Дитина вбирає інформацію як губка, а на її розвиток впливає усе оточення. Кожен батько бажає вкласти в юну голівку якомога більше корисної інформації. Але для цього необхідно розширювати кругозір, не обмежуючись прогулянками тільки у своєму дворі.

дитячий туризм
дитячий туризм

Розмір оригіналу:   1200x705
Тип: jpeg   Дата:

Маленькі і великі подорожі

Простий дитячий туризм доступний для малюків вже починаючи з дворічного віку. Чим старше дитина, тим різноманітніше і насиченіше буде програма. Окрім прогулянок за межі свого двору можна організувати екскурсії в ліс, парк, на луг, в інші ландшафтні зони нашого краю для спостереження за природою. Відмінно, якщо вийде відвідати одне і те ж місце в різні пори року, за будь-яких погодних умов і постежити за змінами в тваринному і рослинному світі.

дитячий туризм сприяє розвитку дитини
дитячий туризм сприяє розвитку дитини

Розмір оригіналу:   2048x1067
Тип: jpg   Дата:

Для спостереження дитині і дорослому знадобляться туристичні аксесуари і навіть оптика: лупа для спостереження за комахами, дитячий мікроскоп, біноклі. Усе це можна придбати заздалегідь і підготуватися до захоплюючої подорожі, ставши повністю екіпірованим.

У міру дорослішання дитини туризм виходить за рамки спостереження за природою. У віці 5-6 років можна знайомити з пам'ятками свого краю, його історією. А згодом виїжджати в короткі подорожі на автомобілі або громадському транспорті.

З семи років дитина вже може вирушати в "самостійну" подорож у складі дитячої туристичної групи. Як правило, при організації складається програма. І окрім подорожей вона включає фізичний розвиток дітей – походи, тривалі піші прогулянки, спортивні змагання. В той же час дитина дізнається усі туристичні премудрощі: знайомиться із спорядженням (компас, рюкзак, спеціальний одяг), як поводитися, якщо заблукав, вивчає правила поведінки в лісі, в горах, на воді.  Діти уміють орієнтуватися на місцевості і по карті, розуміють топографічні позначення, долають перешкоди згідно з їх віком.

Аксесуари для дитячого туризму

Звичайно, прогулянка і спостереження незабаром надокучать, якщо не прихопити з собою туристичне спорядження. Необов'язково тягнути величезний рюкзак, наповнений консервами. Вирушаючи в парк, прихопіть збільшувальне скло і розглянете сонечко, тичинки у квітки. Принесіть з вулиці щіпку піску, травичку, подивіться, як вона виглядає під мікроскопом. Вирушаючи гуляти увечері, візьміть бінокль або підзорну трубу, постежте з дитиною за зірками і місяцем. Чи загляньте за горизонт з власного балкона.

Щоб зацікаити дитину використовуйте туристичні аксесуари
Щоб зацікаити дитину використовуйте туристичні аксесуари

Розмір оригіналу:   1648x963
Тип: jpg   Дата:

Відпочиньте на траві, розстеливши туристичний килимок, випийте чаю з термоса і за допомогою компаса дізнайтеся про сторони світу. Розвивайте малюка і відкривайте світ наново разом з ним!

4 березня 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук