Греція і її дивовижні острови давно стали улюбленим місцем для багатьох туристів. Тут кожен почуває себе комфортно і випробовує на собі грецьку гостинність. Але, як у будь-якій країні, в Греції є правила етикету і звичаї, які варто взяти до відома.
Гостинність греків
У багатьох відношеннях Греція – це вільна країна, в якій норми поведінки схожі на ті, що прийняті по всьому світу. Але якщо копнути глибше, можна помітити багато особливостей.
Греки дуже теплі, привітні і гостинні люди. Якщо туристові повезе опинитися у будинку місцевого жителя, гостя приймуть як рідного. У особливій шані – пенсіонери, діти і жінки. Не можна сідати за стіл або входити в приміщення раніше, ніж це зробить представник старшого покоління.
Національні грецькі танці на вулиці
Національні грецькі танці на вулиці

Розмір оригіналу:   670x370
Тип: jpg   Дата:

Отримавши запрошення на обід в компанії греків, слід підготуватися. Танці – частина розваги під час їжі і спосіб розкрити свою душу. Не треба соромитися, оскільки тут хорошим тоном вважається бажання гостя приєднатися і потанцювати разом з греками. Місцеві жителі підбадьорюють іноземців і всіляко прагнуть допомогти їм.
Ще один нюанс – не просто великі, а величезні порції, які пропонують гостям. Якщо виникло відчуття, що з’їсти таку кількість їжі не вийти, краще сказати про це хазяйці заздалегідь. Можна також розділити одно блюдо з іншими: це вважається хорошим тоном. Інакше доведеться доїдати все, щоб не здатися погано вихованим гостем.
В якості подарунка хазяйці можна принести дороге вино, тістечка, квіти. Не варто дарувати недорогі вина, ножі і інші гострі предмети.
Правила спілкування з греками
При зустрічі в Греції міцне рукостискання є стандартним вітанням і для жінок, і для чоловіків. У гостях так само треба привітати і дітей. Після тривалішого знайомства жінки можуть вітати один одного обіймами і поцілунком в щоку, а чоловіки – поплескуванням по спині або плечу.
Грецький народ виражає емоції відкрито. Це стосується не лише мови, але і жестикуляції. Почувши гучну розмову на підвищених тонах, може здатися, що дві людини конфліктують і з’ясовують стосунки.
Насправді, причина криється в темпераменті народу, який відноситься до всього емоційно. Туристам слід уникати коментарів про таку практику спілкування і просто насолоджуватися особливостями грецького характеру.
Безпека
У Греції рівень злочинності не так високий, щоб відчувати страх за свою безпеку. У нічний час на вулицях тут спокійно гуляють навіть діти. Що стосується нічних клубів і барів, жінкам треба бути обачніше.
Бар в Греції вночі
Бар в Греції вночі

Розмір оригіналу:   670x370
Тип: jpg   Дата:

Небезпека виходить не від грецьких чоловіків, а від туристів з країн північної Європи. Якщо хочеться нічних розваг, краще провести час в ресторанах з традиційною грецькою музикою і в оточенні місцевого населення.
Правила поведінки в грецьких церквах
У Греції практично не знайдеш атеїстів. Релігія є невід’ємною частиною життя, а більшість свят і фестивалів носять релігійний характер. Поїздка в Грецію під час релігійних урочистостей стане незабутнім досвідом: місцеві жителі із задоволенням запропонують приєднатися до святкування.
Отже, як же поводитися під час відвідування церкви під час свят або екскурсій? Для грецького православ’я актуальне те ж саме, що і для нашого православ’я. Незважаючи на жару і туристичну мету поїздки, одягатися треба скромно.
Жінкам слід використовувати мінімум косметики, прикрити плечі і коліна. Варто виключити шорти (це стосується і чоловіків) і брюки. Єдина відмінність від наших церков – в Греції можна не покривати голову хусткою.

15 жовтня 2015

Автор:

Як поводитися в Греції: тонкощі етикету і правила поведінки Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук