Тадж-Махал – один з найяскравіших архітектурних пам’ятників Індії, мавзолей-мечеть, що знаходиться в Агрі, на березі ріки Джамна.
Тадж-Махал був побудований в 1653 році за наказом найвідомішого правителя Великих Моголів, Шах-Джахана на згадку про дружину Мумтаз-Махал, яка померла при пологах (пізніше тут був похований і сам Шах-Джахан).
Його будівництво зайняло двадцять років, і більше двадцяти тисяч робітників працювали, не покладаючи рук, зводячи, камінь за каменем, його величні стіни.
Тадж-Махал, Агра, Індія
Тадж-Махал, Агра, Індія

Розмір оригіналу:   560x427
Тип: jpg   Дата:

Тадж-Махал можна зарахувати до одного з чудес світу хоч би тому, що для його створення в Агру везли коштовні камені і дорогі матеріали практично з усього світу : з кращих індійських каменоломень сюди доставляли білосніжний мармур, з Китаю – бірюзу, блакитну, як небо в ясний день, з Багдада – сердолік, з Росії – малахіт, з Сіаму – темні, як ніч, сапфіри і  виблискуючі, як кров, рубіни. Проектував цю дивну будову сам Шах-Джан, вражаючи оточення масштабністю своїх задумів. Іноді він говорив, що Тадж-Махал буде раєм на землі. І частково це було правдою: місце, де покоїлося тіло його вічної коханої Мумтаз-Махал, і було для Шах-Джана райським місцем.
Усередині мавзолею Тадж Махал розташовано дві гробниці – шаху і його дружини. Насправді, місце їх поховання знаходиться там же, де і гробниці, але під землею. Тадж-Махал є п’ятикупольною спорудою заввишки 74 м на платформі, з 4 мінаретами по кутах (вони злегка нахилені убік від усипальні для того, щоб у разі руйнування не пошкодити її), до якого примикає сад з фонтанами і басейном.
Гробниці Тадж Махалу
Гробниці Тадж Махалу

Розмір оригіналу:   650x450
Тип: jpg   Дата:

Відповідно до канонів ісламу в цій будівлі немає зображень людей і тварин. Замість цього зображені абстрактні картини, що справляє колосальне враження на відвідувачів, що приходять.
Стіни Тадж-Махалу викладені з полірованого напівпрозорого мармуру (що привозився на будівництво за 300 км) з інкрустацією з самоцвітів. Були використані бірюза, агат, малахіт, сердолік та ін. Мармур має таку особливість, що при яскравому денному світлі він виглядає білим, на зорі рожевим, а в місячну ніч – сріблястим.
У 1983 році Тадж-Махал був названий об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО : “перлиною мусульманського мистецтва в Індії, одним із загальновизнаних шедеврів спадщини, яким захоплюються у всьому світі”.
 

27 січня 2014

Автор:

Тадж-Махал Оцінка: 4.67 з 5
Всього оцінок: 3
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Коментарів (1)

 

  1. vinod kumar коментує:

    Тадж-Махал- мавзолей-мечеть, находящийся в Агре, Индия, на берегу реки Джамна (архитекторы, вероятно. Построен по приказу потомка Тамерлана – падишаха Империи Великих Моголов Шах-Джахана в память о жене Мумтаз-Махал, умершей при родах четырнадцатого ребёнка ( позже здесь был похоронен и сам Шах-Джахан). Тадж-Махал (также «Тадж») считается лучшим стилем архитектуры стиля моголов……

Залишити коментар або відгук