Сучасне поняття захисту житла набагато ширше, ніж тільки охоронна і пожежна сигналізація, якими раніше воно обмежувалося. Не менш важливим елементом охоронних систем тепер є контроль, управління системами життєзабезпечення квартири або частки будинку. Несправність електропроводки або прорив каналізації, витік газу або системи водопостачання можуть завдати збитку більше, ніж від проникнення у будинок квартирного злодія, яке теж допускати не варто.

На щастя, сучасне устаткування допомагає розв’язати проблему усебічного захисту житла. Розглянемо, приміром, таку серйозну і, на жаль, таку поширену проблему як протікання води. Добре знайома усім ситуація – до надмоклих знизу шпалер і меблів, зіпсованої підлоги, замикання проводки і інших ушкоджень додаються сусіди нижніх поверхів з актами про заподіяний збиток.
Причин протікань немало. Це можуть бути помилки в монтажі водопроводу і каналізації, безграмотна, недбала робота некваліфікованих виконавців, що не утрудняють себе дотриманням елементарних норм і правил. Нерідко підводять неякісні комплектуючі, причому вибір найдорожчих з них зовсім не гарантує, що Ви позбавлені від браку, підробок або просто не дуже відповідних Вам деталей. Краще рішення в цій ситуації – доручити вибрати комплектуючі досвідченому фахівцеві, який не раз стикався з подібними проблемами.

Якісні комплектуючі і кваліфікована робота знижують ризик протікань, але не можуть все ж виключити елементарний знос деталей і, головне, людський чинник – забудькуватість, недбалість, абстрагованість, помилки.
У будинках сучасного типу передбачені деякі заходи пасивного захисту від протікань. Звичайно це певна гідроізоляція в кухні і ванні, яка захистить Ваших сусідів, якщо перевернено відро з водою або, забувши, що ванна наповнюється, Ви все ж досить швидко відреагували на хлюпаючі звуки. Проте аварійні ситуації можуть виникнути, тоді, коли нікого немає удома, протікання може тривати тривалий час. В цьому випадку пасивні методи захисту працювати не зможуть. Звичайно, страхування житла від такого роду ситуацій полегшує ремонт, але набагато простіше не допустити протікання, використовуючи активні види захисту, ніж боротися з наслідками.

Суть активного захисту в постійному відстежуванні стану системи водопостачання і автоматичному перекритті подачі води у разі потреби. Відстежування стану робиться за допомогою спеціальних датчиків, встановлених там, де в першу чергу з’явиться вода при протіканні, а перекриття здійснюється замочним механізмом, розташованим на вході у Вашу гілку системи водопостачання.
Ринок, як завжди, пропонує немало видів активних захисних систем, і також, як завжди, зробити правильний вибір не дуже просто. Доводиться враховувати масу тонкощів, дрібниць, які мають немаленьке значення. Скажімо, Ви повинні вибрати, що вважати за краще – кульові вентилі, які поступово, впродовж 3 – 8 секунд перекривають воду, або електромагнітні заслінки, що проробляють це майже миттєво, але при цьому виникає гідроудар, який при досить великому натиску може бути сам причиною протікання. І потрібно врахувати ризик відмови такого типу пристроїв, якщо в результаті аварії відключиться електрика. Існують і інші моменти, які потрібно враховувати при виборі найбільш надійної системи, якнайкраще відповідної для конкретного будинку або квартири.

Наочно показати, яким вимогам повинна задовольняти сучасна система активного захисту від протікань, зручно на прикладі системи Нептун. Знайомлячись з новим пристроєм, логічно почати з його конструкції і загальних характеристик. Основою цієї системи є контролер, що вдало поєднує мініатюрність і функціональність.
система захисту від протікання води *Нептун*
система захисту від протікання води *Нептун*

Розмір оригіналу:   670x490
Тип: jpg   Дата:

Важливою особливістю системи “Нептун” є наявність біля входів і виходів приладу спеціального регулятора чутливості датчиків. Адже в одних випадках потрібна реакція буквально на краплю, а в інших – спрацьовування повинне відбуватися лише при реальному витоку, ігноруючи підвищену вологість повітря або конденсат.
Самі датчики – це диски з чутливими елементами у вигляді контактних доріжок на обох площинах. Датчики мають по три двохконтактні роз’єми, тобто можна підключити їх паралельно скільки завгодно, купивши потрібну кількість понад стандартну комплектацію.
Система «Нептун» самодостатня, для неї не потрібні спеціальні налаштування або програми. Для перевірки працездатності системи після включення води можна провести мокрим пальцем по контакту датчика, і тут же контроллер сформує сигнал протікання, включить звук і видасть команду замочним механізмам. Приблизно за 4 секунди вода перекривається. Автоматичного підключення води не буде навіть при сухих датчиках. Відкрити воду можна тільки кнопкою на контроллері. Але і примусове відкриття не запрацює при мокрих датчиках. Тобто система «Нептун» є високо надійною.
Треба відмітити, що її вартість навряд чи перевищує витрати на ліквідацію наслідку протікання води. Висновок з вищесказаного дуже простий – не сподівайтеся, що Вам повезе, що усі неприємності Вас минуть. Захистіть своє житло за допомогою системи «Нептун».
И напоследок хотелось бы обратить ваше внимание на интернет магазин систем защиты от протечки воды «Нептун – Специальные Инженерные Системы», в котором можно найти все необходимые датчики и приспособления для защиты вашего дома и офиса от аварийных ситуаций. Также в магазине Нептун широкий выбор беспроводных систем защиты от протечки воды серии «Бугатти ПроВ», которые характеризуются своей надёжностью и широким спектром применения.

11 вересня 2015

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук