Стоунхендж
Стоунхендж

Розмір оригіналу:   294x201
Тип: jpg   Дата:

З давніх часів учені ломають голову над загадками мегалітичних споруд – древніх конструкцій з величезних кам’яних брил. І найзнаменитішою і вражаючою такою спорудою є Стоунхендж – найбільший археологічний пам’ятник на Солсберійскій рівнині в графстві Уілтшир в Англії.
Це більше вісімдесяти кам’яних брил, розташованих у вигляді кола, з деякими спорудами в центрі. Радіовуглецевий аналіз показав, що Стоунхенджу більше чотирьох тисяч років. Залишається абсолютно незрозумілим, яким чином древні люди зуміли перемістити ці велетенські і дуже важкі камені (до 7,5 метрів в довжину, вагою більше 50 тонн), і звідки вони їх взагалі узяли – навколо рівнини, каменоломень немає.
Найближче місце, де взагалі зустрічається такий вулканічний туф, піщаник і вапняк – це Уельс у Бристольскої затоки, але до нього більше 200 кілометрів. І навіть там брили навряд чи могли бути здобуті: швидше за все, їх привезли з кам’яного кар’єру на сході Уельсу, за 380 км.
загадка Стоунхенджа
загадка Стоунхенджа

Розмір оригіналу:   292x201
Тип: jpg   Дата:

Навіть сьогодні це було б нелегке завдання. Для людей, що жили за 25 віків до нашої ери, вона виглядає просто немислимою. Але факт залишається фактом: камені височіють на рівнині.
Призначення споруди, швидше за все, культове – це місце шанування мертвих і поклоніння сонцю. Але не виключено, що ритуальні спалювання і поховання Стоунхенджа, залишки яких знайдені археологами – справа рук пізніших жителів цих місць, які не мали ніякого відношення до будівництва, і для яких цей кромлех був не меншою загадкою, ніж для сучасних людей.
В різний час загадка Стоунхенджа викликала глибокий інтерес. Висловлювалися численні припущення про тих, хто і навіщо побудував Стоунхендж, але жодне з них не виглядає достовірним.
камені Стоунхенджа
камені Стоунхенджа

Розмір оригіналу:   204x247
Тип: jpg   Дата:

Так, гіпотеза Ініго Джонса про те, що Стоунхендж у Великобританії побудували римляни, що прийшли з Юлієм Цезарем, викликає великі сумніви із-за очевидної нераціональності роботи по тяжко важкій доставці велетенських каменів на величезні відстані – адже римляни ніколи не виконували таких недоцільних робіт. І де вони могли узяти в ті часи тисячі рабів для цієї мети – адже два тисячоліття тому для роботи на Стоунхенджі потрібно було б зігнати туди усе населення британських островів!
Нічого дивовижного немає в тому, що деякі вважають таємничими будівельниками прибульців з іншої планети. Втім, це припущення ще менш реалістично, чим усі інші.
Загадка Стоунхенджа обросла легендами і міфами – так, прародителі сучасних британців вірили, що ці камені переніс на рівнину легендарний чарівник Мерлін для якихось своїх загадкових цілей. Але учені все ж вважають, що не чаклун, ні інопланетяни тут ні при чому. Швидше за все, древні люди дійсно витратили багато десятків років, працюючи тисячами, щоб спорудити це дивне чи то святилище, чи то обсерваторію.
Сьогодні Стоунхендж у Великобританії відвідують багато тисяч туристів зі всього світу, а споруда занесена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Під час реставрації початку 20 віків камені залили бетоном, зміцнивши їх підстави, і зробивши Стоунхендж ще довговічнішим, і здатним простояти на Солсберійскій рівнині ще не одну тисячу років.

6 вересня 2015

Автор:

Загадка Стоунхенджа Оцінка: 4.75 з 5
Всього оцінок: 4
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук