Я вирішив взяти TEFL (викладання англійської мови як іноземної) після кількох років по закінченню Університету Лідса в 1993 році. Я був трохи самовизнаний ідіот (цікаво чи люди все ще використовують це слово) і мене зацікавила думка про перегляд тонкощів англійської мови: як ви викладаєте давноминулий час учням не знаючи і слова їхньою рідною мовою?! Повірте мені, рольові ігри та коробки з кольоровими картками та ручками стали моїми найкращими друзями!

викладання англійської мови на курсах TEFL
викладання англійської мови на курсах TEFL

Розмір оригіналу:   1024x657
Тип: jpg   Дата:

Курс включав в себе практичні заняття з учнями: у мене був незабутній (і трохи образливий) досвід ролі вчителя і потім перегляду цього на відео (VHS в ті дні!) зі своїми колегами з TEFL. До цього часу я не знав, що можна червоніти на шиї. Все це було варте того, так як через пару місяців з новим багажем знань, який був мені потрібен, залишити берега морозної Британії та відправитись до сонячної Іспанії.

За кава- та тапас-наповненим роком у дуже живій і космополітичній Барселоні послідували ще два роки в дуже гарячій і дуже красивій Севільї. Я швидко дізнався, що іспанці, яким біля 20-ти років, не лягають спати, коли вони гуляють. Вони гуляють всю ніч і закінчують сніданком о 6 ранку – насправді дуже цивілізовано, якщо ти думаєш про це. За ці три роки в Іспанії я викладав людям всіх віків і рівнів від п'ятирічних до дорослих, найбільшою проблемою були підлітки, яких батьки відправили на додаткові заняття після школи. Маленькі діти були наймилішими, а дорослі були найгіршими і мали найвищі очікування – так що ти дійсно повинен знати свою справу.

Я *майже вільно володів іспанською мовою до моменту, коли я покинув це (* я міг замовити їжу, не дивлячись на фотографії), але вирішив, що мені потрібно більше подорожувати, щоб максимально використати свою кваліфікацію. Та куди поїхати так далеко як тільки можна – на іншу сторону світу!! Навчати австралійців говорити по-англійськи! Я жартую, звичайно … Я фактично провів дев'ять місяців викладаючи англійську мову японським, тайванським та корейським молодим людям в коледжі в Мельбурні. У мене навіть був один учень, який пройшов весь шлях від Чехії. Всі вони навчалися в задоволення, і через те, що кожен говорив на різних мовах, ми спілкувалися англійською постійно – як у класі, так і в суспільстві – і вони навчалися у набагато швидші темпи. Ми всі насолоджувались вивченням відмінностей у всіх наших культурах – це було цікаво і весело одночасно, і я любив це.

Після дев'яти місяців викладання англійської мови, я заробив достатньо грошей, щоб останні три місяці моєї візи подорожувати по Австралії в старій машині, яку потрібно було заводити викруткою в двигуні – я не жартую! Я тоді поїхав назад через південно-східну Азію, зрештою прибувши додому у Великобританію трьома місяцями пізніше. Подорожі та TEFL справді йдуть рука об руку. Всі хочуть вивчати англійську мову, тому, якщо у вас є кваліфікація, то ви маєте доступ до практично будь-якого місця, яке можете собі уявити з надійним доходом.

Я любив свободу, яку TEFL дав мені, щоб подорожувати, знайомитися з людьми та відчути нові культури. Я також навчився величезній кількості "передавальних навичок", оскільки вони відомі в діловому світі. Чітке, лаконічне спілкування, планування, управління проектами, вирішення складних ситуацій – всі великі якості, які ви можете отримати від навчання на робочому місці.

Я зараз очолюю управління цифровими проектами в одному з провідних інформаційних агентств у Великій Британії, і я озираюся на ті роки, коли викладав і подорожував з великою пристрастю. Світ викладання англійської мови постійно змінюється, але для тих, хто думає про те, щоб спробувати, моя порада – піти на це. Деякі з моїх найкращих спогадів та досвідів були з тих років за кордоном.

Стаття підготовлена по матеріалам інтерв'ю з викладачем курсів TEFL – Бенджаміном Росс. Всі діалоги в статті – відповідно саме його розповіді про викладання англійської мови.

13 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук