правила укладання рюкзака
правила укладання рюкзака

Розмір оригіналу:   600x530
Тип: jpg   Дата:

Ви коли-небудь зважували свій рюкзак, який потім вам належало пронести декілька десятків кілометрів впродовж досить тривалого часу? Золоте правило кожного туриста – брати мінімум речей, адже, згідно із стандартами, під час тривалих походів, людині нормальної статури не варто нести більше 20-25% своєї ваги. Тобто людині, яка важить 60 кг варто обмежитися 15-кг рюкзаком.
Тепер давайте детальніше розберемося, якими будуть основні правила укладання рюкзака від 30 л (стандартний рюкзак туриста).
1. Усі легкі речі, пухове спорядження, а також спальний мішок слід зберігати в нижньому відділенні. На них складається важкий одяг (розміщувати його потрібно ближче до зовнішньої частини рюкзака). Намет, їжу і габаритні, важкі куртки необхідно укласти вище за плечовий рівень так, щоб вони знаходилися прямо у спини.
2. Дрібні, часто використовувані предмети зберігаються у відділенні в кришці (накидці, що закриває рюкзак), звідки їх можна без проблем дістати будь-якої хвилини.
3. Для підвищення обтічності, (це зменшує площу дії води і вітру на туристичний рюкзак), потрібно трамбувати в нього речі максимально компактно, залишаючи мінімум предметів для зберігання зовні на додаткових ременях.
4. Необхідно також рівномірно розподілити вагу у бічних кишенях.
5. Для зберігання речей можна використовувати компресійні пакети, а для спальника – гермомішок(сюди слід складати і інші речі, які легко всмоктують вологу).
Якщо укладений рюкзак тягне назад, значить, його центр тяжіння розташувався занадто далеко від цього ж центру на тілі людини, що несла його. В результаті поклажа давить на плечі, дає нерівномірне навантаження на усе тіло, що не лише перетворює шлях на тортури з точки зору комфорту, але і робить цей захід небезпечним на особливо складних ділянках. Висновок однозначний – рюкзак слід упакувати наново.
У ідеалі, центр тяжіння поклажі повинен розташовуватися ближче до спини, якщо можливо – на рівні плечей того, що несе, щоб трохи змістити центр тяжіння його тіла.
Врахуйте також і умови походу, оскільки легкий маршрут по горбистій або рівнинній місцевості вимагає розміщення центру тяжіння рюкзака трохи вище за рівень плечей.
На найскладніших ділянках маршруту (наприклад, пов’язаних з альпінізмом), рюкзак повинен знаходитися трохи нижче і ближче до центру тяжіння свого “хазяїна”. Тоді він підтримає невеликий нахил тіла людини вперед, що забезпечує йому найзручніше і стійкіше в цих умовах, положення.

30 вересня 2014

Автор:

Як правильно зібрати рюкзак? Оцінка: 4.43 з 5
Всього оцінок: 7
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук