Усе більш популярним напрямом відпочинку стає автомобільний туризм по Україні та Європі. Що треба для подорожі на автомобілі? Мабуть, тільки справний транспортний засіб, гарний настрій і бажання отримати максимум позитивних емоцій. На відміну від турів на літаку, в поїздці на авто відпочинок почнеться вже після виїзду з будинку, оскільки сама дорога – це цікаво, захоплююче і незвичайно. Правда, за умови, що ви любите їздити за кермом або на пасажирському сидінні.

Зміст

 1. Що таке автотуризм?
 2. Джиппінг – різновид автотуризму.
 3. Плюси і мінуси автотуризму.
 4. Кому підходить поїздка на особистому автомобілі?
 5. Країни для автотуризму.
 6. Популярні маршрути для поїздки на авто.
 7. Пошук попутників для подорожей на автомобілі.
 8. Безпека в подорожі на автомобілі.
 9. Що взяти в дорогу на машині?

  • для автомобіля;
  • для безпеки;
  • для комфорту;
  • для подорожі.
 10. Поради мандрівникам на автомобілі.

Що таке автотуризм?

Автомобільний туризм з'явився на початку 20 століття, хоча дійсно затребуваним він став порівняно недавно – в останні десятиліття. Причина тому – зростання числа власників машин, поліпшення і розширення мережі доріг. Крім того, сучасні транспортні засоби відрізняються різноманітністю – можна купити легковий автомобіль для подорожей, будинок на колесах, позашляховик, містку машину, в якій з комфортом їздитимуть декілька чоловік.

Автомобільний туризм
Автомобільний туризм

Розмір оригіналу:   1488x845
Тип: jpg   Дата:

Половина сімей в Україні мають хоч би одну машину, і 3-4 рази в рік вирушають в невеликі або далекі подорожі. Автотуризм в тренді: щорічний приріст 10-15% на внутрішньоукраїнському ринку, і до 20% на європейському напрямі – в епоху лайнерів і швидкісних доріг люди все частіше вибирають відпочинок на машині.

Автотуризм – це необмежені можливості об'їздити усю країну, побувати в самих заповідних краях в потрібний час і в компанії однодумців, не залежати від льотної погоди і не носити валізи, вибирати маршрути і тут же їх міняти! Така свобода після першого ж досвіду стає способом життя: хоч би у відпустці.

Тому сімейні поїздки на автомашині до моря або по старовинних українських містах найчастіше стають пробними, а потім, з досвідом, приходить вже туристичний азарт. І тоді Львів стає ближче, а Карпати вростають у біографію після подолання усіх перевалів по лихому бездоріжжю.

Джиппінг – різновид автотуризму

Джиппінг – це різновид спортивних і екстремальних турів для активних автомандрівників, готових до труднощів і пригод. Пол і вік не мають значення. А щоб перешкоди на шляху стали досвідом перемог, потрібна підготовка:

 • потужні мотори позашляховиків;
 • посилення підвіски і максимум дорожніх просвітів;
 • гідроізоляція машини і засобу термінової техдопомоги;
 • ретельна розробка маршруту;
 • відбір спорядження.

Джиппінг - різновид автотуризму
Джиппінг - різновид автотуризму

Розмір оригіналу:   1919x1114
Тип: jpg   Дата:

Плюси і мінуси автотуризму

Зростання популярності поїздок на автомобілях обумовлене численними достоїнствами цього способу організації відпочинку:

 • невисока вартість – треба тільки заправляти машину, підтримувати її у хорошому стані, що все одно вигідніше, ніж купівля квитків на потяг і літак;
 • ви самі організовуєте своє дозвілля – захотіли, залишилися у вподобаному місті ще на пару днів, вирішили – відправилися додому швидше або спонтанно змінили напрям;
 • можна не знімати готель або апартаменти, якщо подорожуєте самостійно – спати вдасться, розклавши сидіння;
 • в автомашині зручно возити свої речі – риболовецькі снасті, валізу з одягом, куплені в поїздці речі;
 • сама дорога перетворюється на задоволення – можна їхати, слухаючи музику, насолоджуючись пейзажами, вивчаючи нові міста і маршрути.

Як називається подорож на машині? Це авто-тури, вподобані вже багатьом людям. В той же час, є у цього напряму і декілька мінусів:

 • підходить далеко не кожній людині – треба любити поїздки в авто, інакше – швидко втомлюватиметеся від дороги;
 • вимагається добре відпочивати перед виїздом в цілях безпеки;
 • поїздка за кордон на машині вимагає підготовки окремих документів, так, треба оформити поліс "Зелена карта";
 • подорож по бездоріжжю на особистому авто – це, звичайно, захоплююче, але зв'язано з додатковими витратами, адже ремонт доведеться робити за свій рахунок;
 • у разі поломок транспортного засобу в дорозі, приготуйтеся до додаткових витрат, ви будете надані самі собі.

Втім, мінуси компенсуються хорошим сервісом на автотрасах, наявністю кафе, стоянок, місць для відпочинку. А чуйні люди завжди прийдуть на допомогу, якщо в дорозі станеться неприємність.

Кому підходить поїздка на особистому автомобілі?

Подорож на власній або орендованій машині – ця захоплююча і незабутня пригода, яка сподобається:

 • людям, що вважають за краще часто робити знімки, – треба просто зупинятися, де захочеться;
 • тим, хто із задоволенням переносить дорогу;
 • туристам, що помічають цікаві дрібниці;
 • усім, хто отримує захват від зміни пейзажів;
 • справжнім меломанам – машина, це місце, де можна вдосталь насолодитися улюбленими піснями.

Якщо не знаєте, чи підійде вам такий відпочинок, виберіть найближче місто і відправтеся туди в поїздку – ви відразу зрозумієте, чи подобається вам пересуватися на машині по трасі або ні.

Країни для автотуризму

Їхати на машині – не краща ідея, якщо ви хочете просто добратися з точки А в точку Б. Наприклад, автоподорож на море на авто, коли ви їдете по жарі, поспішаючи швидше прибути в місце призначення, може обернутися справжнім пеклом і не принести задоволення. Поїздка на авто підходить для тих, хто хоче побачити цікаві місця в дорозі, як варіант – їде по старовинним містам Західної України або найвідомішим храмам країни, зупиняється в різних містах, оглядає пам'ятки.

Які ж напрями можна рекомендувати туристові для подорожі по світу на машині?

1. Українські міста з багатим минулим і наявністю великого числа цікавих об'єктів – Київ, Львів, Кам’янець-Подільський, Одеса, Луцьк, Полтава, Харків, Тернопіль, а також багато інших;

2. Подорож на своєму авто по Європі – країни Прибалтики, Польща, Угорщина, Франція, Німеччина, Чехія, Італія. Відмінна якість дорожнього полотна приємно здивує, правда, виникнуть складнощі з парковкою у великих містах;

3. Поїздки по бездоріжжю – цей відносно новий напрям автотуризму по Україні і світу, такі маршрути не підходять для новачків, доступні тільки власникам позашляховиків. Відправитися можна в Карпати, в Грузію, Абхазію.

Сьогодні відчайдушні мандрівники їдуть на авто навіть в Іспанію, Фінляндію і інші далекі країни. Така пригода не обіцяє бути легкою із-за великого кілометражу і особливої організації дорожнього руху, незвичної для наших співвітчизників.

Популярні маршрути для поїздки на авто

У нашій країні авторалі на позашляховиках традиційно проводяться з ранньої весни і до пізньої осені в передгір'ях Карпатських гір. Тут довгий сезон, прекрасні ландшафти, оптимальне поєднання розвиненої інфраструктури і популярних маршрутів, труднопрохідних навіть на джипах.

Новими напрямами вважаються регіони Одеської області. Цікаві природні ландшафти у поєднанні з містичною історією місць притягають ідеєю доїхати на машині до найпотаємніших природних меж, і тоді відстані стають і пригодою, і відпочинком.

Бажано, щоб в машині знаходився не один, а хоч би два водія, тоді здолати навіть довгий маршрут буде на порядок простіше і легше, а пересуватися можна цілодобово.

Пошук попутників для подорожей на автомобілі

Вирушаючи відпочивати на особистому транспортному засобі, можна не лише заощадити, але і заробити, узявши з собою попутників. Де можна знайти туристів, що бажають відправитися в одноденні подорожі на автомобілі або до своїх родичів в інше місто?

- на трасі – такі туристи голосують у узбіч, зазвичай вони не мають в розпорядженні великих сум для оплати шляху, але можуть стати хорошими співрозмовниками, розповісти цікаві історії;

- спеціалізовані сервіси, наприклад, BlaBlaCar – вдасться знайти попутників або водія, який довезе вас за скромну плату, доступна велика кількість фільтрів, ціни прийнятні;

- групи вашого міста – плануючи маршрут вихідного дня на машині, можна знайти попутника в соціальній мережі, розмістивши тут відповідне оголошення.

Втім, в цілях безпеки заздалегідь переконайтеся в надійності пасажирів – важливо перевірити їх документи, отримати запоруку, обговорити деталі і маршрут. Заздалегідь вивчіть звіти про подорожі на автомобілі інших туристів, щоб дізнатися, які підводні камені можуть підстерігати в дорозі. Цей спосіб підходить тільки для товариських людей, якщо ж ви вважаєте за краще їхати наодинці, наявність малознайомих пасажирів не додасть комфорту.

Безпека в подорожі на автомобілі

Питання безпеки при плануванні маршруту на особистому авто є актуальним, адже невідомо, що може статися в дорозі, яких неприємностей очікують за наступним поворотом. Щоб мінімізувати ризик і забезпечити комфортний відпочинок для себе і своєї сім'ї, необхідно дотримуватися декількох правил:

 1. Завжди попереджайте родичів про те, куди їдете, а також при зміні напрямів. Треба, щоб близькі люди знали ваше місце розташування, у разі неприємностей їм простіше буде вас знайти або надати допомогу;
 2. Добре висипайтеся і не намагайтеся здолати тисячі кілометрів за день – дорога вимагає зосередженості і уважності. Навіть якщо зупинитися в готелі не можете, купіть намет для автотуризму, в якому можна спати;
 3. Уникайте трас і місць зупинки, де немає жодної живої душі – для відпочинку краще використати АЗС, стоянки далекобійників, парковки цілодобових торгових центрів;
 4. Страховка для подорожей за кордон на автомобілі – це необхідний документ пасивного захисту, який у разі ДТП допоможе уникнути зайвих витрат і проблем з постраждалою стороною. Зелену карту вдасться оформити навіть на місяць – її вартість невисока;
 5. Встановіть радіостанцію в транспортний засіб – повірте, цей пристрій врятує у багатьох ситуаціях, дозволить швидко отримати допомогу від інших водіїв, об'їхати пробки. Навіть якщо ви зламаєтеся, закінчиться бензин, заблукаєте, рація виручить на дорогах, де є інші автомобілісти;
 6. Не сподівайтеся на техніку – телефонам властиво ламатися, мережа може просто пропасти, інтернет – не працювати, тому отримуйте інформацію заздалегідь. Ознайомтеся з маршрутом, дізнайтеся, де знаходиться вибраний готель, кафе, які оператори зв'язку приймають в регіоні;
 7. Не залишайте машину відкритою на АЗС, не тримаєте усі гроші в сумці на сидінні – немало зловмисників хочуть поживитися на довірливих мандрівниках. Така обережність торкається не лише популярних маршрутів, але і невеликих міст – злодії можуть підстерігати на будь-якій заправці.

Крім того, не покидайте машину без особливої потреби, особливо – в темний час доби. Приміром, на трасі біля Одеси тривалий час орудувала банда, яка нападала на водіїв, – хто знає, де ще можуть статися подібні події, тому слід дотримуватися правил обережності.

Що взяти в дорогу на машині?

Прийнято вважати, що автотуризм – це завжди маленький переїзд. Передусім, треба провести техогляд машини, потім – продумати маршрут з усіма зупинками і ночівлями. І, нарешті, багажні збори. Досвідчені "рульові" упевнені: все повинно бути під рукою.

Для автомобіля:

Запасне колесо, домкрат, насос, запас свічок, трос, набір інструментів, аптечка, аварійний знак, каністра з бензином, лампи, комплект запобіжників.

Для безпеки:

Документи особисті і на машину, безпровідний пристрій і зарядка для телефону, декілька сім-карт, жилет зі світовідбиваючими елементами.

Для комфорту:

Навігатор, запас музики і фільмів, термос з кавою, надувні матраци і доладні меблі для зупинок і відпочинку, мангал і похідна плитка на газу.

Для подорожі:

Розумний запас одягу і взуття на будь-яку погоду, посуд, продукти, намет, пледи і подушки, засоби гігієни, каністру з водою.

речі для автомобільної подорожі
речі для автомобільної подорожі

Розмір оригіналу:   1972x1134
Тип: jpg   Дата:

Поради мандрівникам на автомобілі

Щоб автомобільний тур був комфортним, цікавим і захоплюючим, рекомендується вивчити відгуки про подорожі на автомобілі від інших туристів – в них можна почерпнути масу корисної інформації, нюансів, про які раніше не знали. Якими ж порадами діляться досвідчені автолюбителі?

 • Шенген для подорожі на автомобілі, звичайно, можливий, але треба заздалегідь переконатися, що транспортний засіб відповідає стандартам економічної зони. Так, на кордоні можуть не пропустити через відсутність підсвічування державного номера або з інших причин;
 • Вивчить ПДД тієї країни, в яку вирушаєте, – розбіжності, хоча і незначні, але можуть бути. Наприклад, в Україні при обмеженні швидкості допускається перевищення до 10 км/год, у Італії – тільки до 5 км/год, далі слідує покарання;
 • Вирушаючи в подорож на автомобілі з дітьми, пам'ятаєте про те, що дитині знадобиться повноцінний відпочинок – цей спосіб пересування не дуже хороший для маленьких;
 • Запасіться льодяниками, насінням і бутербродами – вони допоможуть скоротати час в дорозі. Також не відмовляйтеся від можливості купити каву на заправці, регулярно виходьте з машини, щоб розім'ятися;
 • Згодиться список важливих телефонів по усьому маршруту: аварійних служб, лікарень, готелів, а також ваших друзів і родичів, яких є привід відвідати.
 • Запасіться і паперовими путівниками і картами: техніка, на жаль, ламається.
 • Для пошуку місць для ночівель навчиться користуватися сервісами безкоштовного гостьового взаємообміну: там можна знайти і вільні в потрібний час котеджі біля моря.
 • Візьміть в дорогу копії документів і запасний ключ від машини: про всяк випадок.
 • І, нарешті, не забувайте фотографуватися на найзначиміших і ефектніших місцях: втома неминуча, а знімки збережуть кращі враження!

Ретельно складайте програму для подорожей на автомобілі – враховуйте особливості дороги, наявність кафе, АЗС, іншої інфраструктури на трасі, тоді відпочинок обіцяє пройти насичено.

Подорож на авто – це не новий, але усе більш популярний спосіб організації власного дозвілля. Якщо ви вирушаєте на відпочинок цілою компанією або сім'єю, так можна і непогано заощадити, адже витрати на бензин будуть нижчі, ніж вартість квитків на літак. Рекомендувати поїздку на машині варто виключно тим, хто любить дорогу, отримує задоволення від зміни пейзажів, хорошої музики.

Зрозуміло, їхати в далеку дорогу без належного досвіду не варто – новачкам краще розглянути маршрути в довколишні міста, там теж вдасться побачити багато цікавого.

25 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук