Якщо в кредитних відносинах між вами і банком виникли проблеми, які не вдається вирішити шляхом переговорів, то можна врегулювати їх через суд. (Якщо у вас проблемы с приватбанком). Звернутися до суду може будь-яка сторона – як банк, так і позичальник, для цього потрібно лише написати позовну заяву і сплатити держмито. Судовий процес – це складна юридична процедура, розібратися у всіх деталях якої може тільки професіонал. Проте, можна дати кілька простих рекомендацій, як судитися з банком по кредиту, дотримання яких значно підвищить ваші шанси на успіх.

судитися з банком
судитися з банком

Розмір оригіналу:   1248x548
Тип: jpg   Дата:

Правило №1: документально фіксуйте кожен крок при спілкуванні з банком. Це правило стосується не тільки до судового етапу, а й до всього періоду відносин з банком по кредиту. Обов'язково зберігайте свій екземпляр кредитного договору, квитанції про платежі, листи від банку і т.д. Якщо ви ведете якісь переговори з банком, при кожному зручному випадку дублюйте їх письмовою заявою. Наприклад, якщо ви інформуєте банк про втрату роботи і просите його змінити умови платежів, оформите це у вигляді письмового документа – заяви про реструктуризацію або про надання банківських канікул.

Кожна така заява можна передавати в банк двома способами. По-перше, будь-який документ ви можете надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення. По-друге, ви можете віддати заяву особисто, але за умови, що банк поставить відмітку про прийняття на копії заяви і поверне копію вам. В кінцевому підсумку у вас на руках повинен залишитися якийсь документ, що підтверджує факт відправки або передачі заяви банку. Цей документ ви згодом зможете надати суду для підтвердження вашої позиції. Крім того, таким формальним підходом ви продемонструєте банку свою грамотність і готовність судитися.

Правило №2: подавайте в суд самі, а чекайте позову від банку. Якщо позичальник не може платити по кредиту, то, здавалося б, йому вигідно максимально швидко розірвати кредитний договір, щоб відсотки і штрафи більше не нараховувалися. Намагаючись добитися такого результату, позичальники іноді звертаються до суду з позовом про розірвання кредитного договору. Однак практика показує, що в абсолютній більшості випадків суд стає на сторону банку і відмовляє позичальникові. Таким чином, якщо позичальник починає судитися з банком за своєю ініціативою, для нього це не дає ніякого ефекту, крім витраченого часу і сил.

Судовий розгляд може початися, тільки якщо його ініціює банк на тій підставі, що кредитний договір був порушений з боку позичальника. В інтересах позичальника зробити так, щоб банк звернувся до суду якомога швидше, поки не набігли великі відсотки і штрафи. Однак серйозних механізмів впливу на банк в такій ситуації немає, залишається тільки на будь-які питання відповідати «все через суд» і не йти на переговори. Потрібно прийняти як даність, що саме банк вирішує, коли починати суд по кредиту. Проте, при грамотному захисті позичальник може використовувати судовий процес, ініційований банком, собі на користь.

Правило №3: тверезо оцінюйте свої сили, звертайтеся за допомогою спеціалістов.Прінціпіальная помилка багатьох позичальників полягає в тому, що вони думають, нібито у них вийде розжалобити, зачарувати чи умовити суддю. Насправді судовий процес – це формальна процедура, в якій виграє той, хто (грубо кажучи) надає більш грамотні документи. Які документи вважати «грамотними» – це окремий складне питання, причому відповідь на нього залежить від конкретного судді. Професійні адвокати іноді змушені переписувати документи прямо в суді, якщо вони бачать негативну реакцію судді на якісь аргументи.

Не потрібно сподіватися, що саме вам пощастить у протистоянні з юристами банку, які займаються кредитними справами протягом багатьох років. Якщо справа дійшла до суду, то, незалежно від суми вимог банку, вам необхідна консультація кредитного адвоката. Надалі можливі різні способи підключення адвоката – він може просто підготувати необхідні документи або ж представляти ваші інтереси безпосередньо в суді.

Відео: Як виграти суд з банком в Україні – пояснення юриста

19 квітня 2018

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук