подорож по Нілу
подорож по Нілу

Розмір оригіналу:   640x360
Тип: jpg   Дата:

У Єгипті відпочивали не вперше. І цього разу їхали з твердою метою – поїхати в круїз по Нілу. Знайомі порекомендували турагентство Saif Tours, яке організовує екскурсії по усьому Єгипту. Ми зв’язалися з директором, Тамером, безпосередньо, обговорили усі питання, які торкаються нашої поїздки. Нам надали досить інформації, і ми без роздумів забронювали квитки.
Подорож з Луксора до Асуана
Подорож з Луксора до Асуана

Розмір оригіналу:   640x360
Тип: jpg   Дата:

Нарешті наша поїздка почалася. У призначений час за нами приїхала машина і ми відправилися в дорогу. Нашою першою зупинкою був Луксор і знайомство з ним. Першим, що ми побачили в місті живих, був дуже красивий староєгипетський храм, або комплекс Карнака, який присвячений богові сонця Амон-Ра, його дружині і синові. На вході нас зустрічала статуя Рамзеса II, фігура його дружини і рівний ряд сфінксоподібних баранів, що є символами бога Ра. Дуже запам’яталася величезна фігура жука-скарабея, є легенда, що якщо тричі обійти її, то збудеться одне бажання. Із західного боку перед нами височіли колоси Мемнона, дві двадцятиметрові сидячі кам’яні фігури, які колись охороняли вхід в храм Аменхотепа III, а ще Долина царів, де покояться фараони. Тут можна дізнатися про побут і подвиги похованих тут фараонів. Ще в місті мертвих є усипальня дружин фараонів і інших поважних жінок. Віддалік від усіх височіє архітектурне диво – храм Хатчепсут.
Луксор
Луксор

Розмір оригіналу:   640x360
Тип: jpg   Дата:

храм Хатчепсут
храм Хатчепсут

Розмір оригіналу:   640x360
Тип: jpg   Дата:

Закінчивши таку цікаву і захоплюючу екскурсію, ми відправилися на корабель, що вже чекав нас. Він виявився дуже великим, каюти як номери в готелі. Тут можна було знайти і ресторан, і бар, а також басейн, прямий просто неба.
У другий день нашої подорожі ми допливли до міста Едфу, в ньому знаходиться храм бога-сокола Хору, з величезними статуями соколів на вході. Усі стіни храму прикрашають зображення богів, оповіданнями про жертвопринесення, з письменами, які розповідають про помсту Хору за смерть свого батька.

храм бога-сокола Хору
храм бога-сокола Хору

Розмір оригіналу:   640x500
Тип: jpg   Дата:


Далі зупинка, Храм Ком-Омбо, що складається із з двох частин : правою – присвяченою Себеку, бог родючості з головою крокодила, і лівою – присвяченою Хору, сонячному богові війни з головою сокола. На стінах храму вигравійовані медичні інструменти, з -за яких з’явилася теорія, що древні єгиптяни уміли опят лікування. Ще на території святилища є великий колодязь, який сполучений з Нілом і називається “ніломер”. Єгиптяни вважали, що чим більше в колодязі води, тим багатіше буде урожай.

Храм Ком-Омбо
Храм Ком-Омбо

Розмір оригіналу:   640x360
Тип: jpg   Дата:

Ще одна з наших екскурсій була відвідуванням Нубійського селища, там ми спостерігали побут, проживання і працю місцевих поселень. Нубійське селище складається з глиняних будиночків, забарвлених в різні кольори, тут можна побачити яскраво-жовті, рожеві або блакитні будинки. Місцевий народ зустрів нас веселими посмішками. Почастували ароматним м’ятним чаєм, нагодували солодощами, пропонували кал’ян покурити, сувенірчики купити і сфоткаться з живим крокодилом на пам’ять.

Асуанська гребля
Асуанська гребля

Розмір оригіналу:   640x360
Тип: jpg   Дата:


Тільки на третій день подорожі ми допливли до Асуана, і там нам трапилася нагода ознайомитися з найбільшою місцевою гордістю – Асуанською греблею. Гід розповів, що греблю побудували в 60-х роках. За греблею простилає штучне озеро Насера, яке є запасом життєво важливої рідини і притулком для нільських крокодилів. Нам пощастило побувати і в Асуанському гранітному кар’єрі, в якому ще за часів фараонів збудували обеліски. Центральний “експонат” кар’єру – незавершений обеліск королеви Хатчепсут – самої владної жінки, яка правила за часів фараонів. Уздовж Нілу розкидана велика кількість островів, на яких знаходяться такі пам’ятки як, храм богині Ісіди, Ботанічний сад і ще багато інших і не менш цікавих. Допливти до цих чудес можна лише на фелюках, невеликих корабликах.

Подорож по річці Ніл
Подорож по річці Ніл

Розмір оригіналу:   640x360
Тип: jpg   Дата:


На цьому наша захоплююча туристична подорож закінчилася, і ми, задоволені, з масою вражень відправилися назад по своїх готелях.

16 листопада 2014

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук