Більше 50 тисяч жителів на Канарських островах Іспанії виступили проти моделі масового туризму, яка, за їх словами, поширилася по усьому Атлантичному архіпелагу.

Протестуючі хочуть обмежити кількість туристів і присікти те, що вони називають "неконтрольованим розвитком", шкідливим для довкілля і жителів. Вони підкреслюють, що не виступають проти індустрії туризму, яка складає 35% економіки Канарських островів.

протести проти туристів на Канарських островах
протести проти туристів на Канарських островах

Розмір оригіналу:   1199x525
Тип: jpg   Дата:

У 2023 році сім основних островів відвідали 13,9 мільйона туристів. За офіційними даними, це приблизно в шість разів більше, ніж населення островів в 2,2 мільйона чоловік.

На туристичну індустрію також доводиться 40% робочих місць на архіпелазі.

Найбільшими ринками збуту для островів є Великобританія і Німеччина, хоча вони також є популярним напрямом для жителів материкової частини Іспанії. Туристів притягають пляжі Канарських островів і щедре сонце круглий рік.

В суботу по усьому архіпелагу пройшли вуличні протести. У Санта-Крус-де-Тенеріфе, столиці найбільшого острова Тенеріфе, демонстранти тримали плакати з написами "Турист – поважай мою землю"! і "У нас є межа".

"Основна проблема полягає в тому, що на острові непримиренна модель масового туризму… упродовж десятиліть це просто руйнує острів … і життя тутешніх жителів ", – заявила журналістам AFP протестуюча Лідія Моралес.

"Ми відчуваємо, що нас відштовхують, наші пріоритети не беруться до уваги, – сказала вона, додавши, що політики "більше зосередилися" на будівництві туристичних комплексів і готелів.

Вуличні мітинги також пройшли в суботу в деяких частинах материкової частини Іспанії.

Демонстранти заявляють, що хочуть стійкої моделі, що враховує дію на довкілля, таку, як нестача води в умовах потепління клімату, і яка чинить менший тиск на витрати і житло.

За даними Національного інституту статистики (INE), в 2023 році 34% мешканців Канарських островів піддавалися ризику бідності або соціальній ізоляції, що є другим за величиною показником в Іспанії після Андалусії.

Минулого тижня активісти почали голодовку на Тенеріфе на знак протесту проти того, що вони вважають руйнівним зростанням туризму на Канарських островах.

Протестуючі вимагають зупинити будівництво готелю і пляжного курорту на півдні острова. Вони також хочуть введення мораторію на усі проекти по розвитку туризму.

21 квітня 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук