздка на квадроциклах

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

Відпочиваючи в Хургаді або її околицях, можливостей побачити щось цікаве на суші не так багато. Воно і зрозуміло – навкруги пустеля. Тому, з наявного набору пригод, досить популярна пропозиція відвідати бедуїнське селище, а заразом і покататися по пустелі на квадроциклах. Не минула і нас ця поїздка, про яку я маю намір розповісти.
Спершу туристів збирають в умовлений час в місці, яке, напевно, найправильніше буде назвати, квадроцикловою базою. Таких, наскільки я знаю, декілька. Слід сказати, що якщо ваш мікроавтобус прибув туди першим, то можливо доведеться досить довго чекати інших учасників. Під час очікування нас пригощали холодним чаєм і показували, як правильно зав’язувати куфію, вона ж в просторіччі арафатка, щоб під час поїздки пісок не потрапляв в обличчя і дихальні органи.
Коли усі учасники були у зборі, нам дали трохи ввідної інформації про те, що і як робити в різних ситуаціях в дорозі і чого робити не варто зовсім. Рекомендую слухати уважно, оскільки, якщо ваші дії приведуть до зупинки колони, через вас буде вимушена страждати уся група. Коли з теорією було покінчено, нам показали, власне, самі квадроцикли, на яких нам належало зробити подорож. З першого погляду було зрозуміло, що апарати здолали не одну сотню кілометрів і технічний стан далекий від ідеалу. Забігаючи вперед, скажу, що мій транспортний засіб постійно глох на холостому ходу, а ручка газу була настільки тугою, що після довгої поїздки великого пальця на правій руці я абсолютно не відчував. Але, від такої конструкції вимагається не багато – розганятися і гальмувати, а з цим вони справлялися.
Вислухавши невеликий інструктаж про те як управляти квадроциклом, кожен надів шлемофон, сів на свій персональний апарат і зробив невеликий пробний круг. Після того, як усі трохи освоїлися, усіх учасників збудували в колону, сфотографували кожного в сідлі і наш “караван” рушив в дорогу.

Слід сказати, що пустеля в околицях Хургади дуже неприємна. Представляє вона собою не пісок, по якому можна плавно переміщатися, а щось, що нагадує тверді грунтові грати. Дуже схоже на те, що виходить, коли автомобіль з великим протектором проїжджає по бруду, а той згодом засихає. У нас під колесами було щось подібне, тільки в масштабі пустелі :) Їхати по такому грунту тим приємніше, чим швидше ви це робите, оскільки при швидкій їзді трясе набагато менше.
По дорозі ми зробили зупинку біля якогось напівзруйнованого об’єкту, призначення якого так залишилося для мене таємницею. Але, зупинка припала дуже до статі – можна було трохи розім’ятися і ковтнути води. А пити під лютим пустинним сонцем хотілося сильно. Трохи передихнувши, наша група знову відправилася в дорогу.

Здолавши в цілому кілометрів 20, ми нарешті прибули в місце призначення – селище бедуїнів. З першого погляду було зрозуміло, що місце це виключно туристичне, і люди тут не живуть постійно, а працюють на публіку. Але, це нікого не розладнало – ми розташувалися на подушках під навісами, відпочиваючи після поїздки і сьорбали чай, поки наш гід розповідав історію народу, про їх звичаї і спосіб життя.
Попереду нас чекала велика екскурсійна програма з масою розваг і вечерею під час фінального концерту. Але, саме у цей момент, я отримував задоволення вже тільки від того, що більше не треба трястися по цій гратчастій пустелі, затискаючи затерплими пальцями ручку газу. Мій шлях до бедуїнського селища був завершений.
перекур в очікуванні інших учасників
перекур в очікуванні інших учасників

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

під час зупинки в дорозі
під час зупинки в дорозі

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

селище бедуїнів
селище бедуїнів

Розмір оригіналу:   670x480
Тип: jpg   Дата:

21 липня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук