Час йде, одна цивілізація змінює іншу, залишаючи архітектурні шедеври. На жаль, все піддається руйнуванню, і навіть Сім чудес Стародавнього Світу – не виключення. Тому їх доля сумна: майже усі вони зруйновані. Чудесами світу називають твори архітектури і мистецтва, які перевершують інші архітектурні споруди по красі, величним розмірам і неповторності.

У класичному списку чудес світу знаходяться:
  • Піраміда Хеопса. Створили єгиптяни в 2540 р. до н. е. Це єдине диво, що збереглося, з семи.
  • Висячі сади Семіраміди, створені вавилонянами в 605 р. до н. е., загублені через відсутність належного підходу до збереження, запустіння і повені.
  • Статуя Зевса в Олімпії, створена греками в 435 р. до н. е., загинула під час пожежі в 425 році.
  • Храм Артеміди в Ефесі, побудований греками і персами в 550 р. до н. е., був спалений фанатиком, який мріяв увійти до історії.
  • Мавзолей в Галікарнасі, створений працею карійців, греків і персів в 351 р. до н. е., був зруйнований в 13 столітті після масштабного землетрусу.
  • Колос Родос, встановлений греками між 292 і 280 рр. до н. е., незабаром рухнув в морі, переламавшись в районі колін. Так статуя пролежала майже 900 років, а потім була розібрана і продана арабами, що захопили Родос.
  • Александрійський маяк, побудований в IV столітті до н. е. греками, простояв майже 1000 років і повністю був зруйнований землетрусом.

Таким чином, було необхідно обрати нові доступні чудеса світу, щоб люди могли подорожувати і дивитися існуючі шедеври архітектури. Незалежна організація "New Open World Corporation" провела голосування. 90 мільйонів чоловік по всьому світу вибирали пам'ятники, які, на їх думку, гідні увійти до списку. Нові 7 чудес світу оголосили 7 липня 2007 року.

нові сім чудес світу
нові сім чудес світу

Розмір оригіналу:   5120x3544
Тип: jpg   Дата:

Велика Китайська стіна

Є безліч легенд про те, як зводили цю споруду. Досі деякі помилково думають, що люди, що будували стіну, поховані прямо в ній. Хоча під час будівництва дійсно загинуло більше мільйона чоловік. Велика Китайська стіна – найпротяжніша у світі архітектурна споруда, довжиною в 8851,8 км. Але ця споруда не цілісна, в стіні є розриви. Найвідоміша пам'ятка Китаю органічно вписана в ландшафт і є дійсно вражаючим видовищем.

Статуя Христа-Спасителя

У Ріо-де-Жанейро на вершині гори Корковаду височіє 38-метрова статуя Христа-Спасителя, символізуючого свободу бразильського народу. Саме будівництво монумента приурочене до 100-річної річниці незалежності Бразилії. Кошти на будову збирали усі жителі країни.

Тадж-Махал

Перлина мусульманського архітектурного мистецтва в Індії. Він зібрав в собі мистецтво індійців, персів, арабів. Символ Тадж-Махала – величезний білосніжний купол. Мавзолей-мечеть побудований в Агрі в XVII столітті за наказом падишаха Шах-Джахана за 22 роки на згадку про улюблену дружину Мумтаз-Махал, що померла при пологах. Усередині храму стоять усипальні шаха і його дружини. Недивно, що сьогодні Тадж-Махал вважається не просто видатним архітектурним пам'ятником, але і символом любові, саме цьому за нього отримано таку кількість голосів при відборі 7 нових чудес світу.

Колізей

Античний Колізей – символ Риму, його знакова пам'ятка. Цей амфітеатр – єдине європейське чудо світу. Спочатку в ньому проводилися гладіаторські бої. Колізей був зруйнований із-за нашесть варварських племен і землетрусів. Також деякі люди стали розтаскувати споруду по цеглі для будівництва своїх будівель або на пам'ять. Зараз Колізей охороняється як важливий архітектурний об'єкт.

Мачу-Пікчу

Так прозвали загублене місто, яке розташоване в Перу на висоті близько 2500 м над морем. Майже незаймана древня міська архітектура не постраждала від нападок іспанських колонізаторів. Архітектура міста захоплює чіткою структурою. Всесвітнє відкриття міста інків в небі сталося лише в 1911 році. Багато питань про Мачу-Пікчу досі залишаються таємницею.

Петра

Петра, що загубилася посеред пустелі в Йорданії, знаходиться над морем на рівні 900 метрів. Петра – столиця древніх царств Ідумеї і Набатеї. Її відкрив швейцарець на початку XIX століття. Головні пам'ятки Петри, "кам'яного міста", – видовбані в скелях червоного піщанику склепи і скельний храм-мавзолей Ель-Дейр, що зберігає легенди про незлічені скарби.

Чічен-Іца

Легендарним місто Чічен-Іца в Мексиці – спадщина цивілізації майя. У місті є 24-метрова піраміда – Храм Кукулькана, який складається з 365 східців, як рік, що складається з 365 днів. Природний колодязь, що знаходиться там, – Священний сенот – з глибиною 50 метрів, раніше служив для обряду жертвопринесень. Досі невідомо, чому жителі Чічен-Іци покинули місто.

Та все ж, чому Чудес світу саме сім? Перший список складали древні греки. Для них ця цифра була священним числом Аполлона, покровителя мистецтва. Вона означає завершеність і досконалість в уявленні древньої цивілізації.

Раніше ми також писали про чудеса світу, які поступово зникають з лиця планети та про

1 серпня 2019

Автор:

Як вибирали нові чудеса світу Оцінка: 1.00 з 5
Всього оцінок: 1
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук