Будь-яка туристична поїздка припускає отримання виключно позитивних і незабутніх емоцій і вражень. Кожен з нас чекає від відпочинку саме відпочинку, релакса, а не проблем, пов’язаних з розміщенням, харчуванням і в цілому сервісом. Вже тричі провожу відпустку в Греції на півострові Халкідікі і ні разу ні про що не пошкодувала. І готель і обслуговування – усе на п’ять з плюсом. Сам півострів Халкідікі дуже пізнавальний. Тут добре не лише відпочивати на берегах чистого з прозорою водою Егейського моря, але і подорожувати.
Якщо їхати на Халкідікі, то слід запланувати відвідування знакових місць, таких як Салоніки, Афон, або вибрати дальші напрями у бік Афін, зокрема на гору Олім і Діон.
відпочинок на Халкідіках
відпочинок на Халкідіках

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Зрозуміло, готельні гіди пропонують масу турів і маршрутів. Багато з нас -туристів прекрасно знають, яким чином проходять усі екскурсії – “галопом”. Пам’ятайте, як у відомому фільмі “Пригоди італійців”, гід на бігу показував італійцям пам’ятки міста. Ось і тут приблизно так. По жарі, яка виснажує, майже бігом, усе швидко, потім забудеш, де був і що бачив. З цієї причини краще всього подорожувати самостійно. Греція – країна європейська, цивілізована. Тут прекрасні дороги, частина з яких, зрозуміло, платна, але плата невелика близько 2-5 євро, проте якість покриття відмінна. Культура водіння є, а на бензозаправках самому взагалі робити нічого не потрібно. Віддаєш у вікно машини гроші, машину заправляють, стекло лобове протирають, ще і каву можуть принести. Тому можна сміливо брати на прокат машину і планувати маршрути, що я і зробила. Мені вдалося побувати на Афоні. Це одна з трьох частин півострова Халкідікі, чернеча республіка, огляд якої здійснюється з палуби корабля. Цікаво залучитися до древньої історії.
Халкідікі
Халкідікі

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Більш усіх запам’яталася поїздка в Салоніки. По приїзду в це найкрасивіше місто машину залишили на стоянці і далі пішки неквапом для того, щоб не пропустити нічого цікавого. А цікавого тут багато що. Недалеко від центральної міської магістралі розташована арка і ротонда знаменитого римського імператора Галерія.
Якщо ще пройти вперед, то можна вийти до Білої вежі (символу міста Салоніки). Колись, за часів правління турків, вежа була червоною. У ній розташовувалася в’язниця. Вже після переходу міста до греків вежу перефарбували, в’язницю ліквідувували. Тепер у вежі музей, можна забратися на саму вершину і побачити місто, воно немов на долоні. Тут же на набережній пам’ятник знаменитому Олександру Македонському.
Халкідікі
Халкідікі

Розмір оригіналу:   670x460
Тип: jpg   Дата:

Великий інтерес представляє собор Св.Димитрія. Власне в місті багато невеликих церков і капличок, адже греки народ віруючий і ця віра у них виховується з народження.
Якщо буде час, відвідаєте міський ринок. Свіжі овочі і фрукти, різного виду оливки, яких я налічила не менше семи.
Куди ще можна самостійно поїхати на Халкідіках? На території півострова є знаменита печера в селищі Петралона, де знайдені останки прадавньої людини і організований антропологічний музей.
Для молодих і активних людей є можливість відвідати нічні клуби в Нео Каліфеї, мабуть, самому тусовочному селищі на Халкідіках. На машині можна поїздити по навколишнім селищам, тим паче, що меж між ними практично немає, а для романтичних осіб, пар, які хочуть провести вечір з видом на море, є відмінний ресторанчик на самому кінці першого пальця Халкідіків – Кассандрі. Дуже затишно, а самі столики розташовані на гірській частині і перебуваючи тут, здається, що “висиш” над морем. На жаль, не пам’ятаю назви, але вид там прекрасний, власне, як і враження.
Якщо ви не боїтеся триваліших подорожей, то можна поїхати до гори Олімп, або побувати на Метеорах. Шлях до гори Олімп складає на автомобілі близько 5 годин. Можна поєднати цю поїздку із заїздом в місто Паралія Катерини. Це шубний рай. Тут велике число шубних магазинів. Для милих пані поїздка стане удвічі приємніше. А що стосується Олімпу, то шлях спочатку по серпантину в гори, а потім ще три години пішки на вершину гори. Машину залишають на майданчику біля підніжжя, а вгорі є кемпінг, де зручно розміститися на ніч. Тому цю поїздку краще запланувати на два дні.
Як подорожувати – самостійно або з гідом, вирішувати вам, але будь-яка подорож по Греції точно доставить масу позитивних вражень.

18 липня 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук