У Анталії почалися мітинги: місцеві гіди зібралися на площі Джумхурієт. Причиною для протесту став новий закон про гідів, який начебто несе послаблення для туристів.

Мітинги гідів в Анталії
Мітинги гідів в Анталії

Розмір оригіналу:   1021x548
Тип: jpg   Дата:

Як заявив президент Палати гідів Анталії (ARO) Мустафа Ялчинкая, нова пропозиція закону, спрямована на відміну зобов'язання мати туристичних гідів в туристичних автобусах і вимоги до гідів обов'язково знати іноземну мову, вже пройшла обговорення у Верховній Раді Туреччини, Національній асамблеї, Комісії з планування, громадських робіт, транспорту і туризму і є переданий в генеральну асамблею. "Це створило велике джерело занепокоєння для наших гідів і викликало невизначеність в нашому співтоваристві", – заявив він.

"Турецькі туристичні гіди на підставі власних професійних законів відповідають таким критеріям, як громадянство Туреччини, мають вищу освіту для здійснення освітніх поїздок, мають ліцензія і знають хоч би одну іноземну мову. Ці гіди надають послуги гостям, відвідуючим нашу країну, на 45 різних мовах", – заявив пан Ялчинкая.  За його словами, в турах "обов'язки гіда обмежуються руїнами древніх поселень, музеями і зареєстрованими культурними цінностями" і при передачі цієї інформації співробітникам агентства/керівникам зарубіжних турів в автобусах "буде створена ситуація, яку неможливо контролювати". "Ця ситуація повністю суперечить нашим національним інтересам, національній безпеці, місцевій і національній чутливості і принципам захисту нашого власного народу", – також заявив він. Крім того, турецький експерт нагадав, що обов'язок знати іноземну мову чітко прописаний в умовах прийому студентів на відповідну спеціальність і в цілому на факультети туризму.

"Ми зіткнулися з правовим регулюванням, яке не сумісне з освітою, що надається в нашій країні", – додав пан Ялчинкая. Він відмітив, що саме екскурсоводи несуть відповідальність не лише за свої пояснення, але і за підготовку і реалізацію програми, безпеку життя і майна туристів. "Новий закон завдасть непоправного збитку туристичному сектору і іміджу Туреччини. Я прошу переглянути цей законопроект", – додав лідер протесту.

22 лютого 2024

Автор:

Оцінити публікацію
Поділитися з друзями в соціальних мережах:
Viber


Залишити коментар або відгук