Храми Каджурахо щороку притягають потік туристів, який усе більше збільшується. Каджурахо – загальновизнаний пам'ятник архітектури з таємничою історією створення, процвітання, занепаду, забуття і щасливого воскресіння з небуття. Сам факт існування Каджурахо оточений еротичною аурою.

храмовий комплекс Каджурахо
храмовий комплекс Каджурахо

Розмір оригіналу:   1919x1121
Тип: jpg   Дата:

Трохи історії

Відповідно до легендарної версії подій, храми Каджурахо були побудовані нащадками жінки, спокушеної богом Місяця. Теоретично, в цьому випадку вони мають бути повчанням для усіх адептів позашлюбних зв'язків. За іншою версією, будівельники храмів сповідували тантризм, релігії, де енергетичний обмін під час сексуального акту є медитативною практикою.

Так або інакше, поверхні більшості з двадцяти двох знайдених на сьогодні храмів рясно покриті барельєфами еротичних сцен за участю людей і тварин. Цікаво, що усередині храмів фігур в пікантних позах ви не знайдете. Так що можливо, еротична оболонка є своєрідним тестом: якщо людина не готова прийняти зображене зовні (чи занадто захоплений спокусливими картинами), у нього немає шансу потрапити всередину храму.

Храми Каджурахо відкриті світу – їх не оточують звичні для усіх храмових комплексів захисні стіни. Будівлі розташовані на високих платформах, кути яких вінчають малі святилища. Навколо платформ розташовуються балюстради, суцільно прикрашені рельєфами.

Західна група храмів Каджурахо

Географічно увесь храмовий комплекс ділиться на три частини. У найбільшій Західній групі храмів знаходиться храм Lakhmana – старий і найвідоміший храм, названий на честь правителя, що його, побудував; храм Chitragupta, присвячений богові Сонця, обернений назустріч висхідному сонцю; храм Matanageswara (Матангешвара), присвячений Шиві і прикрашений двометровим лінгамом, – це єдиний функціонуючий храм Каджурахо. Тут знаходиться найпримітніший храм – Кандар’я Махадева, заввишки 80 метрів, оточений 84 вежами менших розмірів.

храм Chitragupta. Каджурахо
храм Chitragupta. Каджурахо

Розмір оригіналу:   1599x923
Тип: jpg   Дата:

Найеротичніший храм комплексу – Деві Джагдамба, відрізняється особливою натуралістичною зображень. А храм Вішванатхі, прикрашений скульптурними групами слонів і левів служить обрамленням для величезної статуї трьохликого Брахми.

фрагмент стіни храму Деві Джагдамба
фрагмент стіни храму Деві Джагдамба

Розмір оригіналу:   1600x1200
Тип: jpg   Дата:

Східна група храмів

Східна група храмів більше традиційна і складається з чотирьох джайніських і трьох індуїстських храмів. До Східної групи храмів входять: храм Parsvanath, що відрізняється витонченим вишуканим різьбленням, в якому прописані найдрібніші деталі; джайніський храм Ghantai; самий старий з храмів комплексу – храм Brahma, побудований з граніту і піщанику і присвячений Вішну.

храм Ghantai. Каджурахо
храм Ghantai. Каджурахо

Розмір оригіналу:   2991x1455
Тип: jpg   Дата:

Південна група Каджурахо

У п'яти кілометрах від центру Каджурахо знаходиться найменша група храмів – тут їх всього два. Це так звана "Південна група храмів", де знаходяться храм Dulhadev, що прославляє лінгам Шиви і храм Chattarbhuj – єдиний храм комплексу в якому немає еротичних скульптур.

храм Chattarbhuj. Каджурахо
храм Chattarbhuj. Каджурахо

Розмір оригіналу:   4271x2496
Тип: jpg   Дата:

Відвідування Каджурахо

Вхід в храми коштує 5 USD для іноземних туристів (до речі, якщо у вас випадково зберігся квиток по якому ви входили в Тадж-Махал, ви можете використати його тут). Храми відкриті для відвідувань від сходу до заходу. Ціни на сторінці вказані на травень 2019 р.

храмовий комплекс Каджурахо
храмовий комплекс Каджурахо

Розмір оригіналу:   1599x968
Тип: jpg   Дата:

4 серпня 2019

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Коментарів (1)

 

  1. Juliette17 коментує:

    Дивовижна архітектура. При такій великій кількості прикрас храми не виглядають важкими і переобтяженими, а навпаки, виглядають легкими і гармонійними. Як можна таку божевільну кількість фігурок створити?

Залишити коментар або відгук