Перші кроки в туризмі розпочинаються з того, що ми намагаємося роздобути усе необхідне спорядження у знайомих, досвідченіших туристів. Як правило, «займ» здійснюється у вигляді рюкзака, намету або іншого спорядження. Наступного року, якщо подорожі набули інтересу, то звичайно кожен початкуючий турист здійснює заздалегідь походи по магазинах у пошуках намету або рюкзака.
як вибрати намет для туриста
як вибрати намет для туриста

Розмір оригіналу:   670x370
Тип: jpg   Дата:

Перше питання, яке для нас стає важливим і найголовнішим : пошук хорошого намету. Причому, цей намет повинен нести в собі певні функції, адже відпочивати або подорожувати можна в абсолютно різну пору року. Яка фірма найбільш затребувана, на що необхідно звернути увагу при виборі туристичного намету? Спробуємо відповісти на ці і деякі інші питання перед тим, як ми прийдемо в магазин.
Вимоги
Як ми казали вище, необхідно звернути увагу на вимоги до намету:
  • по-перше, скільки людей знаходитиметься в наметі
  • по-друге, для якого виду туризму підходить намет: для складних проходжень перешкод в екстремальних умовах або для просто виїзду на природу на один день або декілька діб
  • по-третє, які погодні умови очікуються під час відпочинку.
Перший варіант намету – класичний. Цей вид намету може бути розрахований на різну кількість людей, тут вибір тільки за Вами. В цілому вага наметів класичних залежить від місць. Спорядження складається з: внутрішньої частини, тенту, каркаса. Чим більше намет, тим більша кількість людей знадобиться для його перенесення.
Хотілося звернути увагу на те, що одномісних наметів сьогодні дуже мало, а знайти такий екземпляр складно. Одномісний намет відрізняється від двомісного вагою приблизно на 500-800 грам. У будь-якому випадку навіть для однієї людини кращим варіантом буде двомісний намет, останній і купляється найчастіше.
намет для туриста
намет для туриста

Розмір оригіналу:   670x370
Тип: jpg   Дата:

Велике поширення сьогодні знаходять намети тримісні або «2+1». Тут дві людини почувають себе цілком комфортно, а ось три людини вже упритул. Цілком відмінний варіант такого намету підійде для сім’ї, тобто: мама, папа, дитина.
Намети для різних типів туризму
Розглянемо намети для різних типів туризму. Для недовгого відпочинку впродовж декількох днів за сприятливих літніх умов підійде намет одношаровий. Він коштує недорого і цілком підійде для літнього відпочинку. Якщо до місця відпочинку передбачається доїхати на машині, то кемпінговий намет цілком підійде. Намет для автотуризму просторий, комфортний, захистить від несприятливої погоди, вітру і тому подібне, але, на жаль досить важкий, що б нести його вручну.
Зверніть увагу на вагу намету. Намет для пішого походу має бути відносно легким, інакше вже на першому схилі Ви не зможете пересуватися, оскільки окрім намету доведеться нести багато спорядження і речей. З іншого боку, «ручний» намет не має бути маленьким, адже провести дві-три ночі як «оселедці в банці» – ще куди не йшло, але два – три тижні тулитися в двомісному наметі утрьох – досить складно.
Окрім ваги намет має бути комфортним, зручним. Краще всього на усі випадки туризму підійде двошаровий намет. Такий виріб допоможе пережити сильний вітер або град, але і з іншого боку завдяки стійкому кольору допоможе сховатися від яскравого сонячного світла у разі потреби. Крім того, двошарові намети найчастіше споряджені спеціальними москітними сітками, тому нашестя комарів Вам буде не страшно.
Якщо за прогнозом погоди під час Вашої подорожі очікується шторм і сильний вітер, то радимо придбати намет із спеціальними штормовими стягуваннями, які допоможуть намету утриматися на землі навіть коли буде досить сильний вітер.
Опади
Згідно з міжнародними нормами, середній показник водостійкості має бути у намету не менше 1500 мм водяного стовпа. Ідеально, якщо вищезгаданий показник не менше 2000-5000 мм водяного стовпа.
Дуги
Спеціальні дуги, які використовуються для стійкого положення намету, мають бути стійкими, виготовленими з нержавіючого матеріалу або фіберглассу (у дешевших наметах).
Тамбур
У багатьох наметах є «тамбур». У ньому зручно укладати речі, роззуватися (особливо, якщо дощ на вулиці) і взагалі почуваєш себе набагато комфортніше. Деякі туристи в зимовий період часу навіть готують їжу на газовому пальнику в тамбурі.
Існує декілька видів наметів, вони розділені між собою серіями, тобто підрозділяються за основними призначеннями, ось, найпопулярніші серед провідних виробників туристичного спорядження :
  • Adventure або Profi (найдорожчі і професійні намети)
  • Outdoor (найдешевші і простіші намети)
  • Extreme (намети, призначені для екстремального відпочинку)
  • Lite (легкі по вазі намети, підійдуть для літнього відпочинку)
Це були, мабуть, найосновніші рекомендації по вибору наметів. Звичайно, існують ще інші види наметів, але вони більше профільні і рідко використовувані (наприклад, армійський намет, намет – шатер і деякі інші).

26 жовтня 2016

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук