Перші глиняні воїни були виявлені у межах некрополя в 1974 році. Масштабні розкопки проводилися з перервами з 1978 по 1986 роки. Нині археологічні роботи тривають, але приголомшливу людську уяву глиняну армію у повному складі може споглядати будь-хто, з бажаючих. Фігури стоять в склепах на відстані 1,5 км від гробниці грізного імператора.

Кожна глиняна фігура має зріст 2 метри і важить 300 кг. Всього таких фігур налічується 8 тисяч. Примітне те, що усі статуї мають абсолютно різні риси. Жодна особа не схоже на іншу. Це перевіряли за спеціальною комп'ютерною програмою, але та не знайшла схожості. Людські риси, відбиті на глині, – різні. Неначе це живі люди, а не безликі фігури.

Тепер уявимо, скільки треба було витратити праці і притягнути людей, щоб створити таку кількість величезних глиняних статуй. Викликає ще питання той факт, що в той далекий, покритий романтичним серпанком час, взагалі було не прийнято ховати владик із скульптурами. Разом з покійним лідером в могилу клали трупи його підданих. Причому процес умертвіння проходив дуже гуманно.

Обличчя теракотових скульптур абсолютно різні
Обличчя теракотових скульптур абсолютно різні

Розмір оригіналу:   512x416
Тип: jpg   Дата:

Людей не різали як свиней, і приречені не кидалися в жаху по закритому приміщенню, оголошуючи повітря жахливими криками. Навпаки, померти разом з владикою вважалося великою честю. Древні люди вірили в замогильне життя, а тому мріяли потрапити в царство тіней разом зі своїм лідером, якому вірно служили за життя.

Кожен з наближених випивав чашу вина, в якій знаходилася велика доза миш'яку. Після цього помирав з посмішкою на вустах і щастям в погляді. Такий спосіб умертвіння був доведений вже у наш час. У численних людських останках, знайдених в гробницях, фахівці виявили величезну концентрацію миш'яку. Так що тепер зрозуміло, як помирали придворні і численні дружини грізних владик.

За логікою речей Цинь Шихуанді повинен був забрати на той світ живих людей, але він чомусь обмежився глиняними скульптурами. Пояснюється це просто. Численні війни виснажили країну, а населення значно зменшилося. Людей стало мало, і імператор не став практикувати масове умертвіння. Адже він думав не лише про свої амбіції, але і про майбутнє країни. Тому і був знайдений такий оригінальний вихід.

Вважалося, що глиняні фігури набудуть душ, і представлятимуть грізну армію в тих краях, в яких опиниться імператор після своєї смерті.

Люди поряд із скульптурами теракотових воїнів
Люди поряд із скульптурами теракотових воїнів

Розмір оригіналу:   512x390
Тип: jpg   Дата:

Висота кожної скульптури досягає 2-х метрів, вага дорівнює 300 кг

31 липня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук