Один з найстаріших і найбільших зоопарків світу знаходиться у Фінляндії.
Коркеасаарі (“високий острів” в перекладі з фінського) – це острів в Хельсінкі, на якому і розташований один з найбільших зоопарків нашої планети, а вже про його популярність і популярність в самій Фінляндії і говорити не доводиться.
Острів здавна був популярним місцем відпочинку, а із запуском в 1865 році порома з центру Хельсінкі – і поготів. Розвиток цього місця став питанням часу. І дійсно: в 1884 році тут відкрився ресторан Pukki, за столиками якого ви можете пообідати і в наші дні, а через ще п’ять років лейтенантом Августом Фабриціусом на острові був заснований зоопарк. Першими в ньому оселилися білі і бурі ведмеді.
білий медведь у зоопарку
білий медведь у зоопарку

Розмір оригіналу:   680x510
Тип: jpg   Дата:

Популярне місце, велика територія (близько 22 гектарів) – усе складалося вдало, і кількість мешканців зоопарку швидко росла. Через рік тут вже було 90 тварин 40 різних видів. Через 35 років після заснування це звірине царство налічувало більше 600 вихованців (приблизно 70 видів птахів у тому числі). Потім, в 1919 році, цей зоопарк став власністю міста.
І навіть з урахуванням того, що перевага тут віддається тим тваринам і птахам, які комфортно почувають себе в гористих скандинавських ландшафтах (так, ви не зустрінете тут слонів і жирафів), різноманітність представлених видів дуже вражає. Цифри говорять самі за себе: 200 різних видів (20 з них відносяться до тих, що вимирають), близько 2000 тварин.
Територія зоопарку розбита на декілька тематичних павільйонів: Північної Америки, Амазонії, Африказії, Австралії, плато Монголії і інші. Тут представлені майже усі кліматичні зони.
Вутка Мандарин
Вутка Мандарин

Розмір оригіналу:   680x454
Тип: jpg   Дата:

Відвідувачів зачаровує яскраве оперення екзотичних пташок, виразні гримаси мавп, гуркіт води в штучних водоспадах і безліч зелені навкруги (розташований тут же ботанічний сад прекрасно доповнює це царство звірів). У просторих вольєрах прогулюються дикі коні і газелі, бізони і верблюди, на спеціально спорудженій скелі заввишки 20 метрів пустують гірські козли. Змії, павуки, ящірки, сови, пугачі, грифи.
І, звичайно ж, місцева гордість зоопарку в Хельсінкі – великі кішки. Ще у кінці XIX століття сюди завезли перших снігових барсів, які і стали символом зоопарку. Нащадки тих звірів до цього дня живуть в Коркеасаарі. А окрім них ще леви, тигри (у тому числі амурські), леопарди, манули, європейські дикі кішки.
Барс
Барс

Розмір оригіналу:   680x510
Тип: jpg   Дата:

До речі, якщо ви хочете побачити саме їх, врахуйте, що після обіду вони швидше за все спатимуть, сховавшись в затишних місцях в глибині вольєрів. Проте двічі в рік (зазвичай у вересні) зоопарк запрошує прихильників сімейства котячих на ніч кішок, коли ви зможете помилуватися на їх вечірні ігри (захід проходить з 16:00 до 24:00, врахуйте також, що в ці дні вдень зоопарк закритий).
Працює Коркеасаарі круглий рік, тільки в різний час : жовтень-березень – з 10:00 до 16:00, у вересні і квітні – з 10:00 до 18:00, а в період травень-серпень – з 10:00 до 20:00. Переддень Різдва (24 грудня) – вихідний.
Добратися сюди можна на автомобілі: по трасі 170, потім завернете з неї на острів Kulosaari, а далі по покажчиках (Korkeasaari, Zoo) до безкоштовної парковки. Чи на метро (від нього доведеться пройти пару кілометрів), автобусі і річковому трамваї (на жаль, останнє доступно тільки з травня по вересень).
Втім, як би ви сюди не добиралися, ви не пошкодуєте про час, витрачений на дорогу (влітку на річковому травайчику – всього 15 хвилин, власне), адже Коркеасаарі – це дійсно затишне місце Фінляндії, створене з любов’ю до тварин і з турботою про відвідувачів.

24 грудня 2013

Автор:

Зоопарк в Хельсінкі – один із найдавніших у світі Оцінка: 4.00 з 5
Всього оцінок: 2
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук