Ця вічна тема хвилює багатьох, охочих подивитися Стамбул. Отже, перше, про що потрібно потурбуватися, це житло. Готель необхідно вибрати в історичному центрі міста, в районі Султанахмет. Це, мабуть, найзручніше розміщення, оскільки в цьому окрузі в кроковій доступності знаходиться безліч музеїв, пам’ятників, палаців, парків і скверів, які так притягають туристів.
Знайомство із Стамбулом краще всього починати з оглядової екскурсії по місту на комфортабельному автобусі. Екскурсія продовжиться майже пів дня. Але можна заощадити майже в три рази і скористатися двоповерховим автобусом з відкритим верхом. Маршрут автобуса починається від площі Султанахмет. Він проходить по європейській частині Стамбулу, через знаменитий Босфорський міст. Під час поїздки можна побачити усі основні пам’ятки міста, помилуватися його затоками, набережними, мостами, палацами і мечетями. По ходу руху автобус робить зупинки. Можна виходити, оглядати пам’ятки і продовжувати поїздку на іншому такому ж автобусі. Вони йдуть один за одним з невеликим інтервалом. Не забудьте скористатися аудіогідом. Через 2 години автобус повертається на площу. Квиток дійсний 48 годин.
поїздка по Стамбулу
поїздка по Стамбулу

Розмір оригіналу:   670x455
Тип: jpg   Дата:

Прямо навпроти зупинки – Собор Святої Софії. Це, мабуть, одна з головних пам’яток Стамбулу. Заснована ще в IV ст. як християнський храм. У XV ст. було перетворена на мусульманську мечеть Айя-Софія. Були замазані вапном лиця християнських святих. Добудовані мінарети, вівтар перенесений відповідно до напряму на мекку. Першу молитву в славу Аллаха вимовив сам султан Мехмед II. У XX ст. за указом президента Ататюрка мечеть стає музеєм. Дуже цікаво бачити одночасно і лиця Богородиці, що збереглися, і вислови з Корану в камені. Айя-Софія – це символ християнської і ісламської культур.
Стамбул
Стамбул

Розмір оригіналу:   670x455
Тип: jpg   Дата:

Навпроти Собору Святої Софії знаходиться вхід в підземний музей Цистерни Базиліку – древнє водосховище, що збереглося з візантійських часів. Це водосховище більше схоже на розкішний палацовий комплекс з незвичайно красивими колонами, які підтримують величезні зведення даху.
Від Собору Святої Софії до Блакитної мечеті всього 5 хв. ходьба. Ця унікальна споруда була побудована в XVII ст. Собор названий так через велику кількість керамічної плитки блакитного кольору усередині мечеті. Замість традиційних 4-х мінаретів помилково були зведені 6. Вікон дуже багато і прикрашені вони різноколірними мозаїками з венеціанського скла. Розташована Блакитна мечеть на домінуючій висоті і дуже добре видна звідусіль. Не даремно її називають візитною карткою Стамбулу.

Поряд з Мечеттю знаходиться Іподром, де можна безкоштовно оглянути прадавні пам’ятники Стамбулу, привезені сюди з усього світу. Це і Єгипетський обеліск, якому більше 4 тис. років, і обеліск Костянтина, і Зміїна колона. У IV ст. тут проходили спортивні змагання, гладіаторські бої, кінні перегони. Іподром вміщував близько 100 тис. чоловік.
Недалеко від Іподрому розташувався Палац Топкапи - ще одна пам’ятка Стамбулу. У перекладі з турецького означає “гарматні ворота”. Палац призначався для турецьких султанів. Там вони жили і правили імперією більше 400 років. Туди ж був перенесений гарем. По двориках цього палацового комплексу можна гуляти цілий день. Цікаво буде зайти в музеї фарфору, зброї, коштовностей, гарем. На території Топкапи є невелике кафе, де можна підкріпити свої сили і помилуватися дивовижною панорамою Мармурового моря.

На території Топкапи знаходиться церква св. Ірини, якій вже 1700 років. Тут же в західній частині першого дворика – Стамбульський Археологічний музей. У усіх музеях пропонують свої послуги екскурсоводи. Але краще придбати аудіогід. Це значно дешевше і зручніше.
Якщо від площі Султанахмет спуститися по одній з вузьких вуличок до набережної, то усього через яких-небудь 15-20 хвилин можна виявитися на Галатскому мосту. Там можна спробувати свіжозловлену і прекрасно приготовану рибку, випити каву по-турецьки або сподіваюся, відпочити і помилуватися видом на затоку Золотий Ріг і Босфор. Це смачно і недорого.

18 липня 2014

Автор:

Як відпочити в Стамбулі дешево? Оцінка: 4.50 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук