У Єгипті з гробниці Тутанхамона вперше з 1922 року для проведення реставраційних робіт витягнута велика позолочена труна хлопчика-фараона.

труна Тутанхамона
труна Тутанхамона

Розмір оригіналу:   992x667
Тип: jpg   Дата:

Як повідомляє Ahram Online, йдеться про найбільшу з трьох трун Тутанхамона, виявлених в гробниці цього фараона. Вони були встановлені одна в одну. Найменша з них виготовлена з чистого золота.

Дві інші труни виконані з дерева, але покриті тонким шаром золота. Маленький і середній саркофаги ще в 1922 році були витягнуті з гробниці і перевезені у Великий Єгипетський музей в Гізі.

Опісля майже століття до них приєднається і велика труна. Її відправили на реставрацію, яка займе не менше восьми місяців. Потім труна буде виставлена в музеї.

Як повідомила Ейсса Зідан, глава проекту, при черговому обстеженні в позолоченому шарі були виявлені тріщини. Рішення про проведення реставраційних робіт було схвалене постійним Комітетом у справах старовини Єгипту.

Відреставрована труна буде представлена публіці в 2020 році. Уперше за минуле століття саркофаги Тутанхамона знову опиняться поруч.

Додамо, що артефакт витягнули з гробниці Тутанхамона і перевезли в майстерню під строгим наглядом археологів і із застосуванням жорстких заходів безпеки.

1 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук